1

Subiect: 400 litri-inceputul

sfaturile voastre sunt bine venite

2

Re: 400 litri-inceputul

o poza

3

Re: 400 litri-inceputul

Frumos, si mare acvariul. Cum sfaturi de intretinere nu prea ma pricep sa dau am sa incerc sa`mi zic parerea din punct de vedere estetic. Fiind un spatiu destul de inalt cum aveam si eu la acvariu, cred ca macar una din constructii ar putea fii mai inalta, pentru ca da impresia de dezechilibru, gol. Iar pietrele ai putea sa le alegi de acelasi tip, adica ori de rau, cel putin asa`mi par astea din dreapta, ori din celalalt fel. Zic eu ca ar da mai bine daca ar avea aceiasi textura. Ai un background frumos, si niste pestisori tare simpatici. Sa te bucuri de ei si de noul acvariu. Numai bine.:D

Etiamsi omnes, sed non ego.

4

Re: 400 litri-inceputul

cum am si spus in titlu acvariul este la inceputul sau,nu voi lasa aceste pietre,voi pune cativa bolovani mari de 40-50cm si inca 2-3 fire mari de valisneria,oricum iti multumesc

Re: 400 litri-inceputul

Piatra de aer nu merge sa o "camuflezi" cumva?
Linia de la suprafata acvariului de la ce este? Nu se poate remedia astfel incat sa se vada decat background-ul, gen sa lasi un pic nivelul mai jos...?

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

6

Re: 400 litri-inceputul

se vor remedia si aceste 2 aspecte,insa nu prea am timp

7

Re: 400 litri-inceputul

Nu vrei un pangasius de 35 Cm

8

Re: 400 litri-inceputul

Alta viata pentru pesti acum, bravos domnu'

Astept poze cand pui pietre mari wink

9

Re: 400 litri-inceputul

pomi A scris:

Alta viata pentru pesti acum, bravos domnu'

Astept poze cand pui pietre mari wink

multumesc POMI

10

Re: 400 litri-inceputul

un "monstru"

11

Re: 400 litri-inceputul

Ce-i mai exact?

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

12

Re: 400 litri-inceputul

mascul de sciaenochromis fryeri/blue ahli

13

Re: 400 litri-inceputul

A da,Electric Blue Hap... femele ai?Am citit pe net ca pot sa ajunga si la 20-25cm si iti papa pui de 2-3cm

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

14

Re: 400 litri-inceputul

am si 2 femele

15 Editat de Lorenzo (2010-02-11 02:12)

Re: 400 litri-inceputul

Asa sa fie harem...Daca-s mari felele fac 40-50 de puiuti big_smile

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

16

Re: 400 litri-inceputul

am una de 8cm si una mai micuta de 3-4cm

17 Editat de maya (2010-02-12 02:18)

Re: 400 litri-inceputul

eram dator cu inca o poza,mai este inca de munca la decor http://i48.tinypic.com/2ush6yq.jpg[

18

Re: 400 litri-inceputul

hm...maya..aparatul este de vina sau ai apa tare cetoasa? E dragut, parerea mea e ca ar merge un decor facut din pietre cu aceiasi textura, cred ca ar da mai bine, dar asta ramane la latitudinea ta. Bravo. Ai niste pesti frumosi, banuiesc ca sunt si sanatosi, care se bucura de un "apartament" luxos:D

Etiamsi omnes, sed non ego.

19 Editat de maya (2010-02-12 23:40)

Re: 400 litri-inceputul

http://i47.tinypic.com/1zwhop4.jpg poza este facuta cu un telefon mobil

20

Re: 400 litri-inceputul

azi