21

Re: Rocky si acvariul meu

Bine ai venit ! In curand acest forum se va transforma in scoala generala  wink .

Doua culori ce le ador

Re: Rocky si acvariul meu

d4nu7z A scris:

Bine ai venit ! In curand acest forum se va transforma in scoala generala  wink .

Pai nu e deja? Scoala generala in acvaristica? big_smile

23

Re: Rocky si acvariul meu

bine ai venit diana. frumusel acvariul, acum Inteleg de ce nu mai poti opri plantele din crescut ,multumesc si eu taticului tau pentru sfaturi.

24

Re: Rocky si acvariul meu

Salut Diana, de varasta noastra pe forum sunt eu care am 13 ani tu care ai 10 ani,mai era un coloeg Vlad(pestebetta) tot de 13 ani care vad ca ii s-a sters contul deoarece in dreptul lui scrie Vizitator, si mai este un baiat blue mihai(luca) care are si el 11 ani dar este restrictionat momentan,  cam atat ar fi diana,multa bafta in continuare :sok  smile

Re: Rocky si acvariul meu

BIne ai venit!si speram cu toti sa ai ce invata!

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

26

Re: Rocky si acvariul meu

vastelian A scris:

bine ai venit ,esti cumva fata lui vastelian?
imi place si mie acvariul tau

Colegul Vastelian si-a facut aliati in casa big_smile

27

Re: Rocky si acvariul meu

Baracuda A scris:

Cred ca dupa anul nou, o sa deschidem o sectiune speciala pentru cei mici! Sa vedem cit de repede cresc si daca nu cumva devin peste noapte maturi! lol
.

Il bagi acolo si pe Remus?  :apl

28

Re: Rocky si acvariul meu

lol  lol  Asteptam sa vedem  lol  lol  lol

Re: Rocky si acvariul meu

Draga mirceajifu, daca ai observat,Rocky e un peste Betta!Daca i-as lua o "fetita'',adica o''fetita'' Betta, acvariul lui Rocky va fi ca un fel de arena pt ei doi!Pestii Betta sunt foarte agresivi atunci cand e vorba sa mai pui inca un peste Betta in acvariu(adica de aceeasi rasa)!Doi pesti Betta in acelaci acvariu inseamna moarte pt cei doi!Sau daca tu te-ai referit sa mai pun orice tip de peste tot n-ar fi bine deoarece acvariul meu nu este asa de mare! big_smile  :stupid

RocKy E cel May Tare!

Re: Rocky si acvariul meu

Ma puteti ajuta cu un sfat pentru melcul meu BoBo,care e un melc Neritina
si cochilia lui a inceput sa se deterioreze!I-am lut calciu si s-a terminat intr-o saptamana!
Aveti si alte solutii?NU vreau sa moara,deoarece tin mult la el! :scry  :scry  :scry  :fcry  :fcry  :fcry  :fcry  :fcry  :fcry  :fcry  :fcry  :fcry  :fcry  :fcry  :fcry PLZ !Ajutor! :pls  :fcry  :fcry

RocKy E cel May Tare!

Re: Rocky si acvariul meu

Cine mai are melci si creveti???
Ajutati-ma!

RocKy E cel May Tare!

32 Editat de DiannaVasilescu (2011-12-18 15:19)

Re: Rocky si acvariul meu

VA ROG SCRIETI CEVA! :pls  :pls  :pls

RocKy E cel May Tare!

33

Re: Rocky si acvariul meu

Salut,cam ce varsta are melcul daca este batran  sad  nu stiu ce sa zic smile

34 Editat de DiannaVasilescu (2011-12-18 15:52)

Re: Rocky si acvariul meu

CAM 2 ani!AMICE! big_smile DE fapt nici nu stiu !CAnd RocKY  a venit in acvariu a venit si melcul! sad

RocKy E cel May Tare!

Re: Rocky si acvariul meu

:pls

RocKy E cel May Tare!

36

Re: Rocky si acvariul meu

Atunci nu stiu, acuma pentru un melc :stupid  iti iei altul asta este, bafta cu el :sok

Re: Rocky si acvariul meu

MERI PENTRU ''INCURAJARE""!

RocKy E cel May Tare!

38

Re: Rocky si acvariul meu

Bine ai venit Diano! Pe mine sa ma scuzi dar inca sunt furios pe melcii aia mari. Eu le zic porci ca se comporta ca atare  lol

O fetita Betta nu se bate cu masculul decat in cazul in care nu se plac. Dar ei au oricum o relatie cu batai asa ca e normal. Cat timp sunt doar pereche e ok doar sa le oferi zone de refugiu cand lucrurile derapeaza.

Melcul ala cu cochilia ciobita nu are nimic. Eu mi-am luat 4 Neritina si toti aveau capatul ascutit al cochiliei ciobit dar le-a mers bine pana la urma.

Re: Rocky si acvariul meu

mai spuneti ceva!
big_smile

RocKy E cel May Tare!

Re: Rocky si acvariul meu

SALUT TUTUROR!VAND:
-MUSCHI +  4 PIETRE DE STICLA  :sbr  :sbr
DATI-MI UN PM DACA VRETI SA LE LUATI SI DACA VRETI SA NEGOCIEM!VA DAU INFORMATIILE DACA VRETI NEAPARAT SA LE CUMPARATI!NU UITATI DE PM! :sbr  :sbr

RocKy E cel May Tare!