Subiect: New guy says hy

Salut numele meu este Alexandru si sunt din Galati. In ceea ce priveste acvaristica pot spune ca am o experienta de aprox. 5 ani.

Am sa va prezint acvariul meu in 2 etape:

1. plantat fara pesti (faza initiala de construire)

2. la 4 luni dupa

Totul bine si frumos pana am inceput sa am probleme cu algele brune (mari probleme) care incet mi-au acaparat tot acvariul.

Momentan am renuntat la ideea de a avea un acvariu plantat. Voi incepe reconstructia acestuia peste 2 luni, perioada in care doresc sa achizitionez cateva exhipamente (instalatie completa c02, sa adaug substrat si sa fac cateva modificari la sistemul de iluminare).

In momentul de fata nu mai am in acvariu decat 5 discusi si 2 botia si cateva buturugi.

In concluzie astept orice fel de comentariu sau sfat.

Nice to meet you all  :fok

2

Re: New guy says hy

Salut si bine ai venit !  :hug

Doua culori ce le ador

Re: New guy says hy

Bine ai venit printre noi.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

4

Re: New guy says hy

Bun venit!

Re: New guy says hy

Bine ai venit!  :noroc

Re: New guy says hy

Salut bine ai venit , Imi place foarte mult cum arata acvariul tau! Succes in continuare

Doar o tara am , si pe asta o iubesc

Re: New guy says hy

Din pacate acum nu mai arata asa datorita problemelor avute dar sper ca in curand sa incep reconstrcutia big_smile.

Am sa mai adaug poze cand voi achizitiona echipamente dorite si cand voi face modificarile dorite la sistemul de iluminare.

:fok

Re: New guy says hy

Dupa 6 luni de la restart m-am gandit sa mai pun niste poze.

Astept pareri si comentarii (fara mila big_smile)