41

Re: 360L plantat pt piranha

Foarte frumos acvariul, foarte frumosi si pestii, foarte frumos si curajul tau de a tine carnea cu mana lol, dar nici o problema, in caz de... exista unghii false nu? lol

Re: 360L plantat pt piranha

Cu prima ocazie cand ma musca pun poza si oricum filmul cu nazbatia  lol  lol .
PS: Nu imi plac unghiile false pentru ca ... nu pot sa le rod cand am draci  lol .

Re: 360L plantat pt piranha

S-a intamplat!  lol  lol Inca nu au dintii sa rupa din piele, dar au strapuns pielea si a inceput sa curga sange ca de la intepatura de ac  lol si prietena mea nu a vrut sa creada si au capsat-o si pe ea  lol  lol .

44

Re: 360L plantat pt piranha

mirceajifcu A scris:

S-a intamplat!  lol  lol Inca nu au dintii sa rupa din piele, dar au strapuns pielea si a inceput sa curga sange ca de la intepatura de ac  lol si prietena mea nu a vrut sa creada si au capsat-o si pe ea  lol  lol .

   Sa fie intr-un ceas bun lol

45

Re: 360L plantat pt piranha

mirceajifcu A scris:

S-a intamplat!  lol  lol Inca nu au dintii sa rupa din piele, dar au strapuns pielea si a inceput sa curga sange ca de la intepatura de ac  lol si prietena mea nu a vrut sa creada si au capsat-o si pe ea  lol  lol .

   Mircica, asta este semn bun, in curind, cind vei dori sa-i prinzi, nu mai este nevoie de minciog, bagi degetul in acvariu, astepti ca unul sau mai multi sa se "ataseze" si... gata! lol  Intrebarea este: dupa ce ramii fara degete, esti dispus sa bagi si... altceva in acvariu, stiut fiind faptul ca nu vor spune "nu" unui... viermisor? lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: 360L plantat pt piranha

Dl Radu, am si virusul pescuitului in sange, deci is obisnuit sa dau la ... rama. Da si pe care il scot, direct in tigaie ajunge  lol pentru ca s-a dat la rama mea.  lol  lol 
Oricum, pana acum nu am avut probleme sa ma muste cand fac curatenie, nici macar nu vin pe langa mana, stau asucunsi, dar dupa cum zicea si tipul de la River Monsters, cum simt putin sange si agitatie ... incepe iuresul.
Algele tot nu ma lasa in pace, dar nici nu s-au mai inmultit.

47

Re: 360L plantat pt piranha

mirceajifcu A scris:

Dl Radu, am si virusul pescuitului in sange, deci is obisnuit sa dau la ... rama. Da si pe care il scot, direct in tigaie ajunge  lol pentru ca s-a dat la rama mea.  lol  lol 
Oricum, pana acum nu am avut probleme sa ma muste cand fac curatenie, nici macar nu vin pe langa mana, stau asucunsi, dar dupa cum zicea si tipul de la River Monsters, cum simt putin sange si agitatie ... incepe iuresul.
Algele tot nu ma lasa in pace, dar nici nu s-au mai inmultit.

   Toata stima pentru simtul umorului! ^:)^, imi era teama sa nu ma apostrofezi pentru gluma, mi se intimpla chestia asta, cu unii de prin Simleul Silvaniei... lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

48 Editat de mirceajifcu (2011-10-20 16:46)

Re: 360L plantat pt piranha

bradraqua A scris:
mirceajifcu A scris:

Dl Radu, am si virusul pescuitului in sange, deci is obisnuit sa dau la ... rama. Da si pe care il scot, direct in tigaie ajunge  lol pentru ca s-a dat la rama mea.  lol  lol 
Oricum, pana acum nu am avut probleme sa ma muste cand fac curatenie, nici macar nu vin pe langa mana, stau asucunsi, dar dupa cum zicea si tipul de la River Monsters, cum simt putin sange si agitatie ... incepe iuresul.
Algele tot nu ma lasa in pace, dar nici nu s-au mai inmultit.

   Toata stima pentru simtul umorului! ^:)^, imi era teama sa nu ma apostrofezi pentru gluma, mi se intimpla chestia asta, cu unii de prin Simleul Silvaniei... lol

Pai as putea spune ca momentan locuiesc in Simleul Silvaniei al Germaniei, adica la dracu in praznic, unde a intarcat mutu iapa (pe care a trebuit sa o si tratez dupa) si tre sa fii foarte atent sa nu cazi de pe harta cand mergi cu masina.

PS: Eu nu m-am simtit deloc jignit, dar micul meu prieten despre care vorbeam (a.k.a. "Rama") a izbucnit in lacrimi cand i-am citit calomniile scrise despre el  lol  lol .

49

Re: 360L plantat pt piranha

mirceajifcu A scris:
bradraqua A scris:
mirceajifcu A scris:

Dl Radu, am si virusul pescuitului in sange, deci is obisnuit sa dau la ... rama. Da si pe care il scot, direct in tigaie ajunge  lol pentru ca s-a dat la rama mea.  lol  lol 
Oricum, pana acum nu am avut probleme sa ma muste cand fac curatenie, nici macar nu vin pe langa mana, stau asucunsi, dar dupa cum zicea si tipul de la River Monsters, cum simt putin sange si agitatie ... incepe iuresul.
Algele tot nu ma lasa in pace, dar nici nu s-au mai inmultit.

   Toata stima pentru simtul umorului! ^:)^, imi era teama sa nu ma apostrofezi pentru gluma, mi se intimpla chestia asta, cu unii de prin Simleul Silvaniei... lol

Pai as putea spune ca momentan locuiesc in Simleul Silvaniei al Germaniei, adica la dracu in praznic, unde a intarcat mutu iapa (pe care a trebuit sa o si tratez dupa) si tre sa fii foarte atent sa nu cazi de pe harta cand mergi cu masina.

PS: Eu nu m-am simtit deloc jignit, dar micul meu prieten despre care vorbeam (a.k.a. "Rama") a izbucnit in lacrimi cand i-am citit calomniile scrise despre el  lol  lol .

Toata stima Mircea ^:)^  si... "la mai mare" prietenului tau!!! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

50 Editat de mirceajifcu (2011-10-21 01:32)

Re: 360L plantat pt piranha

Revenind la acvaristica si lasand la o parte pescuitul  lol , mai ales ca la rapitor e gata sezonul aici sad, va invit sa va distrati putin, Imediat pun si filmul  lol

51

Re: 360L plantat pt piranha

lol sigur o pirănuţă a muşcat acel deget... şi asta din invidie că nu are şi ea ineluş aşa frumos lol

52 Editat de mirceajifcu (2011-10-21 01:49)

Re: 360L plantat pt piranha

Poti sa decizi singur, am vrut sa o caut de "oua" dar a vrut sa ma muste. Brutal, i-au muscat unuia dintre ei o bucata de buza si acum se vad dintii, arata ca un maniac  lol
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HIHnSHqLi9k[/youtube]

53

Re: 360L plantat pt piranha

Nebun mai esti... ai speriat fata cu pestii tai tembeli lol  lol

Re: 360L plantat pt piranha

lol  lol Nu iti zic cat am ras. Pe mine m-au ciupit ieri da am tabla mai tare. Deci gata cu distractia cu datul de mancare din mana sad.

55

Re: 360L plantat pt piranha

mirceajifcu A scris:

lol  lol Nu iti zic cat am ras. Pe mine m-au ciupit ieri da am tabla mai tare. Deci gata cu distractia cu datul de mancare din mana sad.

   Colegii ti-au tot spus...  lol, oricum felicitari, acvariul arata extraordinar :apl

PS: I-a sarit fetei inima si la propriu si la figurat lol  lol

56

Re: 360L plantat pt piranha

Apropo:

mirceajifcu A scris:

Ziua in care voi putea raspunde la intrebarea "si daca bagi mana inauntru, te musca?" cu "DA!" va fi una de succes pentru mine.

Te simti incununat de succes? lol

Re: 360L plantat pt piranha

Sa stii. Am citit tot felul de prostii pe siteuri de "specialitate" ca nu sunt rai, ca nu musca, ca io mai stiu ce si pana acum am daramat toate porcariile scrise acolo. La un moment dat nici nu ii mai vroiam ca ma gandeam ca mai bine iau galaxy ca aia macar mananca creveti de 1.5 cm(sau cel putin asa sustin unii smile) ) in stil card ca piranha.

58

Re: 360L plantat pt piranha

Felicitari Mircea! Am urmarit topic-ul de ceva timp si mereu cand vedeam un nou post ma gandeam cu etuziasm: "a muscat?".  Iata ca s-a intamplat, acum ca ai mai pus si clip-ul.. esti de nota 10!

Curios sunt acum, cat o sa mai dureze pana o sa vrei sa bagi mana inca o data smile sa vezi daca mai musca.

The dance is a poem of which each movement is a word.

Re: 360L plantat pt piranha

Eu recunosc ca trag mana afara dupa experienta de ieri imediat, iar acum prietena mea sigur nu mai baga mana deci imi trebuie un alt cobai. Doritori?

60 Editat de mirceajifcu (2011-10-21 02:58)

Re: 360L plantat pt piranha

Am vazut niste pesti care mi-ar place sa ii am in acvariu, ar nu prea as vrea sa am batai in acvariu. Oare un aligator gar rezista cu ei sau ei cu el? Sau arowana? (Evident nu in 360l)