81

Re: Un nou setup acvariu 350 litri

Radu, ce sa zic... ti-am urmarit evolutia inca de cand ai aparut pe forum.
Diferenta e enorma intre felul cum arata vechiul si actualul acvariu. La fel si nivelul de cunostinte. Nu pot decat sa te felicit pentru asta... dar nu te culca pe o ureche. Mergi mai departe, uimeste-ne in continuare !

82

Re: Un nou setup acvariu 350 litri

Ce sa-ti spun , acum incep sa inteleg ce inseamna rabdarea si echilibru. Pana departe mai e drum lung dar dupa cum vezi nu ma las , sper ca anul ce vine sa incep a participa la ceva concursuri. Mai am multe de invatat iar omul din greseli invata .Daca la inceputuri saream de 1w/ litru , acum am 0,6w/litru cu rezultate mult mai bune.....acum ma lupt cu ph-ul l-am coborat treptat de la 6,8 la 6,5 astept rezultate...merci de aprecieri.

Nu putem deveni ceea ce vrem sa fim, ramanand ceea ce suntem.

83

Re: Un nou setup acvariu 350 litri

Incearca sa te ghidezi dupa lm/l, nu dupa w/l... daca faci comparatia intre iluminarea unui acvariu dupa aceste doua criterii, s-ar putea sa ai rezultate diferite  wink

84

Re: Un nou setup acvariu 350 litri

Ce sa-ti spun, din punctul meu de vedere te poti culca si pe o ureche big_smile La cat esti de bun, nu o sa te afecteze smile Felicitari!

85 Editat de rodoselada (2013-11-05 02:07)

Re: Un nou setup acvariu 350 litri

sincer, sunt multe plante asezate imprastiat, foloseste mai multe plante de mijloc in jurul buturugilor si renunta la o parte din cele de spate sau renunta la ele de tot.

Dorin :apl

Modestia este calitatea celor care nu au calitati.

86

Re: Un nou setup acvariu 350 litri

Nu credeam ca o sa spun asta..multumesc Ancistrus. Iar pentru bucataru Dorin sa nu vorbesti tu de multe plante...eu sincer sunt multumit de cum arata asa.Merci de sfat.

Nu putem deveni ceea ce vrem sa fim, ramanand ceea ce suntem.

Re: Un nou setup acvariu 350 litri

incearca asa cum iti spun eu si ai sa vezi.

Modestia este calitatea celor care nu au calitati.

88

Re: Un nou setup acvariu 350 litri

Te astept pe la mine sa l vezi si mai vorbim.....bafta si sanatate.

Nu putem deveni ceea ce vrem sa fim, ramanand ceea ce suntem.

89

Re: Un nou setup acvariu 350 litri

Ce s-a mai intamlat cu acest setup? Mai exista.
Poze mai recente ceva?  :fok

90

Re: Un nou setup acvariu 350 litri

Vând tot 30 mil preț fix

Nu putem deveni ceea ce vrem sa fim, ramanand ceea ce suntem.

91

Re: Un nou setup acvariu 350 litri

Plec definitiv din tara...și din păcate e prea mare sa l pot lua cu mine...cred ca am băgat peste 60 mil în acvariu

Nu putem deveni ceea ce vrem sa fim, ramanand ceea ce suntem.