21

Re: un nou inceput

mario1981 A scris:

Pentru sTk cu un t de data asta, tropheusi am 9 acum, daca citesti pe unele situri , s-ar parea ca  trebuie 8 buc in grup tu spui 10 eu am 9,

Mario, nu mi-ai raspuns decat la a-2-a intrebare, pe care ti-am adresat-o din propriile cunostinte, nu de pe unele site-uri, si da tropheusii se tin in numar cat mai mare, de inceput minim 10 bucati; insa la intrebarea ''ce a zis prietenul tau cand a vazut ca ai in bazin specii de ciclide din 3 zone diferite, cu necesitati si comportament diferit ?! '', inca nu ai raspuns, oare de ce ?!

Multi vad, putini cunosc !

22

Re: un nou inceput

Gabi te cam supara mario lol

23

Re: un nou inceput

Dan1981 A scris:

Gabi te cam supara mario lol

Nu Dane. Sincer imi pare rau ca este un fel de ''gigi-contra'' si ca ne crede impotriva lui.

Multi vad, putini cunosc !

24

Re: un nou inceput

Pai fi atent acum il cheama mario 1981 dupa  ce o sa asculte de sfaturile vostre si o sa puna in practica tot ce lati invatat o sa devina super mario.

Mario1981 nu o lua ca pe o jignire,dar ai multe de invatat de pe acest forum minunat si nu in ultimul rand sunt foarte multi useri cu mare experienta care te pot ajuta sa iti faci un acvariudevis :noroc

Re: un nou inceput

Un exemplu bun este chiar tizul tau dan1981, uite de unde a plecat si unde a ajuns, cu siguranta un mic merit il are si acest forum, delatliile evolutiei lui le gasesti aici http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/2713/salutare/ ai cu tine nimeni nu are nimic insa nu poti fi ajutat daca tu refuzi acest lucru.
Mai departe este fix alegerea ta.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

26

Re: un nou inceput

Bine, bine, am inteles de ce te-ai enervat dar tot nu am inteles de ce trebuie sa folosesti expresii de mahala! Ironiile a caror tinta ai fost (nu cred ca degeaba), nu au continut un astfel de limbaj, deci reactia ta a fost cit se poate de disproportionata.
   Daca ti-ai fi mentinut echilibrul inca de la inceput si ai fi raspuns cum se cuvine la observatiile/sfaturile colegilor, sint sigur ca nu se ajungea aici.
   Caut sa te inteleg si pe tine, probabil ca esti un personaj care nu suporta criticile si admonestarile, oi fi obisnuit numai cu laudele si aprobarea tuturor actiunilor tale, astfel fiindu-ti deformata oarecum, perceptia asupra realitatii. Este dreptul tau dar din pacate, pe acest forum, nu te vei bucura de o astfel de atitudine, in concluzie ai de ales:
   Te adaptezi (asa cum ar fi normal, stiut fiind faptul ca, individul se adapteaza la societate, nu invers) sau iti gasesti un loc favorabil tie, unde sa-ti promovezi principiile si comportamentul.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

27

Re: un nou inceput

sTTTk si el are acvarii cu africani, cei drept di 2 zone ale africii, oricum pe viitor o sa incerc sa renunt la restul si sa pastrez numai Tanganyika
pentru acvariidevis ; hai ca barbatia din tine a iesit la iveala (ma raule) :stupid  :stupid  :stupid  :stupid  daca tu tii neaparat sa ne vedem o fac si pe asta de dragul tau :kiss  :kiss  :kiss dar sa nu transformam forumul de acvaristica in unul de UFC.
Baracuda. imi cer scuze pentru limbajul neadegvat, pe moment nu am realizat ca aici pot intra si copii, pentru doamne si domnisoare nu este asa grav ^:)^  ^:)^  ^:)^  dar imi cer scuze in fata tuturor. O sa modific tot.
Fiecare personaj a avut dreptate in felul lui dar la problemele de gust nu cred ca ar trebui sa se intervina prea mult iar daca cineva vrea sa ajute nu numai sa dea cu noroi sa spuna simplu ce ar trebui facut (scoate buturugi, taie arunca schimba) asa cred eu ca ar fi normal iar eu multumeam si nu se mai ajungea aici. Pe forum sunt si multi care habar nu au si dau sfaturi. Datorita unor sfaturi am reusit sa pierd 6 discusi la 16 cm si am trecut pe africani.

28

Re: un nou inceput

Sa ne intoarcem la acvaristica!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: un nou inceput

Hai ca incepi sa intri pe un fagas normal, felicitari, vezi ca se poate, sper acum sa nu te deochi asa repede  ^:)^  ^:)^  ^:)^ . Daca cineva se ia de tine cat timp vei purta o discutie civilizata sa imi spui ca imi voi da intalnire cu el si tot intre 2 ochi  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^
Sa ai spor cu acvariul, iar atunci cand primesti sfaturi pe forumuri ar fi indicat sa cerni putin informatia, nu mai lua totul de bun.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

30

Re: un nou inceput

Mama, mama acum sunt protejat staf ooooo................ Multumesc  :scool  :scool