41

Re: Acvariu cilide Malawi

dan zichi A scris:

mama da greu li unora sa spuna ce fel de praf s-au vopsea au folosit.sa folosit zeama de coaie si atata sa stie altu cu ce se mananca.atata secret

Din cate ai observat, aici nu se foloseste un limbaj de mahala.

42

Re: Acvariu cilide Malawi

scuze de limbaj.dar si eu intreb de ceva timp ce fel de vopsea prafuri se foloseste sa vopsim cimentul si nimeni nimic.numai cauta pe google

43

Re: Acvariu cilide Malawi

Cateva poze noi, mai clare smile

Am schimbat si din pesti, iar acum am asa:

- Caeruleus: 1M + 1F (5-6 cm) + 7 pui (2 cm)
- Elongatus: 1M + 2F (5-6 cm) + unul mai mic (3-4 cm)
- Firefish: 1F (4-5 cm)
- Zebra O.B.: 4 pui (2 cm)
- Acei Ngara + Itungi: 4 pui (2cm)
- Maingano 1M (4-5 cm)

44

Re: Acvariu cilide Malawi

Si un filmulet:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hA8_Y7aim7M[/youtube]

45 Editat de rechinu (2011-03-14 11:43)

Re: Acvariu cilide Malawi

buna ziua tuturor...domnu tibi nu prea are timp sa intre pe forum pt ca are foarte mult de lucru  , eu o sal anunt si o sai zic sa intre sa va dea unele detali despre fundaluri...va spun ca lucreaza super bine


uite si acvariu meu cu un fundal de la tibi..sper ca nu am gresit ca mam bagat si eu pe aici


AIR tu ce ai bagat intre corpu mobilei si acvariu ???

46

Re: Acvariu cilide Malawi

dan zichi A scris:

scuze de limbaj.dar si eu intreb de ceva timp ce fel de vopsea prafuri se foloseste sa vopsim cimentul si nimeni nimic.numai cauta pe google

Dane de ce spui ca nimeni nu-ti spune nimic. Eu ti-am spus si pe forum si pe pm ce folosesc. Ti-am explicat ca este f.scump sa cumperi toate materialele pt un singur fundal. Sa cumperi trei culori di chit de rost ceresit, 2-3 pachete de oxid de diferite culori, silicon, polistiren, praf de piatra etc iti trebuie cca 110-130 ron. Daca i-mi aduc aminte bine ti-am spus ca fundalul dorit de tine ti-l fac cu 110 ron. Crezi ca cineva poate sat-i spuna ceva miraculos si ieftin? Mie nimeni nu mi-a spus nimic si eu am experimentat pe propriul buzunar si pe pestii mei si sa stii ca nu a fost ieftin.
Ai toate informatiile iti trebuioe numai timp, bani si perseverenta.
Succes.
Scuzama Alin ca m-am bagat aici cu aceasta interventie

47

Re: Acvariu cilide Malawi

rechinu A scris:

buna ziua tuturor...domnu tibi nu prea are timp sa intre pe forum pt ca are foarte mult de lucru  , eu o sal anunt si o sai zic sa intre sa va dea unele detali despre fundaluri...va spun ca lucreaza super bine


uite si acvariu meu cu un fundal de la tibi..sper ca nu am gresit ca mam bagat si eu pe aici


AIR tu ce ai bagat intre corpu mobilei si acvariu ???

N-am bagat nimic.

48

Re: Acvariu cilide Malawi

Salutare.
Fauna a suferit, din nou, niste modificari:
- 1M + 1F Labidochromis caeruleus
- 1M + 1F Pseudotropheus elongatus mpanga
- 2F Maylandia estherae
- 1F Aulonocara firefsh
- 1M Melanochromis maingano
- pui: 7 Labidochromis caeruleus, 4 Pseudotropheus zebra OB, 5 Pseudotropheus acei (3 ngara + 2 itungi), 3 Copadichromis borleyi, 1 Protomelas taiwani reef, 1 Pseudotropheus elongatus chewere.

Femela de elongatus m-a facut bunic, am scos de la ea 12 puiti la care ceilalati pesti din acvariu, ravnesc prin maternitate big_smile