821

Re: acvariul meu

ce-i frumos ii place si lui Dumnezeu !!!!!!!!!!!!!! :noroc

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

822

Re: acvariul meu

pelly67 A scris:

[Corinuta....mi-ai "violat" intimitatea! lol  lol  lol
:

lol  lol  lol  lol  lol  Vine o vreme Paul cand chiar iti doresti sa fi ...un pic violat! lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  :smoke  lol  lol  lol
Paul ,abia astept sa vad ce pui la cale acolo in borcanul tau! SI acum arata  bine ,vad ca l-ai mai aerisit,acum cred ca intra chiar si cei 5 litri de apa de care vorbeam mai demult! :noroc

823

Re: acvariul meu

Frate nu ai citit bine! Trec de la secțiunea musca la mijlocie! Urmărește de săptămâna viitoare evoluția....
Borcanul și-a încheiat activitatea, va intra la vânzări :sok

824

Re: acvariul meu

Ba da Paul,am citit bine.Aproape ca nu-mi vine sa cred! :smoke  Bravo! Sa inteleg ca apare si o butelie pe langa? Abia astept!

825

Re: acvariul meu

Andi66 A scris:

Eu cred ca totul se defasoara in laboratoarele subterane secrete, iar prototipul este ascuns cu mare grija de ochiul de paparazzi..... lol asa sub husa ca la automobile... :omfg

Foarte fain spus Andi! smile

:fok

Paul, precis ca ne "coace" ceva bun! smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

826

Re: acvariul meu

Lucia A scris:
Andi66 A scris:

Eu cred ca totul se defasoara in laboratoarele subterane secrete, iar prototipul este ascuns cu mare grija de ochiul de paparazzi..... lol asa sub husa ca la automobile... :omfg

Foarte fain spus Andi! smile

:fok

Paul, precis ca ne "coace" ceva bun! smile

Cozonac   :sok

827

Re: acvariul meu

Asteptam cu nerabdare Paul sa vedem ce ne ascunzi. :sok

828

Re: acvariul meu

Cine știe de unde se poate cumpăra cca. 25kg. pietriș sort max.5mm. la un pret rezonabil.
La magazinele de profil de pe net prețurile sunt identice atât pentru pietriș cât și pentru cocaina lol  lol  lol
PS. Cum naiba sa nu iți iei SLK dacă dai punga de 2 kg. de țarână cu 11ron  mad  mad  mad

829

Re: acvariul meu

pelly67 A scris:
Lucia A scris:
Andi66 A scris:

Eu cred ca totul se defasoara in laboratoarele subterane secrete, iar prototipul este ascuns cu mare grija de ochiul de paparazzi..... lol asa sub husa ca la automobile... :omfg

Foarte fain spus Andi! smile

:fok

Paul, precis ca ne "coace" ceva bun! smile

Cozonac   :sok

Daca Paul coace cozonacul...eu dau vinul  :noroc

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

830

Re: acvariul meu

Andi frate....da-mi un răspuns cu pietrișul! Tu ai răspuns la toate :noroc

831

Re: acvariul meu

pelly67 A scris:

Andi frate....da-mi un răspuns cu pietrișul! Tu ai răspuns la toate :noroc

Pai, nea Paule nu's ce sa zic. Eu mi-am procurat nisip (alb) de la Hornbach la sac de 25 Kg, dar este din ala fin. Chiar nu-mi aduc aminte cat era celalalt, dar pot afla si-ti dau de stire. Apropos ce culoare vrei ?  hmm

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

832

Re: acvariul meu

In Hornbach pietrisul de 3-5 , la sac de 25 Kg ,  este 25 ron

833

Re: acvariul meu

pelly67 A scris:

Cine știe de unde se poate cumpăra cca. 25kg. pietriș sort max.5mm. la un pret rezonabil.
La magazinele de profil de pe net prețurile sunt identice atât pentru pietriș cât și pentru cocaina lol  lol  lol
PS. Cum naiba sa nu iți iei SLK dacă dai punga de 2 kg. de țarână cu 11ron  mad  mad  mad



Eu ti-as fi recomandat.. sa-ti cumperi o sita.
Oltul e aproape, cu apa limpede si cristalina... si pietrisul trebuie sa fie la fel de bun ca si cel ambalat...
lol lol lol

Iei si sticla de vin de la Andi (poate cu Andi cu tot, sa ai companie), cozonacul... si undita ....

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

834

Re: acvariul meu

ne mai tii mult in tensiune???

835

Re: acvariul meu

ne tine ne tine.Dar si cand o veni ... sa te tii tatica.Ma astept la orice.

Filmul e o arta, zic unii; e industrie, il contrazic altii.Nici una, nici alta!Vreti neaparat sa stiti ce e? Ei bine, ascultati-ma pe mine! E un mister!    (Jean Luc Godard)

836

Re: acvariul meu

e clar ca ne pregateste o surpriza de ramanem masca!!!....e cam secretos se pare!

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

837

Re: acvariul meu

remus242004 A scris:

e clar ca ne pregateste o surpriza de ramanem masca!!!....e cam secretos se pare!

.. si tacut....

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

838 Editat de Andi66 (2010-11-02 00:42)

Re: acvariul meu

Eu v-am spus...dar nu m-ati luat in serios. E in laboratoarele secrete si lucreaza sub husa. :omfg Ce-o sa iasa, Dumnezeu stie...oricum trebuie sa ne tinem bine, rezultatul va fi unul grandios.  ^:)^

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

839

Re: acvariul meu

Doamnelor si domnilor....lucrarea este definitivata! :sok
Prima sesiune de poze ....miercuri, fiindcă vreau sa iasă cât de cât pozele clare.
Am făcut rost și de pietriș, lângă localitate sunt zeci de balastiere, am găsit la una din ele pietriș cât sa umpli 1000 de acvarii, pe alese..... un sac=4ron...o vodka= 1 basculanta lol
Sunte-ți super ,sper sa nu dezamăgesc!

840

Re: acvariul meu

ma inscriu si eu in rindul curiosilor

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"