1

Subiect: Gold fish

Am si eu o nelamurire in legatura cu unu dintre carasi auri din acvariu de aproximativ o luna in jur de 2-3 ore pe zi inoata si mananca cu burta in sus in rest e bine. Ce credeti ca are?

Re: Gold fish

Daca ai fi trecut pe la Prezinta-te si prezinta-ti acvariul, si te-ai fi prezentat asa cum ar fi trebuit, posibil ca problema pestelui tau ar fi fost observata din timp. Acum fara poze, fara sa-ti cunoastem acvariul, ar trebui sa o luam pe ghicite.

3

Re: Gold fish

Buna!

Primul topic de la bolile pestilor, "inainte sa postati, cititi asta"...

Ia cu copy/ paste si raspunde la intrebari, s-ar putea sa-l ajuti mult pe prietenul tau acvatic...  smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

4

Re: Gold fish

Ancistrus A scris:

Daca ai fi trecut pe la Prezinta-te si prezinta-ti acvariul, si te-ai fi prezentat asa cum ar fi trebuit, posibil ca problema pestelui tau ar fi fost observata din timp. Acum fara poze, fara sa-ti cunoastem acvariul, ar trebui sa o luam pe ghicite.

"Daca taceai filozof ramaneai"
Spre marea ta uimire si stupoare m-am conformat regulilor acestui forum de cum am intrat pe acest forum...dar matale de unde sa stii :stupid ???????????

Re: Gold fish

Nutudc A scris:
Ancistrus A scris:

Daca ai fi trecut pe la Prezinta-te si prezinta-ti acvariul, si te-ai fi prezentat asa cum ar fi trebuit, posibil ca problema pestelui tau ar fi fost observata din timp. Acum fara poze, fara sa-ti cunoastem acvariul, ar trebui sa o luam pe ghicite.

"Daca taceai filozof ramaneai"
Spre marea ta uimire si stupoare m-am conformat regulilor acestui forum de cum am intrat pe acest forum...dar matale de unde sa stii :stupid ???????????

   @Nutudc, eu recomandarea de care spui o facusem pentru colegul @Grasu914... deci cum este treaba cu filozoful? lol  lol
   La tine merge asa: "Daca nu ai tacut filfizon ai ramas" lol... hai ca esti dulce :kiss

PS: Tie chiar ti-am dat sfaturi aici despre pozitionarea filtrului... aflu eu de ce maladie suferi, stai fara grija lol

6

Re: Gold fish

Ancistrus A scris:
Nutudc A scris:
Ancistrus A scris:

Daca ai fi trecut pe la Prezinta-te si prezinta-ti acvariul, si te-ai fi prezentat asa cum ar fi trebuit, posibil ca problema pestelui tau ar fi fost observata din timp. Acum fara poze, fara sa-ti cunoastem acvariul, ar trebui sa o luam pe ghicite.

"Daca taceai filozof ramaneai"
Spre marea ta uimire si stupoare m-am conformat regulilor acestui forum de cum am intrat pe acest forum...dar matale de unde sa stii :stupid ???????????

   @Nutudc, eu recomandarea de care spui o facusem pentru colegul @Grasu914... deci cum este treaba cu filozoful? lol  lol
   La tine merge asa: "Daca nu ai tacut filfizon ai ramas" lol... hai ca esti dulce :kiss

PS: Tie chiar ti-am dat sfaturi aici despre pozitionarea filtrului... aflu eu de ce maladie suferi, stai fara grija lol

Da, acum am vazut ca am gresit topicurile, de aceea sunt nevoit sa imi cer iertare pt greseala. Asta este, imi asum greseala. Oricum, multumesc de informare.