141

Re: acvariul meu amarat !!!

kokos A scris:

bogdivaio> sti ce  nu mai inteleg eu? nu stiu ce cauta Xifo la tine in acvariu...sunt mult sub nivelul tau....sau eu cel putin te percep cu alt gen de pesti...

n-ai vazut ca sunt mancare vie pentru marini lui acvariidevis......  ^:)^

Poi am avut ceva xipho care i-am dat,dar de asta nu am putut sa scap nicicum pentru ca e preferatul iubitei si al mamei  big_smile  ..ambele m-au amenintat in nenumarate randuri  lol  ca de il voi da cu ele am terminat-o  lol  lol  lol ...deci a ramas mascota acvariului  big_smile
Si eu ma vad avand alt gen de pesti dar deocamdata asta trebuie pastrat...facem totul treptat dupa cerintele majoritaii  lol  lol

142 Editat de kokos (2010-07-15 14:33)

Re: acvariul meu amarat !!!

bogdivaio A scris:
kokos A scris:

bogdivaio> sti ce  nu mai inteleg eu? nu stiu ce cauta Xifo la tine in acvariu...sunt mult sub nivelul tau....sau eu cel putin te percep cu alt gen de pesti...

n-ai vazut ca sunt mancare vie pentru marini lui acvariidevis......  ^:)^

Poi am avut ceva xipho care i-am dat,dar de asta nu am putut sa scap nicicum pentru ca e preferatul iubitei si al mamei  big_smile  ..ambele m-au amenintat in nenumarate randuri  lol  ca de il voi da cu ele am terminat-o  lol  lol  lol ...deci a ramas mascota acvariului  big_smile
Si eu ma vad avand alt gen de pesti dar deocamdata asta trebuie pastrat...facem totul treptat dupa cerintele majoritaii  lol  lol

aaaaaa....inteeeeeggggg....  :sok

asa patesc si eu cu un pleco......"tati, hade sa vetzi petele ala cu butzele alea me giam"

?

143

Re: acvariul meu amarat !!!

live tata arata si mai bine suces deja tiam zis ce imi inchipui este superb :apl  :apl  :apl

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/

144

Re: acvariul meu amarat !!!

Multumesc Costele si eu sper sa merg din ce in ce,in mai bine...poate,poate te bagi si tu la un plantat  big_smile   :pls

145

Re: acvariul meu amarat !!!

bogdivaio A scris:

Multumesc Costele si eu sper sa merg din ce in ce,in mai bine...poate,poate te bagi si tu la un plantat  big_smile   :pls

tata imi plac la nebunie cele plantate am fost si la narcis.b acasa si am vazut si arta lui si inebunesc dar mie imi este frica ca nu am timp sa ma ocup de el si sincer nu vreau sa imi bat joc de plante :stupid

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/

146

Re: acvariul meu amarat !!!

aici ai dreptate  big_smile , trebuie sa le dedici mai mult timp...si cum zici tu,decat sa faci un lucru pe jumatate mai bine nu il faci  :fok

147 Editat de narcis.b (2010-07-15 22:50)

Re: acvariul meu amarat !!!

Bravo Bogdane,sunt placut surprins de layoutul tau,frums si bine pozitionat decorul cu crengute,o imagine placuta asezonata cu muzica asta ...personal imi place,desi e crud inca setupul.Cu backgroundul ala nu ma inpac eu...dar daca pt tine e ok ma bucur pt tine.Ah...si poate maschezi totusi filtrul ala cu ceva...
Asteptam sa se mai coaca! :sok  :noroc
Costel e prea dragut,sincer nu prea a avut ce sa vada la mine...e inca la nivel de scoala acvariul...Multumesc Coco! :noroc

148

Re: acvariul meu amarat !!!

Multumesc Narcis de apreciere,venind de la tine e cu atat magulitor...dada e inca crud totul(are vreo 2 saptamani setup-ul)...in legatura cu background-ul,m-am gandit sa-l schimb cu ceva de culoare maron wenge(bineinteles fara modele)...Filtrul e mascat destul de bine nu se vede de la el decat spraybar-ul(probabil te-ai referit la coltul dreapta unde este reactorul taifun,care sper eu sa-l pot masca cu evolutia Lotusului,desi tare mie greu sa-i tin sub control inaltimea frunzelor)

149

Re: acvariul meu amarat !!!

miruna A scris:
bogdivaio A scris:

Multumesc Costele si eu sper sa merg din ce in ce,in mai bine...poate,poate te bagi si tu la un plantat  big_smile   :pls

tata imi plac la nebunie cele plantate am fost si la narcis.b acasa si am vazut si arta lui si inebunesc dar mie imi este frica ca nu am timp sa ma ocup de el si sincer nu vreau sa imi bat joc de plante :stupid

Omul cind isi doreste ceva cu adevarat, sunt putine lucrurile care il pot opri. Avind atit de aproape unul din maestrii genului "plantat", in persoana lui Narcis, eu unul nu as ezita nicio secunda. Gindeste-te ca ar fi ca si cum, locuind in Constanta, ai avea si muntii si Delta Dunarii la o aruncatura de bat. wink

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

150 Editat de miruna (2010-07-17 22:56)

Re: acvariul meu amarat !!!

bradraqua A scris:
miruna A scris:
bogdivaio A scris:

Multumesc Costele si eu sper sa merg din ce in ce,in mai bine...poate,poate te bagi si tu la un plantat  big_smile   :pls

tata imi plac la nebunie cele plantate am fost si la narcis.b acasa si am vazut si arta lui si inebunesc dar mie imi este frica ca nu am timp sa ma ocup de el si sincer nu vreau sa imi bat joc de plante :stupid

Omul cind isi doreste ceva cu adevarat, sunt putine lucrurile care il pot opri. Avind atit de aproape unul din maestrii genului "plantat", in persoana lui Narcis, eu unul nu as ezita nicio secunda. Gindeste-te ca ar fi ca si cum, locuind in Constanta, ai avea si muntii si Delta Dunarii la o aruncatura de bat. wink

multumesc pentru atentie aici ai dreptate eu sunt moldovean de origine lol  mai devreme sau mai tarziu il fac si binenteles numai si numai sub atentia lui narcis :sok  :sok

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/

151

Re: acvariul meu amarat !!!

Am in intentie sa-mi achizitionez o pereche de ramirezi....oare merg in acvariul meu?!  :pls ...o sa fie 2 ramirezi,6 neoni rosii si 4 cory sa ziceam in ~55 de litri de apa

P.S.practic stiu ca ar cam avea nevoie de 80 de litri  :pp

152

Re: acvariul meu amarat !!!

Bogdanele, de ce nu....nu e nici aglomeratie si Ramirezii nu sunt asa teroristi.  hmm

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

153

Re: acvariul meu amarat !!!

Mai asa m-am gandit si eu,dar am zis sa vad si parerea altora  :sbr

154 Editat de bogdivaio (2011-04-17 18:12)

Re: acvariul meu amarat !!!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=E9fjuQGr5RE[/youtube]

In rolurile principale, Nelu si Doina cei doi ramirezi ai mei, numiti astfel dupa parintii mei  :sok

P.S.Doamne,dragi mi-s!   big_smile   :fok

P.S.2. Faceti abstractie de la calitate,e filmat cu telefonul  si algele-s la ele acasa :stupid

155

Re: acvariul meu amarat !!!

Ia uiteeee!
In sfarsit schimbarile... smile

Sa-ti traiasca Nelu si Doinita!

Si vad ca mai ai si un mancator de alge, care e tot nou, doi xipho voalati... smile
Pe ei cum ii cheama?
Trebuie sa aiba si ei un nume.... Daca regele si regina acvariului au nume, si supusii lor, ar trebui sa aibe tongue

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

156

Re: acvariul meu amarat !!!

Frumosi ramirezi, sa iti traiasca! Mi-ash lua si eu, dar smile) cred ca ma depisteaza bradraqua si ma asasineaza smile) daca mai bag ceva in acvariu.

157

Re: acvariul meu amarat !!!

Lucia A scris:

Ia uiteeee!
In sfarsit schimbarile... smile

Sa-ti traiasca Nelu si Doinita!

Si vad ca mai ai si un mancator de alge, care e tot nou, doi xipho voalati... smile
Pe ei cum ii cheama?
Trebuie sa aiba si ei un nume.... Daca regele si regina acvariului au nume, si supusii lor, ar trebui sa aibe tongue

Multam  wink ...da, mi-am mai luat si doi mancatori de alge tare simpatici si energici  big_smile
Cei doi xipho voalati sunt ai mamei mele(nu m-a lasat sa-i dau pe toti "aia rosii" cum zice ea,deci a trebuit sa-i las  :pp )...inca nu au nume bine stabilit, eu le zic "frezatii"  :stupid


mirceajifcu A scris:

Frumosi ramirezi, sa iti traiasca! Mi-ash lua si eu, dar smile) cred ca ma depisteaza bradraqua si ma asasineaza smile) daca mai bag ceva in acvariu.

Mersi  wink ...poi fa si tu niste schimbari pe acolo si achizitioneaza-ti si tu o pereche, sunt al naibii de haiosi  lol

158

Re: acvariul meu amarat !!!

Am avut ceva asemanator, Kakadu, dar pe mascul l-a macelarit cineva smile).  Schimbarile o sa vina in curand smile)

159 Editat de bogdivaio (2011-05-20 22:55)

Re: acvariul meu amarat !!!

Acvariu in plina schimbare,transformare  si dezvoltare lol


P.S. Poze facute cu telefonul, deci calitatea este HD ( HD= hida, sa ma exprim pe ardelemneste  lol )

160

Re: acvariul meu amarat !!!

O schimbare in bine, timpul le va aseza pe toate! :apl
PS. Pacat de poze ca nu au iesit clare.