21

Re: Pareri si sfaturi

echinodorusi + anubiasi + lotus, eventual : elodea, valisneria
Aceste plante sunt placute caraseilor?
Nu le mananca?

Re: Pareri si sfaturi

Cred ca ar trebui sa iti petreci cat mai putin timp aici pe forum, vad ca deja iti doresti un alt nivet. Nu de alta, dar sar putea sa te dea nevasta afara din casa. ^:)^  ^:)^  ^:)^

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

23

Re: Pareri si sfaturi

giros A scris:

echinodorusi + anubiasi + lotus, eventual : elodea, valisneria
Aceste plante sunt placute caraseilor?
Nu le mananca?

echinodorus-ul si anubias-ul or sa iti reziste sigur cu ei, cu restul ai sanse bunicele wink

Multi vad, putini cunosc !

24

Re: Pareri si sfaturi

KillerWhale A scris:

2. @mihai Nu mai da indicatii tu din Galati unde sunt produse bune in Constanta. Inainte sa il trimiti sa ia plante explicai si ce plante merg cu carasii. Spunei si ceva despre necesitatile plantelor, ca sa nu faca ciorba si sa zica ca asa ia zi unu de pe forum.

M-ai botezat un pic astept un pestisor
Eu am postat:

Horia A scris:

...ar fi frumos sa pui niste moss pe acea buturuga (gasesti pe Crisanei si daca nu mai are vorbeste cu Mihai si e posibil sa aduca) sau alta optiune mai iefitna e sa vorbesti cu baietii din CONSTANTA o sa gasesti plante ieftine si bine crescute, fara alge.

Unde am gresit? Spunand ca ar merge un moss pe buturuga, SA VORBEASCA cu baietii de pe forum (aici eu am zis ca se intelege si faptul ca el o sa intrebe stanga dreapta ce plante o sa ia, necesitati mai ales ca are in acvariu un ''devorator de plante'') sau faptul ca nu scrie la oras CONSTANTA si scrie GALATI? Sunt convins ca toti galateni fac cumparaturi de la magazinul de pe Crisanei sau posibil sa fi fost si eu in Constanta mai mult de doua trei ori nu??
Dar te rog, sfatuieste-l tu eu am gresit indrumandu-l la un magazin ieftin cu personal cunoascator in acvarisitica. GRESEALA MEA

ERRARE HUMANUM EST SED PERSEVERARE DIABOLICUM / A gresi e omenesc, dar a persevera  este diabolic

25

Re: Pareri si sfaturi

Buna ziua!Domnule giros am aflat un articol perfect pentru dumneavoastra!
http://bb.wetwebmedia.com/viewtopic.php?f=110&p=26558

Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita!