1 Editat de Lorenzo (2010-02-07 14:06)

Subiect: Tg.Mures

Animal World-Strada Postei Nr. 12, Tirgu Mures, 540043 
Zoomania-Bd. 1 Decembrie 1918 Nr. 291(Real), Tirgu Mures, 540447
Petshop-Strada Stefan cel Mare Nr. 35, Tirgu Mures, 540067

Mai sunt cateva micute:Hobby-Shop(Fortuna in Tudor),in 7 Noiembrie(langa piata),in Dambu Pietros............

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

2

Re: Tg.Mures

A, chiar bine ca ai deschis acest topic. Pe cand mai merg prin Tg-Mures sa stiu unde gasesc aceste pet shop'uri. Eu nu stiam decat doua, cel de pe strada Postei (cu acel acvariu marin frumos, foarte mare cred ca are 1000l) si inca unul in 7noiembrie, aproape de piata...daca se poate numi pet shop, e un magazin intr-un garaj al unui bloc.

Re: Tg.Mures

Canad eram mai...tanar, cel de la posta (lenin) era f bine dotat! La acel moment era cel mai dotat pet din tara si erau f bine pregatiti! Aduceau cam ce vedeai pe a tv si prin reviste! Acum in ce fel se prezinta??

4

Re: Tg.Mures

ciprian01 A scris:

Canad eram mai...tanar, cel de la posta (lenin) era f bine dotat! La acel moment era cel mai dotat pet din tara si erau f bine pregatiti! Aduceau cam ce vedeai pe a tv si prin reviste! Acum in ce fel se prezinta??

Din punctul meu de vedere arata foarte bine, aveau destul de multe specii de pesti, chiar m-am mirat sa vad si pui de nemo (pestele clovn), cu 90lei bucata. Aveau si plante, nu foarte multe dar oricum arata mult mai bine decat multe alte pet shop'uri din Cluj.

5

Re: Tg.Mures

Ma bucur sa aud de la voi asemenea laude dar lucrurile nu stau chiar asa.Per ansamblu este ok magazinul are marfa multa dar nu una de calitate si nu prea diversificata.De exemplu eu de vreo 3-4 ani nu am cumparat nimic de la ei pt. ca nu au ce imi trebuie mie(pt.ciclide) desi le-am spus sa aduca ca o sa se vanda.Cand am cumparat primul meu filtru extern tetratec am fost nevoit sa-l cumpar de pe net pt. ca ei aveau doar un serafil amarat.La al doilea filtru la fel,l-am cumparat de la un magazin online.Nisip,pietre pt. ciclide nu am gasit deasemenea la ei,de mancare pt. ciclide africane nu va zic ca nu au de nici un fel, ca nu ma credeti.Ciclidele africane le-am cumparat de la Bucuresti,cand i-am zis patronului sa aduca si el imi spunea ca nu le poate vinde.....(pai daca nu are cum sa le vanda).Despre pesti marini ce sa zic,a avut o perioada dar apoi nu stiu ce s-a intamplat,cred ca s-au inbolnavit si au murit pt. ca au disparut brusc.Are expus un acvariu marin frumos de vreo 500L,in rest un petshop mediu zic eu,poate chiar mai jos de media.

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

6

Re: Tg.Mures

Stai linistit, asa este si in Cluj, partea buna e ca sunt mai multe magazine si daca umbli pe la toate s-ar putea sa gasesti ce cauti, acum nu stiu in ce masura sunt dotate sau nu cu echipamente pentru marin, ca nu m-am interesat, dar la cele de apa dulce am gasit in principiu cam tot ce m-a interesat, noroc acum si cu un magazin deschis recent la care se aduce in general ce se cere smile si au vanzare baietii...produsele lor sunt cele mai ieftine de pe piata, am comparat cu multe alte magazine fie online fie shopuri din oras sau din tara si chiar si din afara, dar acolo preturile erau dublu.

7

Re: Tg.Mures

Cum se numeste petshopul nou?Daca ma duc prin Cluj sa-l caut....

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

8 Editat de Avatar (2010-02-09 05:21)

Re: Tg.Mures

Ai notat Lorenzo big_smile
Poti face comanda direct pe site, dar pe tine cred ca te intereseaza mai mult ciclidele iar ei nu au decat nevertebrate ca vietuitoare, insa la capitolul aparaturi pentru acvarii de apa dulce stau bine.

9

Re: Tg.Mures

Dar cum ai citat din textul meu acum apare si la tine lol

10

Re: Tg.Mures

am rezolvat

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

11

Re: Tg.Mures

Asa, sa fie bine. Eu trag pe dreapta, ca e tarziu, vezi ca am mai facut un update cu pet shopurile din cluj, daca te ajuta smile
Noapte buna.

12

Re: Tg.Mures

lorenzo,
si eu sunt din tgm si am avut ciclide . daca esti dispus am putea discuta cindva:)

13

Re: Tg.Mures

Sigur,cu cea mai mare placere.....Ce acvariu ai ?

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

14

Re: Tg.Mures

Buna Lorenzo,

Si eu sunt din mures, sunt la inceput, am un acvariu micut dar vreau sa imi cumpar unu mai mare si nu stiu de care si de unde, sti tu vreun site cu acvarii mai ieftine? in real am vazut ca is cam scumpe si pe postei nu sunt numai cateva modele.

O zi buna:)

15

Re: Tg.Mures

Salut.Incet incet ne adunam si din Mures.....Acvarii mai ieftine nu prea stiu pe unde gasesti,eventual daca-ti faci singur unul.Asta daca te pricepi la lipit siliconul dar daca nu le ai cu asta mai bine nu te apuca.Am eu unul de 200l(100/40/50) pe care vreau sa il vand,daca te intereseaza putem discuta.

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

16 Editat de andrei89 (2010-02-28 17:49)

Re: Tg.Mures

Tu ai facut acvariul sau e cumparat?are ceva dotari (capac, filtru, incalzitor, neon, etc)?la ce pret?

17

Re: Tg.Mures

andrei89 A scris:

Tu ai facut acvariul sau e cumparat?are ceva dotari (capac, filtru, incalzitor, neon, etc)?la ce pret?

Este de firma,cu capac original(2X30w),filtru intern de 1400l/h,incalzitor 200w,pietris alb,pietre,background diy+masa pal neagra+ceva pui de ciclide africane(daca vrei).Pret: 1000 lei fix(daca te intereseaza serios poti sa vii sa-l vezi)

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

18

Re: Tg.Mures

As vrea sa il cumpar, chiar imi place dar din pacate nu dispun de atatia bani...eu vreau unu mai mic, mai de buzunarul meu (aproximativ 100L). Doar din curiozitate as vrea sa il vad, nu pui ceva poze cu el?

19 Editat de andrei89 (2010-03-06 22:41)

Re: Tg.Mures

Lorenzo A scris:
andrei89 A scris:

Tu ai facut acvariul sau e cumparat?are ceva dotari (capac, filtru, incalzitor, neon, etc)?la ce pret?

Este de firma,cu capac original(2X30w),filtru intern de 1400l/h,incalzitor 200w,pietris alb,pietre,background diy+masa pal neagra+ceva pui de ciclide africane(daca vrei).Pret: 1000 lei fix(daca te intereseaza serios poti sa vii sa-l vezi)

nu mai lasi nimic din pretul acvariului?ce firma e?m-ar interesa,eventual si niste poze cu el daca vrei...numai bine

20 Editat de Lorenzo (2010-03-10 23:32)

Re: Tg.Mures

suna-ma daca vrei sa vii sa il vezi 07499....

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta