41

Re: acvariul meu amarat !!!

acum ca i deranjeaza ca nu asta e treba lor...nu am efectiv unde sa-i mut si maicamea nu ma lasa sa deonez din ei(am zis sa deonez guppy care mi-au mai ramas,dar a zis"cum sa-i dai pe aiai cu coada voalata si frumos colorati" ,am zis sa donez din xipho "dar cum sa-i dai pe aia rosii si cu coada aia ca un ac" lol:lol::lol: )...deci in acvariu de voie,de nevoie convietuiesc 5 cory,2molly black,4 platy papagal,vreo 7 xipho si vreo 12 guppy cam multicei dar asta e siutuatia de fata,speram ca se va reglementa..dau ordonanta de guvern lol:lol:

42

Re: acvariul meu amarat !!!

Are dreptate mama ta! ..

Dupa ce vei rezolva... parca vad ca vei veni cu niste poze ... de sa ne cada plombele lol lol lol

Si pestisorii in cor: Ani de liceu... lol

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

43 Editat de bogdivaio (2010-03-04 01:06)

Re: acvariul meu amarat !!!

poate i invat sa inoate pe ritm....ani de liceu,cu absente la romana..param pam pam lol:lol::lol:...fac cu ei inot sincron lol:lol::lol::lol:

44 Editat de bogdivaio (2010-03-17 16:30)

Re: acvariul meu amarat !!!

tin sa va anunt dragi prieteni ca astazi am devenit tatic lol:lol:...am puiuti de platy papagal cool

P.S.dansul si masa se vor tine la fiecare acasa lol

45

Re: acvariul meu amarat !!!

bogdivaio A scris:

tin sa va anunt dragi prieteni ca astazi am devenit tatic lol:lol:...am puiuti de platy papagal cool

P.S.dansul si masa se vor tine la fiecare acasa lol

Ramine de stabilit pina unde a mers contributia ta de "tatic":lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

46

Re: acvariul meu amarat !!!

eu nu am contribuit decat cu spatiul in care traieste si conditiile afrerente big_smile...mai bine spus sunt tatic adoptiv( de voie,de nevoie daca vreau sa si supravietuiasca puiutii lol )

47

Re: acvariul meu amarat !!!

bogdivaio A scris:

eu nu am contribuit decat cu spatiul in care traieste si conditiile afrerente big_smile...mai bine spus sunt tatic adoptiv( de voie,de nevoie daca vreau sa si supravietuiasca puiutii lol )

M-am linistit!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

48

Re: acvariul meu amarat !!!

Mna ma plictiseam si am zis sa filmez acvariul cu web-ul de la laptop ....pesti nu prea au fost deacord lol:lol::lol:...deci imi cer scuze pentru calitatea imaginilor,sper sa deslusiti cate ceva big_smile

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BrWMjDLmK1s[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LoC1YKy2oQA[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3gu3PP5NlZI[/youtube]

49 Editat de Avatar (2010-05-15 22:16)

Re: acvariul meu amarat !!!

Newwwwwwwwwwww yooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooorkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk ..........

Scuze. Faini pestii si vad ceva mai multe plante pe-acolo, parca arata mai bine ca inainte big_smile

P.S: vezi ca rupi laptopul lol

50 Editat de bogdivaio (2010-05-15 22:24)

Re: acvariul meu amarat !!!

Mai plante su chiar mai putine..cred ca am ramas doar cu jumatate din speciile ce le-am avut..mna asta este...de aratat incepe sa se contureze cat mai bine,mai astept un lotus red si inca o plantuta sau 2 si cam gata la el ca nu ai unde big_smile

51

Re: acvariul meu amarat !!!

Nu`mi place..pestii nu se potrivesc cu muzica. Deloc. Nu vor sa coopereze cu tine:)) Una peste alta, din ce se vede, e nice acvariul, si aia micii evident, desi parca in al2lea filmuet o iau un pic razna:)

Etiamsi omnes, sed non ego.

52

Re: acvariul meu amarat !!!

poi de ce Cezara?! pentru cei doi molly am pus muzica lol:lol:...adica unul e jay z si celalat alicia lol:lol::lol:

53 Editat de Avatar (2010-05-15 22:30)

Re: acvariul meu amarat !!!

bogdivaio A scris:

poi de ce Cezara?! pentru cei doi molly am pus muzica lol:lol:...adica unul e jay z si celalat alicia lol:lol::lol:

Molly in rolul lui Jay-Z....asta da lol merge, merge. Sunt negre si buzate, asa ca el lol

54

Re: acvariul meu amarat !!!

Inteleg inteleg. De fapt, daca ma uit atent, lor chiar le placea, ca atunci cand ai oprit`o au luat`o razna:)) protest?!?

Etiamsi omnes, sed non ego.

55

Re: acvariul meu amarat !!!

poi ce crezi ca numai Dan e dresor de pesti...poi sa vezi cele doau gagici de molly ale mele
1.il imita perfect pe jay z
2.cand le bag piesa dau din buric foarte armonios si pe ritim,mai precis din coada
3.si se apuca de fumat(ciugulit) cate o iarba(frunza)
lol:lol::lol::lol::lol:

56

Re: acvariul meu amarat !!!

Because i got high..because i got high..:lol::lol::lol:

Etiamsi omnes, sed non ego.

57

Re: acvariul meu amarat !!!

Colt 45 ..black molly in da haus

58

Re: acvariul meu amarat !!!

Ma uitam cat de linistit e acvariul tau in comparatie cu al meu...

Arata foarte fain! Si plantele arata de parca ar fi pe catwalk...

De criticat.. hmm.. nu stiu daca sa o fac sau nu. Poate mai bine in particular. smile
Am eu o chestie cu simetria.  Dar este o parere personala, si poate fi denaturata fiindca asa am vazut eu in filmulet.. tongue

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

59

Re: acvariul meu amarat !!!

Poti critica linistita si aici daca nu vrei aici,astept un pm de la tine big_smile

60

Re: acvariul meu amarat !!!

bogdivaio A scris:

Salut tuturor,

Ma numesc Bogdan si sunt din Cluj Napoca...detin mai multe acvarii plantate in care cresc specii precum cory si guppy...vreau sa ma specializez pe specia guppy si sa cresc mai multe trio-uri veritabile din diferite varietati ale acestei specii(cunoscatorii stiu la ce ma refer):D

Ma bucur ca sunt laturi de voi si sper la o calaborare cat mai fructoasa de ambele parti.

Bine ai venit! smile