61

Re: Un nou inceput

Dupa 2 lunii lungi  , in sfarsit am gasit niste puii de Green terror de vanzare  care pana la urma au ajuns in acvariul meu .
:noroc  :noroc

62

Re: Un nou inceput

Salutare  saptama ceea ce sta sa se incheie am  facut niste modificarii mari in acvariu.

1. Am dat pereche de scalarii  din acvariu pentru 3 cory albino , o bucata cory panda si o bucata de  paleatus .

2. Am schimbat pereche Cryptoheros sajica maturi pe un  octofasciatus de vre-o 10-11 cm  care a fost tinut saracutul de el   intr-un acvariu de 400 l alaturi de 2 jaguari , un octofasciatus de 28-30 cm , 1 green terror , un negro saracutul a fost stresat  100%  , la mine in acvariu este exceptional de cuminte .

3. Am cumparat de la cineva de la Brasov 5 pui de Green terror  undeva in jur de 4-5 cm fiecare niste monstrii in devenire , mentionez ca nu ii tin pe toti doar un singur mascum foarte frumos .

4. Am mai primit de la un amic de Zalau 5 bucatii de  Geophagus brasiliensis din care 2 nu au mai rezistat si au murit din pacate , tot cu aceelas transport a mai sosit si 1 pui de  Cryptoheros sajica in jur de 5 cm, din cate se vede  e mascul, deci perfect .

Am primit de la cineva o punga imensa de plante:   heteranthera zosterifolia,hygrophila difformis,limnophila sessiliflora mentionez ca sunt varfuri tunse din acvariul lui  sper sa reziste cu ciclidele .

Sa nu uitam si pe meeki care sunt un trio exceptional .

63

Re: Un nou inceput

A da sa nu uitam am mai cumparat un filtru Tetratec EX 700 .

64

Re: Un nou inceput

Pune cateva poze ,sa vedem si noi modificarile facute.

65

Re: Un nou inceput

Astazii voi duce aparatul foto si voi face niste poze.

66 Editat de Go0os3 (2013-05-23 18:41)

Re: Un nou inceput

De ce nu se vad pozele ... ?

67

Re: Un nou inceput

Sper sa se vada

68

Re: Un nou inceput

:acv

69

Re: Un nou inceput

De ce nu umpli bazinul cu apa?

Re: Un nou inceput

Pe poze scrie 21.03.2012 si mai sus ai scris" Astazii voi duce aparatul foto si voi face niste poze". Oricum pesti sun frumosi. In ultima poza este un nicaraguensis sau ma insel?

71

Re: Un nou inceput

coca A scris:

De ce nu umpli bazinul cu apa?

Nu am umplut bazinu din motive de siguranta trebuie sa mai lucru putin la mobilier sa-l mai intaresc mai tare , ceea ce se va intampla cat de curand , eu stau la etaj 3 si in caz d nu tine mobila sa nu inund pe vecinii .

72

Re: Un nou inceput

laur_hunter07 A scris:

Pe poze scrie 21.03.2012 si mai sus ai scris" Astazii voi duce aparatul foto si voi face niste poze". Oricum pesti sun frumosi. In ultima poza este un nicaraguensis sau ma insel?

Stiu ca scrie 21.03.2012 nu a fost setat data si ora la aparat  .
In ultima poza is 2 puii de Green terror.

Re: Un nou inceput

Scuze. Nu aveam de unde sti ca nu ai setat data in aparat. Ma refeream la pestisorul din dreapta fotografiei, cel din prim plan.  Green terror ai luat de la "nevertebrate.ro"?

74

Re: Un nou inceput

nu e nici o problema ,
Green terror i-am cumparat de la cineva din brasov , un tip care are si o acvaristica  din cate mi-a povestit el

75

Re: Un nou inceput

A aparut o preblema  in weekend-ul  ce a trecut a fost plecat de acasa  si ieri cand am ajuns acasa am observat ca mascului de meeki  statea intr-o parte pe fundul acvariului intr-o parte si se invartea tot in acelas loc .
L-am scos din acvariu rapid si am observat ca pe aripioara din fata  chiar la intalnirea cu  corpul lui avea ca un fel de rana , l-am luat l-am pus intr-un acvariu cu albastru de metil temperatura la 29 de grade  filtrat , aerisit .

Un ajutor se poate ceva  , poze dupa ce se mai dezalbastreste apa din acvariu mic  sa pot face poze .

76 Editat de Go0os3 (2013-07-12 21:47)

Re: Un nou inceput

Niste poze noi .

77

Re: Un nou inceput

.

78

Re: Un nou inceput

.

79

Re: Un nou inceput

.

80

Re: Un nou inceput

O imagine de ansamblu nu incerci ?