161

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

ptr.Dimitriu Daniel: ok, acum esti in lista mea de mess. o seara buna

laura-rac

162

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

Am inceput acum doua luni si am ajuns aici:

laura-rac

163

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

si inca una

laura-rac

164

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

iar aici sunt primii mei puiuti cei de pe 6 ianuarie.

laura-rac

165

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

iar de azi am pus a doua seie cu gupisori in acvariu ( cred ca sunt 25) si am lasat in maternitate seria de platy( cam 20).Am o intrebare : am molly si nu stiu sexul si vreau sa-i cumpar perechea.Uitati o poza

laura-rac

166

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

sau aici

laura-rac

167

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

molly -a ta e de fapt baiat smile

168

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

pentru ca peste 2-3 luni puiutii vor ajunge adulti , si fiind cam multi ptr acvariu meu de 54 l cam 50 bucati.,va intreb daca pot sa opresc masculii,e vreo problema daca voi avea doar masculi in acvariu?sau trebuie in mod obligatoriu si femele,ptr ca altfel s-ar stresa masculii?

laura-rac

169

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

mersi icsim:)

laura-rac

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

dk ai si pui inseamna ca esti tare !! tongue

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

daca ai 5 masculi si 1 femela, masculi vor alerga femela si in final o vor ucide, daca ai 1 mascul si 5 femele, ai cel mai fericit mascul din lume lol:lol::lol::lol:
"Regula" e de 2 femela la un mascul ca sa nu se bata masculii si sa nu alerge femelele pana le omoara.
precum a zis si icsim Molly e mascul .

172

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

Regula asta un mascul la doua femele o stiam( ca o gluma :asa e si la oameni:)).Nu stiu ce-o sa iasa ca am acum in acvariu in jur de 35 gupi:), o pereche de platy( iar in maternitate 20 de puiuti de la platy), un molly( am aflat ca-i mascul) si un sanitar care creste vazand cu ochii dar sincer nici acesta nu stiu ce e ( masc. sau fem.?).Sunt mandra de faptul ca sunt SINGURA doamna de aici DIAMANT, smile, si de doua luni de cand m-am infectat cu microbul acvaristicii sunt mereu prezenta pe forum,in discutii, interesata de tot ce tine de acesta arta ACVARISTICA. Am facut progrese de la 5 pestisori sa ajung la 60 si asta prin munca mea si iubirea fata de ei.Eu va multumesc pentru tot ajutorul(sfaturi) vostru fara de care m-as fi descurcat mai greu.

laura-rac

173

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

am cumparat azi o fetita moly ptr ca aveam un baietel si imi era mila de el ca nu are pereche dar mai ales ca observasem la el ca alerga dupa 2 masculi de gupi!!!!!!!!!!!!!!! am zis ca daca ii aduc o fetita renunta dar de unde.E fericit ca are o fetita perechea lui dar nu a renuntat la fuga dupa acei doi gupi .Dupa ce ii alearga o cauta pe moly si o pazeste atat de frumos!!!!Sa fie un moly gelos??!!!;).tot azi mi-am cumparat si o pereche de xipho pt ca nu aveam din acestia si acum am si eu ceva pesti : o pereche moly,o pereche platy,o pereche xipho,un sanitar ,o pereche de gupi , mai multi pui de gupi ,mai multi pui de platy( de fapt nu sunt chiar pui ptr ca deja au culorile:))

laura-rac

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

poate ne mai arati si noua cateva poze cu acvariul tau

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

175

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

ieri seara am donat  9 pestisori la o cunostinta care achizitionase un acvariu dar nu avea nici un pestisor.sunt primii pestisori la care am renuntat si m-au incercat doua sentimente:unul de bucurie si de mandrie ca pot darui si altul de "despartire"( ii iubeam mult),dar banuiesc ca asa e la inceput pana ma obisnuiesc.Oricum nu am vrut nici un ban( mai ales ca prima data nu e bine sa iei bani) dar mi-am dat seama ca niciodata nu voi putea lua bani pe ei .atunci cand am sa mai dau din ei o sa fie doar sub forma de donatie nu pot sa-i vand( e ca si cum asa lua bani pe copiii mei) asa FARA BANI ma gandesc ca ii dau la infiat:).O ZI BUNA TUTUROR.

laura-rac

176

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

vreau sa cumpar substrat Florapol de la JBL dar intrebarea mea este: acest substrat il amestec cu pietris,nisip sau numai este nevoie sa cumpar nisip,pietris ci doar substratul florapol??

laura-rac

177

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

vreau sa fac un acvariu plantat si sa am doar cativa pesti zic eu neoni.ca plante am sa cumpar din acelea ale utilizatorului de pe primul loc pe care il si votez:)

laura-rac

178

Re: Multumesc,ACVARIIDEVIS,o intrebare pentru Administrator

marian 4232 are cel mai frumos acvariu.BRAVO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

laura-rac