61

Re: My small island

Mersi Diana smile

Re: My small island

HEI DE LA COPIL LA COPIL! big_smile

RocKy E cel May Tare!

63

Re: My small island

Am mai achizitionat o cabomba foarte frumosa smile  si dupa cateva zile de la plantare surpriza, a inflorit adica inca este doar un boboc inca nu s-a deschis smile  aveti mai sus niste poze cu ea :sok

64

Re: My small island

Scuze ca am pus poza in alt post dar i-am dat ediatare si nu am mai putut sa incarc alta poza  sad  smile ,inca o poza cu ea mai sus:

65

Re: My small island

Pop Remus A scris:

Am mai achizitionat o cabomba foarte frumosa smile  si dupa cateva zile de la plantare surpriza, a inflorit adica inca este doar un boboc inca nu s-a deschis smile  aveti mai sus niste poze cu ea :sok

   Remus, nu-mi gasesc cuvintele, dupa ce-ti perleaza Echinodorusii, acum iti infloreste si Cabomba? Te rog sa ne pui poze cu planta inflorita, nu am vazut niciodata asa ceva!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

66

Re: My small island

Esti norocos amigo!La cat mai multe fenomene placute!

Bun venit in Romania! Dati-va ceasul cu 100 de ani inapoi!

67

Re: My small island

gogosanuc A scris:

Esti norocos amigo!La cat mai multe fenomene placute!

Cristi, eu nu cred ca este vorba de noroc, aici este vorba de stiinta! wink

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

68

Re: My small island

Ok, Baracuda am sa pun o poza cu floricica dupa ce v-a inflori  ^:)^  big_smile
PS:dupa cam 1 saptamana de la plantare am vazut ca din varfurile ei ies niste ,,betisoare,, iar dupa 2 zile am vazut ca in varful acelor ,,betisoare,, este boboc de floare,acum astept sa se deschida :fbr  :fbr

69 Editat de Pop Remus (2011-12-23 12:43)

Re: My small island

De ce nu mai pot sa adaug poze??? yikes  sad  dau la alegeti fisierul si selectez poza dorita dar nu se intampla nimic ce sa fac,am sa mai incerc sa pun poze sa vad daca merge :stupid

70

Re: My small island

Poze noi,am reusit sa le incarc,dupa sarbatori urmeaza niste modificari majore  la iluminare cred, si voi mai adauga niste plante :noroc  :acv

Re: My small island

Acvariul arata din ce in ce mai bine.Tine-o tot asa! :apl

72

Re: My small island

Multumesc Marius,o sa revin cu poze dupa sarbatori cand o sa fac niste modifiicari la aparatura si la plante :sok

Re: My small island

Eu nu mai ieseam din casa daca aveam asa acvariu la 14 ani. Bravo  :apl
PS: Si eu sunt interesat de florile de cabomba :X

74

Re: My small island

Eu o sa carcotesc la poze big_smile

Ai tu ce ai cu pozele facute in unghi. Fa o poza din fata acvariului. Incearca mai de sus un pic ca sa nu-ti iasa reflexii in geam, in rest arata ok.

Tine-o tot asa!

75 Editat de MariusMinu (2011-12-23 22:17)

Re: My small island

Primul meu acvariu l-am avut tot pe la 13 ani ,in 40 de litri aveam vreo 20 de pesti gen xipho,guppy ,etc .Filtru nu ,neoane nu, incalzitor fara termostat ,apa direct de la robinet (schimbam cam 75-80% saptamanal), si intr-un an mi-a murit un singur peste .Asta pe vremea lui nea Nicu.Daca vedeam acvariul lui Remus vorba lui "mirceajifcu" nu mai ieseam din casa o saptamana ! :sok

76

Re: My small island

lol  lol  lol  Multumesc,multumesc  :sok

77 Editat de samydeus (2011-12-24 19:31)

Re: My small island

am avut si eu "floarea " pe care o ai tu la cabomba, dar tin sa te anunt ca mai mult de atat nu ai sa vezi, nu se deschide bobocul.

78

Re: My small island

Ok am sa astept si voi vedea :sok  :fcool  smile

Re: My small island

Ce se mai aude cu floarea de cabomba?

80

Re: My small island

Poi momentan este aproape la fel,mai astept :pls  :sok  :fbr