321

Re: Barfe,generalitati, offtopicuri

de data asta!!! cu parere de rau......NU.....nu pot sa-mi cer scuze cuiva pe care cu toti vrem sa-l ajutam.......de fiecare data mi-am cerut scuze fata de toti...egal cine a gresit....

insa Aqua tb sa invete odata pt totdeauna un singur lucru.....suntem aici sa ne simtim bine impreuna, sa ne ajutam, sa invatam unul de la altul din experienta acvaristica sau cea de zi cu zi.....daca el refuza este treaba lui.....daca e ok! pot spune ca nu ma voi mai intersect cu el......in rest, si acum in gluma, in serios am mi-a rapit din timp sa stau de vb cu el si printr-un mod mai "moden" sa-l fac sa inteleaga...prin modul parintesc Bradraqua a esuat....

?

322

Re: Barfe,generalitati, offtopicuri

Aqua...cu tot riscul,ma simt nevoit sa iti zic ca ............esti PROST !...daca tu te simti jignit de barfele lor si chestiile pe care le zic ei...de ce te mai bagi ca smecheru in seama si tu....eu inteleg...cu fazele alea de mai sus ai vrut sa te integrezi in grupul lor si nu ai facut decat sa agravezi situatia !...bravo mai einstein.....si apropo kokos...este adevarata treaba cu castele ! zice copilu' asta ce zice...da' poate nu se exprima el corect..
iar vaishya erau defapt oameni din comert si detinatori de pamant ...ATAT !

323

Re: Barfe,generalitati, offtopicuri

kokos A scris:

de data asta!!! cu parere de rau......NU.....nu pot sa-mi cer scuze cuiva pe care cu toti vrem sa-l ajutam.......de fiecare data mi-am cerut scuze fata de toti...egal cine a gresit....

insa Aqua tb sa invete odata pt totdeauna un singur lucru.....suntem aici sa ne simtim bine impreuna, sa ne ajutam, sa invatam unul de la altul din experienta acvaristica sau cea de zi cu zi.....daca el refuza este treaba lui.....daca e ok! pot spune ca nu ma voi mai intersect cu el......in rest, si acum in gluma, in serios am mi-a rapit din timp sa stau de vb cu el si printr-un mod mai "moden" sa-l fac sa inteleaga...prin modul parintesc Bradraqua a esuat....

nu va mai chinuiti sa ajutati in felul asta o persoana!
lasa-l kokos in prostia lui ca nu auzi ...e mandru.....  lol  lol
cam ce ai realizat tu aqua cu prostia ta dintre ghilimele ?

324 Editat de kokos (2010-07-14 02:11)

Re: Barfe,generalitati, offtopicuri

ronny...istoria nu este snooker lol ....ok?  :sok  stiu exact ce sunt castele dupa cum bine ai vazut :- .....ordinea ierarhica a existat peste tot in lume de la Adam si Eva si pana in zilele noastre. :noroc ....a nu se confunda casta cu clasa intelectuala si sociala.......si cu asta inchei acest subiect.....merg sa dorm (:|  (:|  (:|

?

325

Re: Barfe,generalitati, offtopicuri

aqua ....sau mai bine sa iti zic raducu...sunt om mare si recunosc cand gresesc....ai dreptate !!
imi pare super rau ca m-am luat de tine,dar intelege-ma ca nu imi placea stilul tau de a nu asculta sfaturile,am avut opinia de asemenea ca te victimizai cu examenele...Daca zici ca ai luat unde doreai,atunci nu pot decat felicitari sa iti zic ....si imi pare sincer rau pentru polemicile de astazi ....
radu,iti doresc succes in tot ce ai mai departe si imi cer scuze....
aaa si pellyy......NU nu mi-au tras-o oltenii si nu ii urasc...dar am zis ca urasc craiovenii :lol:________________________________________________________________
imi vine sa imi dau pumni in fata !
bai desteptul pamantului !(aqua) ...tu nu te uiti la tine !
deja exagerezi cu prostia ta !
prezenta ta pe forum creeaza numai dispute si esti enervant !
eu votez pro plecarii tale ! adica demiterii...mai invata si tu....
apropo ! tot nu cred ca tu ai facut acvariul ala super...e de 2313143 de ori peste nivelul tau !
daca era sa faci tu un acvariu,era o mirare daca puneai apa in el...eu am terminat aici !
NOAPTE BUNA !

326 Editat de aqua (2010-07-14 02:47)

Re: Barfe,generalitati, offtopicuri

poate oi fi eu prost.
dar asta nu e treaba voastra ! va rog mult de tot !
lasati-ma in pace !..nu mai casunati pe mine aiurea ,nu ma mai barfiti va rog din toata inima !
daca nu va place un mesaj de al dati minus ca pot sa inteleg dece ...dar nu ma barfiti ca asta e cea mai urata pedeapsa....urasc ..cand lumea ma barfeste...si imi vine sa ma urasc pe mine...
ronny eu am facut acvariul ala fiindca sunt un destept de asta !
poate nu o pot dovedi dar sunt cel mai tare in creier !
esti multumit ?
ai spus un lucru uimitor cu 2 posturi mai sus !
sa nu ma mai las jignit de barfele lor total neconstructive... mersi mult te apreciez pentru asta wink
acuma DO NOT DISTURB !MA APUC SA INVAT ACVARISTICA CALUMEA CA SA DEVIN CINEVA MARET wink

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

327

Re: Barfe,generalitati, offtopicuri

Probabil ca cel mai aiurea lucru este sa lovesti in mandria unui om! Jignirile si atacurile la persoana nu pot sa inlocuiasca ,,bascalia,, sau momentele de amuzament!
Nu cred ca este ok nici sa sarim cu totii asupra unei singure persoane, aflate intr-o inferioritate certa! Poate ca spiritul de turma nu ar trebui sa guverneze mereu actiunile pe care le desfasuram!

Cu bune si cu rele, ca si noi, aqua face parte dintre noi! Ca este mai diferit nu inseamna neaparat ca este si prost! Poate incapatanat, poate o face special ca o reactie de aparare, dar asta nu cred ca ne da dreptul sa il jignim! A dovedit totusi ca este perseverent! Are acvariu, chiar daca unora nu ne place, reuseste sa nu cedeze in fata celor care il atacam permanent, si nu prea...jigneste!

Poate ar fi bine sa fim putin...altfel! Altfel decat unii care il (te) baneaza doar ca nu le ridici elogii dupa fiecare post (de multe ori tamp)!

Ce ziceti? Il primim printre noi?

@aqua, ce spui, mai incercam odata?!

Re: Barfe,generalitati, offtopicuri

ronnyosullivan A scris:

aqua ....sau mai bine sa iti zic raducu...sunt om mare si recunosc cand gresesc....ai dreptate !!
imi pare super rau ca m-am luat de tine,dar intelege-ma ca nu imi placea stilul tau de a nu asculta sfaturile,am avut opinia de asemenea ca te victimizai cu examenele...Daca zici ca ai luat unde doreai,atunci nu pot decat felicitari sa iti zic ....si imi pare sincer rau pentru polemicile de astazi ....
radu,iti doresc succes in tot ce ai mai departe si imi cer scuze....
aaa si pellyy......NU nu mi-au tras-o oltenii si nu ii urasc...dar am zis ca urasc craiovenii :lol:________________________________________________________________
imi vine sa imi dau pumni in fata !
bai desteptul pamantului !(aqua) ...tu nu te uiti la tine !
deja exagerezi cu prostia ta !
prezenta ta pe forum creeaza numai dispute si esti enervant !
eu votez pro plecarii tale ! adica demiterii...mai invata si tu....
apropo ! tot nu cred ca tu ai facut acvariul ala super...e de 2313143 de ori peste nivelul tau !
daca era sa faci tu un acvariu,era o mirare daca puneai apa in el...eu am terminat aici !
NOAPTE BUNA !

fara suparare dar nu cred ca esti in postura de a elimina pe cineva de pe acest forum, daca ti cu tot dinadinsul te poti elimina singur.
in rest sa auzim numai de bine

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

329

Re: Barfe,generalitati, offtopicuri

ciprian01 A scris:

@aqua, ce spui, mai incercam odata?!

atata timp cat au terminat cu jignirile si barfirile ..ma trateaza ca un user normal ! nu ma posteaza la barfe in cafenea ca "vai ce perle dau din mine"
ma noteaza cu minus si gata !
sper sa ne intelegem in continuare ....!!!
da doresc sa raman pe acest forum deoarece este singurul pe care ma pot concentra cat de cat pe adevaratul meu hobby preferat !acvaristica !
pe celelalte ma simt distras..nu stiu de ce ,din contra acolo se vorbeste mai mult de acvaristica dar asa sunt eu !
multumesc pentru sprijin ciprian !
acuma am niste dileme acvaristice de rezolvat !
o seara buna !

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

330

Re: Barfe,generalitati, offtopicuri

@aqua, lasa lucrurile sa mearga! Se rezolva singure!
Cu siguranta nimeni de aici nu ti-a spus ceva cu rautate! O sa vezi ca te ajuta daca pui intrebari si incerci sa urmezi si unele sfaturi mai ...tehnice! Estetica este o chestie subiectiva si o vei face cum iti place tie!

331

Re: Barfe,generalitati, offtopicuri

aqua fi tare sau facut multe glume pe seama ta dar fara suparare totul numai din cauza ta multi colegi din acest forum au sarit in ajutorul tau dar tot tu esti de vina pentru perlele care pe zi ce trece le scoteai tot mai gafante mie imi esti simpatic si chear ma amuz pe unele incercari de ale tale cu toate ca toti colegi insista ca nu este bine ceace faci si tu insisti si pe urma mai vi si zici ca iti merge ok in acvariul. eu vb din punctul meu in acvaristica si mai exact ca incepator si fara experienta sunt inca in stadiul de studiu si in momentul cind simt ca am invatat si am si creat acvari de vis atunci am sa ma apuc de invatat si pe alti asa ca sfat citeste mult mai mult si retine si mai mult din ceace citesti si sincer nu cred ca nimeni nu va mai face glume pe seama ta. cu respect si ape limpezi

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/

332 Editat de kokos (2010-07-14 10:36)

Re: Barfe,generalitati, offtopicuri

aqua> nimeni, dar absolut nimeni nu te barfeste....toti ti-au spus ce au avut de spus in fata...sau dupa cum se vede toti au lasat marturie negru pe alb  wink barfele se petrec cand lumea te vorbeste pe la spate, susoteli, iar tu nu esti prezent......

ciprian> "Ce ziceti? Il primim printre noi?" ce e cu intrebarea asta  :stupid ....aqua face parte din acest forum....exista, nu mai trebuie sa-l primim...este de-al nostru...cu partile lui bune (foarte putine big_smile ) si rele (pe care le comentam noi ca niste babe  lol ).

tb cu toti sa recunoastem niste calitati a lui aqua...este omul foarte incapatanat/insistent/perseverent (pacat ca sunt in directia gresita)......daca ar fi mai atent/ordonat/mai deschis spre ceea ce-i spune lumea......cu acele calitati ar avea reusite notabile......

ronny> "eu votez pro plecarii tale ! adica demiterii..."........ ai cam dat cu tacul in bile aiurea  :stupid  :stupid ......aqua cum este el trebuie ajutat si nu exclus in aceasta "casta"  lol  lol  lol

aqua> esti de-al nostru...insa vom mai glumi cu tine...sa nu ti-o iei in cap.... :pp  :noroc  :pp  :noroc  :pp  :noroc

?

Re: Barfe,generalitati, offtopicuri

Doamneeeeeeeeeeee.......... sad Bine ca v-ati revenit, ca m-am ingrozit ce am putut sa citesc pana acum

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

334 Editat de kokos (2010-07-14 10:57)

Re: Barfe,generalitati, offtopicuri

na' si tu acumaaaaaa.......tb sa ma platesti ca ti-am resuscitat topicul  :scool

?

Re: Barfe,generalitati, offtopicuri

.....daca ma vedeai cum imi pica fata dupa fiecare mesaj citit...te-ai simti putin dator ca sunt trista de la prima ora de dimineata big_smile . Va bat pana nu mai stiti de voi daca va mai prind cu de-astea. Kokos, vin si parchez la tine in poarta daca nu lasi baiatul in pace. Sper ca ai fost inspirat si ai facut casa mai departe de poarta big_smile  big_smile

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

336 Editat de kokos (2010-07-14 11:15)

Re: Barfe,generalitati, offtopicuri

hard to please A scris:

.....daca ma vedeai cum imi pica fata dupa fiecare mesaj citit...te-ai simti putin dator ca sunt trista de la prima ora de dimineata big_smile . Va bat pana nu mai stiti de voi daca va mai prind cu de-astea. Kokos, vin si parchez la tine in poarta daca nu lasi baiatul in pace. Sper ca ai fost inspirat si ai facut casa mai departe de poarta big_smile  big_smile

o lungime de 4x4  lol  lol  lol  pana la casa.....

mama-mama ce sare lumea....acuma pe bune si foarte serios vorbesc (caci foarte rar o fac pe forum  big_smile )....aqua este sprijinit de acvariidevis, de bradraqua, de ciprian, de tine si de altii.....acum spune-mi! de ce dupa ce toate aceste peroane il invata numai de bine, el o ia numai pe aratura.....

eu ma contrazic cu el din "just to have fun together" nicidecum din rautate.....caci nu ma deranjeaza cu nimic, nu-mi datoreaza nimic etc etc etc......imi este simpatic cu "perlutele" lui....omul aduce culoare, insa uneori e prea stridenta culoarea si trebuie indulcita......

singurul lucru de care-mi pare rau este faptul ca nu am reactionat aseara cand un al coleg l-a trimis la plimbare de pe forum......era oarecum de datoria mea sa-i atrag atentia...insa ma bucur ca a facut-o acvariidevis.....

aqua este de-al nostru cu bune lol si rele sad

...si ma bucur ca ai revenit  :kiss ....aaaaaaaa, vezi ca nu ai azi manichiura facuta cum trebuie  lol .... bag mana in foc  :scool

?

337 Editat de kokos (2010-07-14 11:19)

Re: Barfe,generalitati, offtopicuri

hard to please A scris:

..... Kokos, vin si parchez la tine in poarta daca nu lasi baiatul in pace. Sper ca ai fost inspirat si ai facut casa mai departe de poarta big_smile  big_smile

acum nu stiu ce sa zic..... roll  tu chiar iti doresti sa ma iau de om doar ca sa treci pe la mine  lol  lol  lol  :ang

pey te astept cu  :hug .....  :smoke  (:|

si la ce poarta am mi-e foarte greu sa cred ca o poti darama cu o masina mica....decat daca vrei sa ma vizitezi cu buldozerul...  :scry

?

Re: Barfe,generalitati, offtopicuri

Este, este , ieri am facut-o wink. Manichiura e sfanta big_smile


kokos A scris:
hard to please A scris:

.....daca ma vedeai cum imi pica fata dupa fiecare mesaj citit...te-ai simti putin dator ca sunt trista de la prima ora de dimineata big_smile . Va bat pana nu mai stiti de voi daca va mai prind cu de-astea. Kokos, vin si parchez la tine in poarta daca nu lasi baiatul in pace. Sper ca ai fost inspirat si ai facut casa mai departe de poarta big_smile  big_smile

o lungime de 4x4  lol  lol  lol  pana la casa.....

mama-mama ce sare lumea....acuma pe bune si foarte serios vorbesc (caci foarte rar o fac pe forum  big_smile )....aqua este sprijinit de acvariidevis, de bradraqua, de ciprian, de tine si de altii.....acum spune-mi! de ce dupa ce toate aceste peroane il invata numai de bine, el o ia numai pe aratura.....

eu ma contrazic cu el din "just to have fun together" nicidecum din rautate.....caci nu ma deranjeaza cu nimic, nu-mi datoreaza nimic etc etc etc......imi este simpatic cu "perlutele" lui....omul aduce culoare, insa uneori e prea stridenta culoarea si trebuie indulcita......

singurul lucru de care-mi pare rau este faptul ca nu am reactionat aseara cand un al coleg l-a trimis la plimbare de pe forum......era oarecum de datoria mea sa-i atrag atentia...insa ma bucur ca a facut-o acvariidevis.....

aqua este de-al nostru cu bune lol si rele sad

...si ma bucur ca ai revenit  :kiss ....aaaaaaaa, vezi ca nu ai azi manichiura facuta cum trebuie  lol .... bag mana in foc  :scool

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

Re: Barfe,generalitati, offtopicuri

kokos A scris:
hard to please A scris:

..... Kokos, vin si parchez la tine in poarta daca nu lasi baiatul in pace. Sper ca ai fost inspirat si ai facut casa mai departe de poarta big_smile  big_smile

acum nu stiu ce sa zic..... roll  tu chiar iti doresti sa ma iau de om doar ca sa treci pe la mine  lol  lol  lol  :ang

pey te astept cu  :hug .....  :smoke  (:|

si la ce poarta am mi-e foarte greu sa cred ca o poti darama cu o masina mica....decat daca vrei sa ma vizitezi cu buldozerul...  :scry

Bai, chiar ,  crezi ca as putea conduce un...sa zicem ... excavator? M-as opri chiaaaaar in usa de la intrare, sa nu ma ploua cumva sa-mi strice cofura big_smile

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

340

Re: Barfe,generalitati, offtopicuri

nu-i problema...ca am intrarea acoperita.....tu crezi ca sotia mea nu s-a gandit la spectul asta?!??!?!?!?!? :stupid  :stupid  :stupid ........

?