401

Re: o incercare

Foarte frumos bravo.

402

Re: o incercare

Frumos  :fok astept sa vad evolutia

403 Editat de dinescu tiberius (2012-04-14 21:44)

Re: o incercare

cateva poze facute astazi.
ps: stie cineva cum se numeste planta din poza 4-5?

404

Re: o incercare

Pogostemon stelattus , dar nu pun banii jos big_smile

405

Re: o incercare

Tot pe Pogostemon stelattus merg si eu.

Re: o incercare

da  Pogostemon stelattus este.. la lamine sta verde pentru am  po4 ridicat daca il scad se face mov.....

407

Re: o incercare

Hai ca ai fost simpatic, tu intrebi si tot tu iti dai raspunsul?  lol  lol

Re: o incercare

am citit dupa ce mi-au raspuns ei cateva detalii despre planta:)))

409

Re: o incercare

Se face mov daca este po4 mic ? as putea sa iau si eu planta asta pe post de test de fosfor  :ang ca nu stiu cat il am , adaug zilnic 0,2ppm din pps +0,2 din fosfo de la easylife+? (din rezidurile de la pesti ,plante in descompunere). Cu toate astea aromatica este verde si zice ca se face mai rosiatica la nivel mare de po4 , cred ca salt doza de fosfo la 6ml pentru o perioada sa vad ce se intampla.

Re: o incercare

pentru ca a venit vara si nu prea mai am timp de acvariu am incercat sa fac ceva mai simplu si mai usor.. cu mai putine plante sa nu fiu nevoit sa tund zilnic asa ca  din  tufa de didiplis diandra care devenise imensa, pot sa zic ca  ocupa aproape 40-50% din acvariu ,am reusit sa acopar fundalul in intregine
ps : diandra era asa rosie cand era tufa mare

411

Re: o incercare

Fruymos acvariu, pacat de el daca te muti. Ia-l cu tine si arunca-l din avion cand treci peste Germania smile) ca pe vremuri pachetele pe timp de razboi.  lol

412

Re: o incercare

Foarte frumoasa setarea asta !Asa era si la mine didiplisul inainte de tuns :fok

Re: o incercare

ms ms!
nu credeam ca o sa-mi creasca didiplis-ul asa de bine pentru ca duritatea apei la mine este destul de mare...

414

Re: o incercare

Foarte aerisit acest setup, imi place.  :sok

Re: o incercare

multumesc!
sunt curios cum va arata cand  diandra  se va inalta

416

Re: o incercare

Foarte frumos aranjament wink

Re: o incercare

am si eu o intrebare daca a folosit cineva substratul "Aquatic Nature Ferti Soil Black"   si daca este mai bun decat " Aqua medic Volcanit"

Re: o incercare

altul care se faleste pe aici ...

unde gasiti mai oameni bun asemenea plante ???  si cati saci de galbeni dati pe ele ???

intreb serios ... niciun bazin n-arata asa prost plantat ca al meu ...

imi vine sa scot toate plantele si sa le fac salata nu alta si sa bag ciclide vorba lui Bitanu nisip si bolovani

felicitari si succes in continuare!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

Re: o incercare

daca nu resusesti cu plante nici cu ciclide nu e chiar asa de usor smile si bolovanii aia trebuiesc asezati pentru a forma un peisaj si multe altele

Re: o incercare

eu cred ca reusesc tiberius dar nu asa cum reusesc altii de pe aici care au mai mult spatiu si mai multa lumina decat mine! dar perseverez si eu asa in deriva!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092