Re: Pregatirea sculelor

Eu imi cer scuze oficial si public domnului bradraqua de abordarile mele anterioare, sper ca aceasta discutie sa se opreasca aici. Va multumesc pt intelegere.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

22

Re: Pregatirea sculelor

Ok va multumesc pentru intelegere

23 Editat de Baracuda (2010-02-12 13:13)

Re: Pregatirea sculelor

fabyan A scris:

Salutare tuturor
Lucrurile stau cam in felul urmator: am facut acest topic pentru ca imi doresc sa ne cunoastem si alte pasiuni si de ce nu poate sa si iesim impreuna la un munte la un pescuit loc in care se poate foarte frumos vorbi si despre acvaristica ca pe balta este timp destul ,asa ca va rog cu bunavointa voastra nu incercati sa ajungeti la certuri inutile, este un forum liber unde nu te tine nimeni cu forta sa discuti si nici nu te da nimeni afara daca esti pe langa subiect.
Aici este rubrica distractii iar mai sus avem si multe altele despre acvaristica.,fiecare intra unde il intereseaza.
Incercati sa fiti mai buni si mai intelegatori unul cu celalalt
Multam

Tot respectul pentru felul in care pui poblema!!! Asta dovedeste ca sunt multi, care pot invata de la tine ce inseamna libertatea de opinie si respectul fata de parerile altora. Imi recunosc greseala de a fi contestat un subiect plasat intr-o sectiune unde isi avea locul de fapt. Am o rugaminte pentru a-mi lamuri criticile aduse de cineva: 1. Numarul postarilor sau calitatea/importanta/oportunitatea sunt hotaritoare, atunci cind se fac aprecieri asupra unor participanti la acest forum? 2. Poate afirma un participant (situat pe locul 3) la una din editiile concursului ca "are experienta in acvaristica", numai in urma acestui rezultat?
Multumesc, si inca o data "toata stima"!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

24 Editat de Baracuda (2010-02-12 13:05)

Re: Pregatirea sculelor

acvariidevis A scris:

Eu imi cer scuze oficial si public domnului bradraqua de abordarile mele anterioare, sper ca aceasta discutie sa se opreasca aici. Va multumesc pt intelegere.

Te asigur ca nu am ce sa-ti reprosez, dimpotriva, am tot respectul pentru calitatea acestui site, ca atare scuzele nu au nici un rost. Nu sint nici pe departe atit de sensibil, incit sa nu accept corectiile pe care le merit, atunci cind gresesc.
Singura mea parere de rau este ca, si aici, ca peste tot in restul vietii noastre, isi fac aparitia personaje (useri) ahtiate dupa popularitatea pe care cred ca o pot cistiga prin virulenta discursului, incalcind astfel dreptul elementar la opinie.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

25

Re: Pregatirea sculelor

Salutare!
Ma bag si eu in seama!
Fir intins!

26

Re: Pregatirea sculelor

Ohoooo. Buna seara!

Ma alatur si eu "mincinosilor"- i`s pescar de meserie tata:D
Abia astept caldura sa ma afirm pe la Moara Vlasiei si prin Delta asa putin.
FAce cineva echipe de pescuit sa mergem gramada prin delta sau alte locatii smchere?
Zilele astea pun si ceva poze cu ale mele capturi.:D
DAca tot veni vorba de "minciuni":))
Cu ADM poate facem o iesire:D

Cichlid good.

27

Re: Pregatirea sculelor

fabyan A scris:

Salutare tuturor
Lucrurile stau cam in felul urmator: am facut acest topic pentru ca imi doresc sa ne cunoastem si alte pasiuni si de ce nu poate sa si iesim impreuna la un munte la un pescuit loc in care se poate foarte frumos vorbi si despre acvaristica ca pe balta este timp destul ,asa ca va rog cu bunavointa voastra nu incercati sa ajungeti la certuri inutile, este un forum liber unde nu te tine nimeni cu forta sa discuti si nici nu te da nimeni afara daca esti pe langa subiect.
Aici este rubrica distractii iar mai sus avem si multe altele despre acvaristica.,fiecare intra unde il intereseaza.
Incercati sa fiti mai buni si mai intelegatori unul cu celalalt
Multam

Ce tare ,chiar se vor face gen tabere! haideti fratilor gramada la BESTE, dam toti cu cate 5 6 7 bete si ii rupem gura.

Am o locatie superba in Moldova. Putin mai sus de Piatra Neamt, este orasul Bicaz(iar in spatele orasului gen- este Marele Baraj Izvorul muntelui, sa vedeti bibani cat casa:)) 800grame 700 grame, clean adevarat, nu ma vorbesc de pastrav.)
Un mic impediment ar fi ca locurile cele mai strong ale lacului sunt ocupate de o seara inainte. Dar cu putin noroc. Gasim.

Care vrea sa se bage call me 0748 420 766. Sau delta am 4 locatii cu pensiune(cunostinte)-am mai fost acolo si e foarte ok totul. ne strangem cu gramada si mergem "UNIVERSAL SOLDIER"

Astept ingramadeli:))

Daca vrei sa ai....Trebuie sa lupti...Ca sa lupti...Trebuie sa ai sprijin...Sa fii sprijinit...Tre sa ai de cine...Deci....Ai grija cine te sprijina. big_smile

Re: Pregatirea sculelor

sunt amator mi-ar placea sa merg si eu daca se organizeaza ceva.....apropo mi-am cumparat duba deci pot sa merg si cu canapeaua acum smile)

29

Re: Pregatirea sculelor

paulica esti mortal cu canapeaua ta! lol:lol::lol: dar nu este pacat sa pierzi timpul cu pescuitul daca ai canapea in masina...:P

Re: Pregatirea sculelor

pai eu inainte ma duceam cu matizul de la firma la pescuit scoteam bancheta din spate ehe era o intreaga aventura sa imi iau necesarul cu mine:)) mai ales daca stateam si vreo 2 zile era groaznic intr-un matiz saci de dormit cort mancare cratite farfurii lemne lansete cutii cu momeli suport pt lansete bautura apa pt baut si spalat ehe si lista continua cine e pescar stie cum este.....

31

Re: Pregatirea sculelor

Lasa ca e bine cu duba, ca am si eu un prieten cu o rulota! mergem cu familie cu tot, eu imi iau :nevasta,catel si bete:D
Abia astept sa mergem, sper sa mergem!
Nu uitati sa ma sunati 0748 420 766. Va caut eu locatii.

Daca vrei sa ai....Trebuie sa lupti...Ca sa lupti...Trebuie sa ai sprijin...Sa fii sprijinit...Tre sa ai de cine...Deci....Ai grija cine te sprijina. big_smile

32

Re: Pregatirea sculelor

Gherey A scris:
fabyan A scris:

Salutare tuturor
Lucrurile stau cam in felul urmator: am facut acest topic pentru ca imi doresc sa ne cunoastem si alte pasiuni si de ce nu poate sa si iesim impreuna la un munte la un pescuit loc in care se poate foarte frumos vorbi si despre acvaristica ca pe balta este timp destul ,asa ca va rog cu bunavointa voastra nu incercati sa ajungeti la certuri inutile, este un forum liber unde nu te tine nimeni cu forta sa discuti si nici nu te da nimeni afara daca esti pe langa subiect.
Aici este rubrica distractii iar mai sus avem si multe altele despre acvaristica.,fiecare intra unde il intereseaza.
Incercati sa fiti mai buni si mai intelegatori unul cu celalalt
Multam

Ce tare ,chiar se vor face gen tabere! haideti fratilor gramada la BESTE, dam toti cu cate 5 6 7 bete si ii rupem gura.

Am o locatie superba in Moldova. Putin mai sus de Piatra Neamt, este orasul Bicaz(iar in spatele orasului gen- este Marele Baraj Izvorul muntelui, sa vedeti bibani cat casa:)) 800grame 700 grame, clean adevarat, nu ma vorbesc de pastrav.)
Un mic impediment ar fi ca locurile cele mai strong ale lacului sunt ocupate de o seara inainte. Dar cu putin noroc. Gasim.

Care vrea sa se bage call me 0748 420 766. Sau delta am 4 locatii cu pensiune(cunostinte)-am mai fost acolo si e foarte ok totul. ne strangem cu gramada si mergem "UNIVERSAL SOLDIER"

Astept ingramadeli:))

Ma bucur tare mult ca sunt si alti doritori si promit ca organizam o iesire cum se face vremea buna
Cat despre PIatra Neamt chiar am fost de cateva ori prin zona dr mai mult la plimbare Prin Chei si la Baraj
Tinem legatura

33 Editat de marian4232 (2010-03-31 13:29)

Re: Pregatirea sculelor

Se pare ca numarul pescarilor incepe sa depaseasca pe cel al acvaristilor smile).
A venit caldura si multi deja au inceput sezonul cu rezultate bune.

In aprilie o sa fie si mai cald.
Nu prea as sta pe acasa.

Pentru Florin,

Dabia astept sa iesim la un pescuit anul asta.Numai sa iti faci tu timp.

Pentru Costi,

Chiar asa, in fiecare saptamana mergi la peste?
Te invidiez ca stai asa aproape de delta.
Cand facem un pescuit?


Pentru Timi,

Anul asta vin cu siguranta la Giurgiu.
Trebuie sa-mi vina permisul pe 2010 in maxim doua saptamani si te vizitez.

Pentru restu,

Sunt gata sa incep sezonul de pescuit.
Daca veti organiza ceva, as veni cu placere.

Numai bine.

Cele mai ieftine sisteme CO2, fertilizanti, butelii, lampi la comanda, etc

34

Re: Pregatirea sculelor

marian4232 A scris:

Pentru Timi,

Anul asta vin cu siguranta la Giurgiu.
Trebuie sa-mi vina permisul pe 2010 in maxim doua saptamani si te vizitez.

Pentru restu,

Sunt gata sa incep sezonul de pescuit.
Daca veti organiza ceva, as veni cu placere.

Numai bine.

Ti-am mai spus nu ai nevoie de permis, trebuie sa ma anunti cu 2-3 zile inainte. Noutati nu ne mai arati si noua??? sa-mi strici iar ziua smile)

Re: Pregatirea sculelor

Ce noutati? smile
In de ale acvaristicii sau in de ale pescuitului?

Poze am dar cam vechi.
Ma refer la cele frumoase.

Uite aici un topic nou:

http://www.acvariidevis.ro/forum/viewto … 967#p30967


Numai bine.

Cele mai ieftine sisteme CO2, fertilizanti, butelii, lampi la comanda, etc

36 Editat de Timi (2010-04-01 11:27)

Re: Pregatirea sculelor

Intrebare. Mai exista peste mare la Giurgiu??

Raspuns . Este dar la alta categorie de scule. big_smile

in poza un amic, are 1.85-1.90 inaltime.

Re: Pregatirea sculelor

Marfa, dar cu crapi nu ai? smile

Nu prea ma atrage pescuitul la somn.

Cele mai ieftine sisteme CO2, fertilizanti, butelii, lampi la comanda, etc

38 Editat de kokos (2010-04-10 18:23)

Re: Pregatirea sculelor

de maine la pescuit frate ca nu se mai poate lol:lol::lol:

?

39 Editat de adibingo (2010-04-10 22:50)

Re: Pregatirea sculelor

kokos pestele din poza e crap nu?cred ca la boiles cat mai mare merge la ce aroma l-ai prins  sau e stiuca?dc e stiuca nu e bine...................
eu tot visez in continuare la marea captura macar ca cea din poza

RESPECTA CA SA FII RESPECTAT

40

Re: Pregatirea sculelor

o sa raceasca mititica!....cu picioarele goale pe grilajul ala metalic tongue