21

Re: acvariul meu

da este pe toata suprafata intre cele 2 plase,la intervale regulate sa acopere toata suprafata interioara.doresc sa maschez peretele filtrului, insa cum spuneam sa vedem....rabdare si tutun:)

22

Re: acvariul meu

am dat jos plasa de fibra de pe peretele filtrului si dupa achizitionarea unui burete de baie din plasa verde, am transferat tot muschiul si ceva riccia dupa cum se vede in foto

23

Re: acvariul meu

cateva poze de la ultima toaletare si mici aranjamente:)

24

Re: acvariul meu

....cam asa arata acum:)

25

Re: acvariul meu

sincere felicitari
arata foarte bine wink

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

26

Re: acvariul meu

mersi frumos!:)

27

Re: acvariul meu

altfel se vede acum,nu? wink
plasa ai prins-o direct in pietris,nu?

Stiati ca: Un melc poate sa doarma fara intrerupere timp de 3 ani si sa nu moara de foame?!

28

Re: acvariul meu

pe o rama de plastic acoperita usor cu pietris pana se va fixa singura! dintr-un burete poti face zeci de plasute fiindca buretele desfasurat are cca. 1,5m. il gasesti la orice raion de cosmetica, si spre bucuria mea am gasit de culoare verde praz, nu se vede decat daca te uiti atent.

29

Re: acvariul meu

pelly67 A scris:

pe o rama de plastic acoperita usor cu pietris pana se va fixa singura! dintr-un burete poti face zeci de plasute fiindca buretele desfasurat are cca. 1,5m. il gasesti la orice raion de cosmetica, si spre bucuria mea am gasit de culoare verde praz, nu se vede decat daca te uiti atent.

stiu,burete am folosit si eu wink

Stiati ca: Un melc poate sa doarma fara intrerupere timp de 3 ani si sa nu moara de foame?!

30

Re: acvariul meu

reusita noua reamenajare. asteptam sa se faca mari plantele sa vedem atunci rezultatul.:)

Etiamsi omnes, sed non ego.

31

Re: acvariul meu

thanks Cezara, you are a lady:)

32

Re: acvariul meu

nice, nice....insa nu am tinut cont de faptul ca la concurs se depuncteaza o gramada de "scapari" gen tevi,conducte,coturi si alte "aparaturi", iar eu am postat pozele cu exact ce nu trebuia:( dar asta e...ramane pe data viitoare!...apropo se poate inlocui o poza?

33

Re: acvariul meu

....si cand ma gandesc ca pe 18 ianuarie arata asa....:)

Re: acvariul meu

pelly67 A scris:

nice, nice....insa nu am tinut cont de faptul ca la concurs se depuncteaza o gramada de "scapari" gen tevi,conducte,coturi si alte "aparaturi", iar eu am postat pozele cu exact ce nu trebuia:( dar asta e...ramane pe data viitoare!...apropo se poate inlocui o poza?

se pot adauga poze si atunci se va tine cont

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

35

Re: acvariul meu

asta am vrut sa aud!:) mersi

36 Editat de merlin21 (2011-07-08 04:56)

Re: acvariul meu

:fmad

37

Re: acvariul meu

ai  perfecta dreptate! insa dupa ce ai acvarii vreo 15 ani apoi din cauze independente de vointa ta trebuie sa le dai si stopezi acest minunat hobby, apoi dupa o pauza de cativa ani buni te reapuci nu mai ai rabdare si sti cum e...vrei ca totul sa evolueze rapid si sa recastigi timpul pierdut! am in crestere libera in partea superioara a acvariului dar nu prea se vede fiindca este destul de mic, mossul desigur. cel prins sub plasa era excedentar si am vrut sa incerc si varianta asta.

Re: acvariul meu

Cred ca e cea mai rapida evolutie din cate am vazut pana acum! Felicitari!

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

39

Re: acvariul meu

mersi frumos...creste inima in mine:P, de cate ori iti vad poza din avatar ma binedispune!!!:lol:
are vreo legatura cu tine piciul din imagine?

Re: acvariul meu

smile are, are. E AL MEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEU SI DOAR AL MEU!!!!:)

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...