21 Editat de adrian 10 (2012-01-20 04:45)

Re: Feedback negativ andrei_

daca eu zic ca ai auzit an gura ma crezi am zis ca la maxim 20 scap de la servici da eu am vorbit eu am auzit, si tu ai anteles ce ai vrut asta este unde nu-i cap vai de picioare
apropo eu am crescatorie de papagali dac toti cu care faceam afaceri faceau asa ma omoram singur eu ati aduc oameni din toata tara care au colaborat cu mine sa vezi ca eu ce vorbesc asa fac.

22

Re: Feedback negativ andrei_

sTTTk A scris:

Ca simplu cititor al acestui forum as avea de adaugat cateva lucruri, zic eu importante, despre acest thread deschis ca si feedback negativ pentru colegul andrei_ :

1. andrei_ incalci prima regula a acestui forum care spune : ''-va rugam ca primul post sa fie la rubrica'' Prezinta-te si prezinta-ti acvariul '' pentru a putea stii ceea ce detineti dumneavoastra si pentru a va putea acorda ajutorul in cel mai scurt timp ''
2. modul tau de a scrie contine foarte multe ''lipsuri''
3. din ceea ce sa scris strict aici sunt absolut sigur ca meriti acest feedback

sustin cele spuse de Gabi!

23

Re: Feedback negativ andrei_

Destul de greu de stabilit adevarul (daca vrem sa ne asumam rolul de instanta, in totalitate). Fiecare din cei doi protagonisti face niste afirmatii oarecum incontrolabile si totul se rezuma la "cuvintul unuia, impotriva cuvintului celuilalt".
   Ce ramine cert este modul de gindire al celui care pomeneste notiunea "pedeapsa" si mai mult, il jigneste facindu-l analfabet pe adversar.
   In consecinta, se impun niste scuze din partea "pedepsitorului", in caz contrar vazindu-ma nevoit sa-l sanctionez. Astept...

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

24

Re: Feedback negativ andrei_

Salut, eu am asteptat 1 ora si 30 minute in frig sa vina cineva cu niste plante.
A meritat ptr ca mi le doream. Am ramas prieten cu acel om si ma bucur ca l-am cunoscut. Chiar daca se oprea la femei in drum spre mine nu eram suparat pe el.
Andrei_ , daca doreai acei pestisori ptr un copil de 8 ani, ii luai la ora 21:30 si ii duceai personal, asa cum si el a venit la tine sa-i ia.
Daca aveai intalnire la ora 20, de ce nu i-ai dat un telefon? Avusasei discutii inainte cu el si aveai si nr de tel.
Eu unul cred ca numai lenea te-a tinut in casa, ai pus si omul ala pe drumuri, fara sa tii cont de faptul ca era dupa o zi plina de serviciu.
Daca vroiai sa-l pedepsesti ptr o greseala a lui ii spuneai la ora 21:00 ca nu mai vrei pestii.
Sunt oameni aici care cumpara pe incredere pesti, plante, nevertebrate. Daca ar fi doi sau trei ca tine ce s-ar mai alege de aceasta pasiune a noastra?

25

Re: Feedback negativ andrei_

Dorucdm: speram sa intelegeti ca ajung comentariile, ti-am editat eu textul si am sters ceva, ce ar fi putut continua polemica, intr-o maniera neplacuta.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

26 Editat de Moroiu Daniel (2012-01-21 19:52)

Re: Feedback negativ andrei_

Baracuda scuze ca postez dupa tine dar nu ma pot abtine.
Andrei_, eu daca as avea admin te-as bana in secunda asta! Daca Adrian 10 a fost la munca nu avea de unde sa stie ca o sa ajunga mai devreme sau mai tarziu. Tu te-ai interesat sa cumperi ceva de la el si el nu ti-a spus o ora exacta. Ti-a spus orientativ la cat iese de la munca. Faptul ca a iesit mai tarziu nu il invinovateste cu nimic si in bunul simt te-a sunat cand a ajuns sa te intrebe daca mai doresti pestisorii. Am vandut mii de pesti de atatia ani de cand tot am si nu mi s-a intamplat macar o singura data asa ceva. Traim intr-o lume in care in anumite momente lucrurile nu stau cum am vrea sa stea. Drept urmare "pedepsele" de genul asta sunt niste tampenii si mi se par de prost gust. Sper sa te duci la tine acolo la pet-shop sa nu mai utilizezi forumul asta pentru a cumpara nimic pentru ca nu meriti solidaritatea colegilor de-aici.
CU SINCERITATE, DANIEL.

27

Re: Feedback negativ andrei_

Am rugamintea, daca vreti sa continuati acest subiect (eu nu vad ce ar mai trebui spus), sa renuntati la cuvintele jignitoare, care nu fac altceva decit sa inflameze spiritele si mai rau! Se pot folosi formulari civilizate, care sa-si atinga scopul in egala masura cu cuvintele "mai tari", fara sa depasessca limitele civilizate.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

28 Editat de MARCO555 (2012-01-20 15:32)

Re: Feedback negativ andrei_

Cu scuzele de rigoare  pentru Domnul Radu care nu mai vrea sa se contiunue acest subiect si pe bune dreptate  deoarece toti colegi de forum si-au dat seama ca Andrei este un om neserios care nu merita bagat in seama,  am sa mai adaug si eu cateva cuvinte referitor la acest  incident.
Acum o spatamana am cumparat de la Adrian 10  doi papagali si mie unul m-i s-a parut un baiat de treaba si cred ca simplul motiv pentru care nu a putut ajunge la intalnire a fost faptul ca unii dintre noi mai si muncim ceea ce nu da dreptul altora sa se creada Basesti si sa  aplice pedepse . Iar daca tot are aceste valeitatati  de dictator cel mai bine ar fi sa le aplice in cadrul apropiatiilor sai si nu sa isi bata joc de alti oameni prin dintermediul forumului AcvariiDeVis , eu unul l-as bana in secunda 2 fara nici o alta explicatie  pentru gestul facut.
Ozi buna tuturor

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

29

Re: Feedback negativ andrei_

Marco, din partea mea, puteti si aveti dreptul sa spuneti orice dar intr-un mod civilizat. Tu ai facut-o, altii nu!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

30

Re: Feedback negativ andrei_

Dupa 4 ore de asteptare, colegul nu a binevoit sa dea curs invitatiei mele de a-si cere scuze, asa ca este avertizat.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

31 Editat de d4nu7z (2012-01-20 20:45)

Re: Feedback negativ andrei_

dati-mi ban , nu imi pasa.  copilul a plecat in judetul vaslui , deci degeaba mai luam pestii.   si stiam ca ANALFABETUL , (care repet , nu e o jignire, e o constatare)  vine cu metroul , nu prea a plans in frig.  daca venea si ma duceam la el  ce sa-i zic ? sa-l injur ? sa ma injure inapoi ? sa-i dau vreo doua (ca sunt si cam prost si impulsiv)?  asa l-am pus sa faca un drum cu metroul. I-AS FACE LA FEL a doua oara. cuvantul e cuvant. daca nu ti-l respecti meriti orice cacat.  repet, puteti sa-mi dati ban , nu-mi pasa, imi fac un cont nou , si cu proxy si ma doare`n C*R , dar jegul ala merita sa-i trag o palma peste fata. idiotii ca el nu stiu ce e aia cuvant.  CAND ZICI CA LA 20 ESTI LA MINE , AICI SA FII !     

oricum , plin de ofuscati pe forum aici. numai panselute si silfizi. unu` nu e barbat.  hai cu banu`

32

Re: Feedback negativ andrei_

Cam urat limbaj andrei_,eu nu ma bag  smile , ii las pe cei mai ,,mari,, sa vorbeasca ^:)^  :noroc

33

Re: Feedback negativ andrei_

Nu trebuie  sa iti dea nimeni ban, ti-ai dat singur.

34

Re: Feedback negativ andrei_

andrei_ A scris:

ca sunt si cam prost si impulsiv

Mie sincer chiar imi plac oamenii sinceri . Nu suntem barbati , pentru ca nu avem limbajul tau de mahala .

Doua culori ce le ador

35 Editat de Ancistrus (2012-01-20 21:27)

Re: Feedback negativ andrei_

andrei_ A scris:

dati-mi ban , nu imi pasa.  copilul a plecat in judetul vaslui , deci degeaba mai luam pestii.   si stiam ca ANALFABETUL , (care repet , nu e o jignire, e o constatare)  vine cu metroul , nu prea a plans in frig.  daca venea si ma duceam la el  ce sa-i zic ? sa-l injur ? sa ma injure inapoi ? sa-i dau vreo doua (ca sunt si cam prost si impulsiv)?  asa l-am pus sa faca un drum cu metroul. I-AS FACE LA FEL a doua oara. cuvantul e cuvant. daca nu ti-l respecti meriti orice cacat.  repet, puteti sa-mi dati ban , nu-mi pasa, imi fac un cont nou , si cu proxy si ma doare`n C*R , dar jegul ala merita sa-i trag o palma peste fata. idiotii ca el nu stiu ce e aia cuvant.  CAND ZICI CA LA 20 ESTI LA MINE , AICI SA FII !     

oricum , plin de ofuscati pe forum aici. numai panselute si silfizi. unu` nu e barbat.  hai cu banu`

   Citind cum ai scris mai sus chiar nu inteleg cum poti "constata" tu ca cineva este analfabet :omfg

36

Re: Feedback negativ andrei_

Ancistrus ai facut o remarca extraordinara,  cum naibi sa faci analfabet pe cineva cand tu ucizi cu atata sange rece Limba Romana. Iar in legatura cu proxy vezi ca ban-ul o sa il iei pe  IP , asa ca nu mai sustine tu ca noi toti suntem prosti iar tu singurul destept de pe aici

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

37

Re: Feedback negativ andrei_

din pacate CHIORU e rege in tara ORBILOR

Diplomatie este sa te gandesti de 2 ori inainte de a nu spune nimic

Re: Feedback negativ andrei_

asa e !jos chioru' ! base...tu esti?

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

39

Re: Feedback negativ andrei_

dan.matei26 A scris:

asa e !jos chioru' ! base...tu esti?

lol  lol

Re: Feedback negativ andrei_

pai pana mea!deja suna a dictatura ..am zis sa intreb.poalte in prindem si-l ducem la universitate.unde maine oricum o sa fiu!nu veneam cu mana goala

Gratis nu exista,ieftin nu rezista