121 Editat de Baracuda (2010-07-14 10:57)

Re: acvariul meu amarat !!!

aqua A scris:
ronnyosullivan A scris:
aqua A scris:

mai are ceva pana sa arate super !
momentan arata frumos !(trebuie doar sa astepti wink )

citat din marele "acvarist"

asa e ronny nu sunt mare acvarist !
sunt mai mult un acvarist amator cu cateva cunostinte din experienta ...cand vine vorba de nivel,nu sunt nici cat o unghie in comparatie cu oliver knott sau takashi amano

Sa inteleg ca numai "experienta" ti-a folosit pentru dobindirea cunostintelor? Daca ar fi asa, ar insemna ca "tortura" la care ne-ai supus de-a lungul timpului, a fost doar amuzament pentru tine, de fapt toate cunostintele pe care ti le-am transmis cu totii, le aveai din experienta proprie... mai sa fie! Lipsa unor emoticoane ( tongue  lol , et.) din textul in care te compari cu knott si amano, ma duce la gindul ca esti serios, tu chiar te compari cu ei. Mai Radule, ti-am spus de nenumarate ori, citeste ce ai scris, inainte sa validezi, iti scapa prea multe "perle", care din pacate justifica in continuare pseudonimul "pacalici".

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

122

Re: acvariul meu amarat !!!

bogdivaio>imi place si mie cum a iesit...insa am niste mici obiectii: fundalul este usor nenatural - prea mult albastru, iar nisipul este prea caramiziu.....  :sbr ...vb

vb lui Avatar este frumos, dar mai ai putin de lucru pentru superb  :noroc

?

123

Re: acvariul meu amarat !!!

Multumesc tuturor pentru sustinere  :sok 

Aqua ai dreptate mai are mult pana sa arate superb,dar zic eu ca acum arata la un nivel acceptabil,mai zici ca e acvariu  lol

Kokos fundalul nu e cu albastru e doar o nuanta de gri(imita un perete de stanca) dar in poza probabil ca se vede un gri albastrui...subtratul este cel de la JBL Manado culoare argilei in realitate nu e asa de portocaliu ca si in poza big_smile
...totusi m-am gandit sa-mi schimb fundalul dar nu stiu exact cu ce (nu imi place fundal negru si nici albastrul ala marin)...eu m-am gandit la un albatru ca si cerul probabil si ceva noruleti daca ar avea big_smile

124

Re: acvariul meu amarat !!!

kokos A scris:

vb lui Avatar este frumos, dar mai ai putin de lucru pentru superb  :noroc


Te contrazic, era vorba lui aqua acolo, nu a mea....sa avem grija la drepturile de autor, nu vrem sa iscam un alt scandal de proportii uriase.  lol   :noroc

125 Editat de bogdivaio (2010-07-14 14:32)

Re: acvariul meu amarat !!!

Ca bine zici Dane  lol ,ai grija mai kokos ca eram cat pe ce sa-i dau lui Dan sa manace si sa bea gratis  lol  lol

Si apropo..de ce va luati voi de om daca a zis ca e superb...e parerea lui iar mie imi convine  lol  lol  lol

126

Re: acvariul meu amarat !!!

Da-le amândoi ca sunt băieţi buni wink

?

127

Re: acvariul meu amarat !!!

superb bravo deja mil inchipui in produsul final exceptional bravo si ape limpezi

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/

128

Re: acvariul meu amarat !!!

Avatar A scris:

Te contrazic, era vorba lui aqua acolo, nu a mea....sa avem grija la drepturile de autor, nu vrem sa iscam un alt scandal de proportii uriase.  lol   :noroc


Aici nu cred ca e vorba de drepturile de autor....cred ca kokos vrea sa ocoleasca in oricefel pronuntarea nick-ululi meu tongue

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

129

Re: acvariul meu amarat !!!

Multumesc Costel de incurajare  :sok

130

Re: acvariul meu amarat !!!

bradraqua A scris:
aqua A scris:
ronnyosullivan A scris:

citat din marele "acvarist"

asa e ronny nu sunt mare acvarist !
sunt mai mult un acvarist amator cu cateva cunostinte din experienta ...cand vine vorba de nivel,nu sunt nici cat o unghie in comparatie cu oliver knott sau takashi amano

Sa inteleg ca numai "experienta" ti-a folosit pentru dobindirea cunostintelor? Daca ar fi asa, ar insemna ca "tortura" la care ne-ai supus de-a lungul timpului, a fost doar amuzament pentru tine, de fapt toate cunostintele pe care ti le-am transmis cu totii, le aveai din experienta proprie... mai sa fie! Lipsa unor emoticoane ( tongue  lol , et.) din textul in care te compari cu knott si amano, ma duce la gindul ca esti serios, tu chiar te compari cu ei. Mai Radule, ti-am spus de nenumarate ori, citeste ce ai scris, inainte sa validezi, iti scapa prea multe "perle", care din pacate justifica in continuare pseudonimul "pacalici".

eu nu am zis ca ma compar cu knott si amano ( doamne fereste !)
am zis ca eu NU ma compar nici cu o unghie de a lor lol

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

131

Re: acvariul meu amarat !!!

Hai numa hai Raducule,ca deja o da-ti in offtopic chiar in curtea rebelului ce s-a rasculat impotriva off-topicurilor   lol  lol

132 Editat de bogdivaio (2010-07-14 23:28)

Re: acvariul meu amarat !!!

Am postat si un filmulet pentru cei interesati sa vada "acvariul mai pe viu"  lol

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KSXUzUk-XFA[/youtube]

P.S.Pe mascota,Xipho cel voalat l-am numit Alejandro chit ca este defapt o femela  lol  lol ...face ca toti dracii cand i pun piesa respectiva,deci de aici si piesa de fundal  lol

133 Editat de aqua (2010-07-14 22:46)

Re: acvariul meu amarat !!!

ce bogdi ai stiut tu cand sa faci filmul lol
se vad pe fundal niste bule de co2  ^:)^
sau poate ma insel tongue

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

134

Re: acvariul meu amarat !!!

Pai mai Raducule am filmat mai spre seara sa se vada mai bine acvariul ...bulele de CO2 se vad in coltul dreapta al acvariului,cum se rotesc prin reactor...alea din fata sunt bulele de aer cum perleaza plantele  big_smile

135

Re: acvariul meu amarat !!!

aqua A scris:
Avatar A scris:

Te contrazic, era vorba lui aqua acolo, nu a mea....sa avem grija la drepturile de autor, nu vrem sa iscam un alt scandal de proportii uriase.  lol   :noroc


Aici nu cred ca e vorba de drepturile de autor....cred ca kokos vrea sa ocoleasca in oricefel pronuntarea nick-ululi meu tongue

aqua...alo...aqua...aqua.....no way.... lol  am gresit si eu...cred ca mai suparat e Avatar ca ti-am pus cuvintele tale in carca lui.... :pls  :pls  :pls

?

136

Re: acvariul meu amarat !!!

Misto acvariul mai Alejandro  :sok

Grea povara mi-ai dat mai kokos...ma doare spatele deja  :smoke

137

Re: acvariul meu amarat !!!

Uite ca pestisorul ala rosu, rezident permanent al acvariului  :fbr Frumos al naibii  :fok 
Si acvariul arata foarte bine, in 2 luni cred ca va arata superb. Imi plac pietrele, dar gazonul arata grozav (cred ca sunt singura la care marsilea moare  :fcry ).
Ce mai, nice twigs with nice pants big_smile

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

138 Editat de bogdivaio (2010-07-15 13:26)

Re: acvariul meu amarat !!!

Multumesc Alex pentru complimente  ^:)^ ...sunt sigur ca si la tine va fi totul mai mult decat ok..doar sa se stabilizeze putin acvariul si o sa fie bine...lstiu ca faci totul ca la carte deci SIGUR o sa iasa bine!  :hug

139 Editat de kokos (2010-07-15 14:09)

Re: acvariul meu amarat !!!

bogdivaio> sti ce  nu mai inteleg eu? nu stiu ce cauta Xifo la tine in acvariu...sunt mult sub nivelul tau....sau eu cel putin te percep cu alt gen de pesti...

n-ai vazut ca sunt mancare vie pentru marini lui acvariidevis......  ^:)^

?

140

Re: acvariul meu amarat !!!

nu mai discutati de mancarea vie din marinii aceia  :fmad  :fmad  :fmad
am vazut live si m-am dezgustat complet  :fcry saracii hoplooo  :fcry  :fcry  :fcry

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....