Re: salutare de la cornelino78

multumesc  sa incepem cu  substartul 

IN ACEATA SEARA SA ADAUGAT LA INTREGUL SISTEM UN JBL E700 SI UN ASPIRATOR JBL 20 40  :apl

42

Re: salutare de la cornelino78

Nu e rau dar se obisnuieste ca filtrul extern sa fie mai bine supradimensionat, decit subdimensionat sau la limita. In cazul supradimensionarii, debitul poate fi reglat in concordanta cu necesarul, iar in cazul in care acvaristul trece la un acvariu mai mare, nu este nevoie sa faca o noua achizitie.
In privinta aspiratorului de substrat, nu sint un fan al acestor accesorii, este complicat sa le folosesti si sa le intretii. Cele mai bune dispozitive in acest sens sunt cele pentru sifonat, prevazute cu furtun, teava si pilnie.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: salutare de la cornelino78

pa  asa  este  si  asta  sau  asa  stiu   eu  ca  ai  spune
http://www.jbl.de/en/aquatics-freshwate … -set-20-45

44

Re: salutare de la cornelino78

Vad ca ai tendinta de a cumpara diferite accesorii, fara a te documenta in prealabil! Pentru "aspirator" ai platit de 3 ori pretul unuia de la Resun, tot atit de bun si fiabil. Sunt si chinezarii care merita cumparate.
   Despre filtru... nu mai comentez, vad ca eviti si tu subiectul.. Incet, incet ne transmiti mesajul ca esti singurul in masura sa hotarasti ce cumperi, ceea ce este adevarat dar ma intreb ce importanta mai are parerea noastra?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: salutare de la cornelino78

la-m achizitionat secondhand  cu 30 de lei  am unul chinezesc de care nu sunt prea multumit  din cauza ca  are palnia mica  si  nu de putine ori  trage pietrisul