1

Subiect: AVATAR

no comment

2

Re: AVATAR

Credeti ca doar Pandora, planeta din filmul Avatar, poate fi asa frumoasa? Va inselati, intrucat acele locuri superbe nu sunt roadele imaginatiei lui James Cameron, ci exista in realitate pe Pamant.
incercati.... http://www.realitatea.net/foto_1057903_ … 98340.html

3

Re: AVATAR

Frumoase locuri. Fiecare director de film este inspirat de undeva, oricat de multa imaginatie ar avea si aici totusi vorbim de James Cameron care uite, are doua filme in top la capitolul profit pe All-Time Worldwide Box office, Avatar depasind 2 miliarde de dolari cu o investitie totusi mare la inceputuri.
Un film care m-a impresionat extraordinar de mult, din toate punctele de vedere, si peisajele din film au un rol foarte important in a capta atentia spectatorilor.

Re: AVATAR

da.minunat film!

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

Re: AVATAR

Daca ai un acvariu marin lucrat bine, cu siguranta privirea va fi incantata de toate culorile si formele de viata din film. De exemplu semintele "copacului vietii" sau cum se numea, seamana foaarte mult cu niste pene...  roll

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

6

Re: AVATAR

Filmul mi-a placut foarte mult,l-am vazut de trei ori pana acum.Cred ca merita no1 al tuturor timpurilor...

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

7 Editat de Cezara (2010-02-07 17:33)

Re: AVATAR

...si cum orice film de succes trebuie inconjurat de scandal nici Avatar nu face exceptie. Mi se par stupida ideea inaintata, cum ca ar spala creierul oamenilor. Apai daca esti labil psihic, o iei razna de la orice, nu e nevoie de un film anume. Ati auzit de fata aceea care s`a sinucis dupa ce a vazut Avatar...cica a suferit o depresie ca nu traieste pe Pandora...trist ce sa zic...Pacat de antireclama. Sau am citit acum cateva zile un mail, in care ziceau ca limba Na`vi are cuvinte din ritualuri satanice si ca locuitorii Pandorei, avand coada si urechi ascutite fac referire la Satana:)):)):D

Etiamsi omnes, sed non ego.

8

Re: AVATAR

Dar in filmul Lord of the Rings elfii de ce aveau urechi ascutite? lol:lol:

~Mihai~ ~Pace~ ~Respect~

9

Re: AVATAR

Cezara A scris:

...si cum orice film de succes trebuie inconjurat de scandal nici Avatar nu face exceptie. Mi se par stupida ideea inaintata, cum ca ar spala creierul oamenilor. Apai daca esti labil psihic, o iei razna de la orice, nu e nevoie de un film anume. Ati auzit de fata aceea care s`a sinucis dupa ce a vazut Avatar...cica a suferit o depresie ca nu traieste pe Pandora...trist ce sa zic...Pacat de antireclama. Sau am citit acum cateva zile un mail, in care ziceau ca limba Na`vi are cuvinte din ritualuri satanice si ca locuitorii Pandorei, avand coada si urechi ascutite fac referire la Satana:)):)):D

Fata aia care s-a sinucis era in depresie inainte sa se uite la film, s-a despartit prietenul ei de ea sau ceva de genu, apoi cand s-a uitat la film cica si-ar fi amintit de el si aia a fost lovitura de gratie.
Ma rog, oamenii au depresii si uitandu-se la desene animate, vezi anime, manga alea.

10

Re: AVATAR

Cezara A scris:

...si cum orice film de succes trebuie inconjurat de scandal nici Avatar nu face exceptie. Mi se par stupida ideea inaintata, cum ca ar spala creierul oamenilor. Apai daca esti labil psihic, o iei razna de la orice, nu e nevoie de un film anume. Ati auzit de fata aceea care s`a sinucis dupa ce a vazut Avatar...cica a suferit o depresie ca nu traieste pe Pandora...trist ce sa zic...Pacat de antireclama. Sau am citit acum cateva zile un mail, in care ziceau ca limba Na`vi are cuvinte din ritualuri satanice si ca locuitorii Pandorei, avand coada si urechi ascutite fac referire la Satana:)):)):D

nebuni ce sa mai zic...mai ales astia cu satana,pana unde poate la unii sa le mearga mintea...

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

11

Re: AVATAR

Depresia este un termen general si cuprinde foarte multe simptome, incepand cu stari proaste (aici intervenind o multime de factori), si ajungand pana la sentimentul de suicid.. iar de aici putem sa tragem concluzia ca toti oamenii sunt afectati de depresie la un moment dat.
Treaba cu "frumusetea planetei de acolo" este irelevanta, deoarece cu siguranta este spusa de cei care nu au descoperit frumusetea creata de biodiversitatea planetei lor.. 
Ce ti-e si cu oamenii astia.. smile

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

Re: AVATAR

Da....intr-adevar frumos filmul! Eu nu prea le am cu revazutul filmelor, cu mersul de 2 ori in acelasi loc, etc. Dar asta l-as mai vedea odata. Frumos!

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

13

Re: AVATAR

parerea ,ea sincera si umila este ca nu este cine stie ce. la jumatatea filmului am adormit.:D ( un film care ma tine treaz inseamna ca e bun) de ex cum ar fi 2012.

14

Re: AVATAR

Stie cineva cand o sa apara si pe dvd?:)

15

Re: AVATAR

sece4u20 A scris:

parerea ,ea sincera si umila este ca nu este cine stie ce. la jumatatea filmului am adormit.:D ( un film care ma tine treaz inseamna ca e bun) de ex cum ar fi 2012.

ai adormit fiindca l-ai vazut acasa probabil! daca mergi la cinema 3D cu sonorizare de 1500w RMS nu numai ca nu vei adormi....vei fi in mijlocul actiunii! senzatia realitatii vis a vis de sunet este magnifica si imaginea desigur!

Re: AVATAR

de gustibus...:)

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

17

Re: AVATAR

hard to please A scris:

de gustibus...:)

...este in germana?

18

Re: AVATAR

acasa ma uit ca la cinema big_smile plasma de 82 , diagonala sistem audio de 400W ,suficient sa ma uit la un film. big_smile

19

Re: AVATAR

frate din astea am si eu si multi ca noi! insa nu cred ca ai acasa ecran panoramic de 15m si sonorizare 9.1 cu 1500RMS...adica cateva mii perceptibili! ai stat vreodata sub elicopter cand decoleaza? senzatia este reala 100%

20

Re: AVATAR

hard to please A scris:

Da....intr-adevar frumos filmul! Eu nu prea le am cu revazutul filmelor, cu mersul de 2 ori in acelasi loc, etc. Dar asta l-as mai vedea odata. Frumos!

pe aceasi idee am fost de doua ori la acest film si idem referitor cu mersul de 2 ori in acelasi loc.... urmeaza sa apara 3D - TV .... sigur am sa fiu client...mai ales ca am in cap sa-mi modific garajul intr-un fel de sera cu sistem TV & Audio pt ca masina nu a vazut garajul in doi ani..............

?