21

Re: Field of Rock

danielt A scris:

Superb!

Cum le-ai cocotat acolo? Au ceva material in care sa-si bage radacinile?

Pe lemn este infasurat fir de pescuit dupa care am prins cateva fire de staurogyne.  :sok

22

Re: Field of Rock

Pai si nu le deranjeaza asa suspendate? Fara un substrat? Asta ma interesa pe mine. Cum le legi acolo, nu-i bai smile

23

Re: Field of Rock

danielt A scris:

Pai si nu le deranjeaza asa suspendate? Fara un substrat? Asta ma interesa pe mine. Cum le legi acolo, nu-i bai smile

Cu penseta iei fiecare fir de staurogyne si il introduci pe dupa firul de pescuit;dupa ce planta se dezvolta ii tai radacinile(firisoarele albe) ca sa arate frumos.
Staurogyne se dezvolta si daca nu este in substrat.
Sper ca ti-am putut fi de ajutor. :sok  Ape limpezi  wink

24

Re: Field of Rock

bine ai venit si ai un acvariu super  :hug

25

Re: Field of Rock

petre79 A scris:
danielt A scris:

Pai si nu le deranjeaza asa suspendate? Fara un substrat? Asta ma interesa pe mine. Cum le legi acolo, nu-i bai smile

Cu penseta iei fiecare fir de staurogyne si il introduci pe dupa firul de pescuit;dupa ce planta se dezvolta ii tai radacinile(firisoarele albe) ca sa arate frumos.
Staurogyne se dezvolta si daca nu este in substrat.
Sper ca ti-am putut fi de ajutor. :sok  Ape limpezi  wink

Desigur, mersi de clarificare  :sbr

Re: Field of Rock

Salut si bine ai venit in comunitatea Acvarii de vis! Acvariul arata senzational, felicitari  :apl  :apl . Sunt sigur ca multi vor avea de invatat cate ceva de la tine  :noroc

Re: Field of Rock

Foarte frumos acvariul. Sincer îi invidiez pe cei care au asemenea acvarii plantate. Poate într-o zi mă voi hotărî şi mă voi apuca şi eu de un plantat luând ca model acvariile voastre.

28

Re: Field of Rock

Dupa mici modificari....am revenit cu cateva poze  cool

29

Re: Field of Rock

:apl  :apl Magnific de frumos,bravo!!! :sok

Re: Field of Rock

Ai un acvariu foarte reusit  :apl si contrastul dintre plante este pe masura :fok

Re: Field of Rock

Petre mai omorât cu acvariul tău dar parca tot mai bine este live  :sok

Re: Field of Rock

super fain!intradevar felicitari.

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

33

Re: Field of Rock

lup cosmin A scris:

Petre mai omorât cu acvariul tău dar parca tot mai bine este live  :sok

Oricand si la orice ora esti invitatul meu pentru a-l vedea live   wink  wink

34

Re: Field of Rock

neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral

"Nici un om nu este suficient de intelept de unul singur."

35

Re: Field of Rock

Frumos!
smile

Re: Field of Rock

Mi-am reglat culorile si contrastul la monitor cu pozele tale!  :apl Superb!

37

Re: Field of Rock

Va multumesc tuturor pentru aprecieri,  ^:)^  ma bucur ca va place acvariul si am sa va tin la curent cu evolutia lui .........sau pote cine stie cu un nou setup   :omfg

38

Re: Field of Rock

Bravo,frumos si sanatos!

39

Re: Field of Rock

Acvariul meu dupa o mica reamenajare.....................  smile  smile  smile  smile  smile  smile

40

Re: Field of Rock

Frumos, imi place cum arata Blyxa, si eriocaulonu' arata bine :fok