1 Editat de petre79 (2012-10-16 23:00)

Subiect: Romania-Olanda

Hai baieti  :noroc  :noroc .........Hai Romania  :noroc  :noroc  :noroc !!!!!!!!!!!

2

Re: Romania-Olanda

Hai Romania !!!

Re: Romania-Olanda

Hai smile

4

Re: Romania-Olanda

Hai Romania, chiar daca este 0-2.

My advice is free and worth every penny.

5

Re: Romania-Olanda

Goooolllllllll  :noroc  :noroc  :noroc  :noroc  :noroc  :noroc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Romania-Olanda

:noroc

7

Re: Romania-Olanda

:noroc

My advice is free and worth every penny.

Re: Romania-Olanda

Ancistrus A scris:

:noroc

   Imi retrag entuziasmul lol

9

Re: Romania-Olanda

la vale cu nationala asta


doar entuziasmul a ramas de ei....

catalos

10 Editat de octavian (2012-10-17 00:04)

Re: Romania-Olanda

lasa,lasa...eu zic sa il prindem pe arbitru ala in seara asta(dupa program),si sa ii aratam cum faulteaza romanii.(de-adevaratelea) mad

11

Re: Romania-Olanda

Urît!!!! Daca si Olanda are nevoie de favorisme....  :fcool

My advice is free and worth every penny.

12

Re: Romania-Olanda

Asta e  sad .........nu mai am cuvinte  mad  mad  mad ...........

13

Re: Romania-Olanda

:omfg

Re: Romania-Olanda

:noroc

15

Re: Romania-Olanda

Felicitari Piturca , un joc ...total antijoc , deci , nu mai e "generatia de ratati" , si antrenorul e ratat .

Adevarul e dincolo de noi .

16

Re: Romania-Olanda

Un singur lucru m-a indepartat de adevar, respectiv faptul ca am vrut sa pariez 3-1 pentru Olanda smile

17

Re: Romania-Olanda

nu cred ca au fost favoritisme (penaltyul la Tamas a fost MAI CLAR - conform mentiunilor de la reglement - credeti-ma ca nu a fost acordat gratis)


ghinionul in cazul Adi Popa a fost in "tusharul" de pe acea parte - penalty intr-adevar "putea" fi acordat mai greut, insa sincer nu a fost precum la Tamas.



pe final a sabotat un pic cu partinirile, dar "nu a exagerat"



in rest, nu avem de ce sa fim suparati, decat pur si simplu Doar pe NOI, pe jucatori (am fi avut nevoie de jucatori mai cerebrali precum Lazar, sau Sanmartean, nu doar sa bubuim mingiile aiurea sau sa incercam baloane lungi pe varfurile Stancu si Marica)

singurul care parca a depus efort mai mare si s-a zbatut, a fost Gabi Torje; cinste lui

http://i424.photobucket.com/albums/pp330/catalos/torje1.jpg



pt nationala noastra - doar bafta pentru meciurile viitoare.

catalos

Re: Romania-Olanda

Acesta este nivelul fotbalului Romanesc, nu ar trebui sa ne fie rusine acum, pentru aceasta seara, ci pentru mizeriile ce se intampla de ani buni la nivelul frf.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

19

Re: Romania-Olanda

Sa fim in continuare alaturi de ei si sa speram intr-o calificare.
Dar oare ar merita sa ne calificam si sa fim un fel de San Marino, o ciuca a batailor ? nu stiu ...

20 Editat de catalos (2012-10-17 12:54)

Re: Romania-Olanda

pentru noi, pentru romanii din fata televizoarelor - si nu numai, o calificare a nationalei la acest turneu ar insemna mult - romanul se bucura si traieste intens atunci cand o echipa romaneasca disputa un meci (natioanala, echipele de club, chiar si cele din handbal)


insa vazandu-l pe mitica dragomir cum afirma cu nesimtire ca (in cazul in care nationala se va califica la turneul din brazilia) nu-l vom lasa pe mircea sandu sa plece de la sefia frf, ti se face lehamite si de sport, parca ti se fura bucuria, speranta de "a te bucura", de a te mandri, de a trai meciul echipei romanesti din teren, deoarece pt dragomir sau sandu nu exista aceste trairi, aceste bucurii, aceste sentimente - pt ei toate acestea sunt transformate automat in calcule financiare, in bani, in orice altceva - ei se rezuma si se raporteaza doar la profit.

citeam in urma cu cateva zile intr-o gazeta ca "omul de fotbal terbea" a fost in delegatia care a insotit echipa nationala pt meciul cu Turcia, iar asta parerea mea ca spune TOTUL.

astfel de oameni si multi ca ei sunt cei care au contribuit la situatia noastra din acest moment (in viata de zi cu zi, in sport, peste tot)


Pacat ........

catalos