281

Re: Sa ma prezint...

Frumos!Super culori!  :sok  :apl

282

Re: Sa ma prezint...

Foaaaaaarte fain Andi!
Super!

Culorile pestilor, parca sunt si mai bine evidentiate de verdele plantelor!

Mno, mie asa mi se pare ca trebuie sa arate un acvariu, chiar daca este populat cu ciclide!

Super! Super!

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

283

Re: Sa ma prezint...

Foarte frumos, imi place cum ai aranjat acum pietrele. Foarte frumosi si pestii, mai ales masculul de A. firefish. Sa-ti traiasca toti sa n-ai probleme cu ei. Numai bine.

284

Re: Sa ma prezint...

Multumesc mult pentru aprecieri.
Incerc sa fac tot ce pot pentru ca pestii sa se simta cat mai bine, fara sa fac rabat si de la aspectul general. Intradevar sfaturile D-lui Radu au fost esentiale in setarea acvariul si tin sa-i multumesc inca odata pentru ca mi-a impartasit si mie din cunostiintele sale.
Va multumesc tuturor si ma simt un fericit sa ma aflu intr-o comunitate asa mare si frumoasa. Sa auzim numai de bine!  :noroc

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

285

Re: Sa ma prezint...

Andi ai facut ceva f.frumos. si eu am bagat 3 anubisi in acvariu sa nu fie chiar asa o "natura moarta" desi initial am mers pe varianta fara plante cum am vazut in natura <re un film> ai pesti f.frumosi sa-ti traiasca. succes in continuare :apl  :apl  :apl

286

Re: Sa ma prezint...

Multumesc mult Tibi, incercarea de a avea si plante in combinatie cu pietre pentru ciclide nu o sa te dezamageasca. Multa bafta si tie, acvariul tau este superb si mi-ar place sa-l vad pe viu.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

287

Re: Sa ma prezint...

Bravo, bravo!!! :apl

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

288

Re: Sa ma prezint...

Foarte frumos Andone, bravo  :apl

Multi vad, putini cunosc !

289

Re: Sa ma prezint...

Andi sper ca nu vrei sa trec pe ciclide . Nu ma mai satur sa-ti admir pozele .Felicitari :apl

rabdare si tutun :smoke    0722.731.565 "Cosmote"

290

Re: Sa ma prezint...

Mai Andi acum am reusit si eu sa-ti vad acvariul cu ciclide, ce sa mai zic SPLENDID!!!  ^:)^
...ma bucur sa vad cat de mult ai evoluat, jos palaria  ^:)^


P.S.sper sa apuc si eu ziua cand o sa am un asemnea acvariu, deocmadata ramane la stadiul de vis  (:|

291

Re: Sa ma prezint...

bogdivaio A scris:

Mai Andi acum am reusit si eu sa-ti vad acvariul cu ciclide, ce sa mai zic SPLENDID!!!  ^:)^
...ma bucur sa vad cat de mult ai evoluat, jos palaria  ^:)^


P.S.sper sa apuc si eu ziua cand o sa am un asemnea acvariu, deocmadata ramane la stadiul de vis  (:|

Bogdanele ia pune tu mana si ia-ti bilet la tren si te astept sa dezbatem la "botu' calului" la un pahar, halba, ce o fi...Daca nu am reusit eu sa vin pe acolo, macar tu sa razbati.  :noroc

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

292

Re: Sa ma prezint...

Mai Andi eu as veni cu cea mai mare placere dar nu am unde sa dorm  :stupid  doar pt o zi nu se merita ca am atea de vazut(acvariul tau, a lui radu si cine stie cate altele  :smoke ), n-am mai fost in Bucuresti de cand eram copil, pur si simplu nu am avut drum din pacate.

293

Re: Sa ma prezint...

bogdivaio A scris:

Mai Andi eu as veni cu cea mai mare placere dar nu am unde sa dorm  :stupid  doar pt o zi nu se merita ca am atea de vazut(acvariul tau, a lui radu si cine stie cate altele  :smoke ), n-am mai fost in Bucuresti de cand eram copil, pur si simplu nu am avut drum din pacate.

Bogdanele nu trebuie decat sa vi, ca gasim noi unde sa te cazam....nu ramai in gara  lol  lol  lol

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

294 Editat de bogdivaio (2011-03-30 11:15)

Re: Sa ma prezint...

Poi as putea sa vin vinerea viitoare si sa stau pe weekend prin Bucuresti, problema cu cazarea ramane valabila(n-as sta eu in regim de pensiune,nu de alta dar sunt in perioada unui tranzit finaciar :stupid ) ,pentru ca nu ma prea impac cu garile  desi nu-i asa rea ideea daca mi-ati face rost de niste cartoane:lol:

295

Re: Sa ma prezint...

Ok, te astept.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

296

Re: Sa ma prezint...

Ti-am scris un pm  :sok

297 Editat de Andi66 (2011-04-23 00:14)

Re: Sa ma prezint...

Si pentru ca mai toata lumea si-a facut curatenia de primavara si este si ajunul Pastelui am schimbat si eu cate ceva prin acvariu. In primul rand am cosmetizat anubiasii si am rearanjat pietrele. Familia de  Pseudotropheus Acei White Tail si-a gasit o noua casa, mai exact in tankul de 900 litrii al lui florin73 si in locul lor m-am cadorisit cu o familie de Bumblebee (Pseudotropheus crabro). Cam atat pe moment.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SYw_D3LE4aA[/youtube]

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

298

Re: Sa ma prezint...

Mai Andi , de toata pomina acvariul tau  :noroc

299

Re: Sa ma prezint...

interesanta combinatie: anubiasi cu ciclide. eu n=am mai vazut-o. arata  ^:)^

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

Re: Sa ma prezint...

foarte frumos e ceva super

Eu si cand stau degeaba sunt cel mai bun