Re: problema

Va multumesc...si in special lui ancistrus    hmm

Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.

42 Editat de xgrec (2014-04-14 21:06)

Re: problema

Ancistrus A scris:
HoploSternum A scris:

Nu stiu ce sa zic . Poate ai probleme cu nitritii sau amoniacul ..

   Iar incepi? lol

Eu nu inteleg de ce mai incerci sa demontezi aberatiile unora?? Sincer iti spun. Acelasi lucru il intreb si pe @narcis.
Daca expertii de serviciu, kazaku s hoplo, sunt prezenti, de ce va omorati neuronii? -e o intrebare retorica.
Sa raspund tot eu: pentru ca voi, @ancistrus si @narcis, aveti ani de experimente si ati investit in preventie si tratament timp si bani.
Pentru ceilalti 2 postaci: stiati ca albastrul de metilen are efect bacteriostatic. Va chinuiti sa inmultiti bacteriile cu filter start ca mai apoi sa le omorati cu albastru de metilen. Va chinuiti pestii tratandu-i cu substante chimice ca mai apoi sa puneti in apa aqua safe, care leaga elementele daunatoare si le decanteaza.
Si voi chiar aveti pretentia sa dati sfaturi pertinente? Mai bine va abtineti.
Si ca idee de final, cory rezista destul de bine unui tratament cu sare. Idee de baza e sa fie omogen distribuita in bazin. Asta nu se poate realiza fara o circulatie buna a apei. Iar sarea este totusi cu mult mai naturala, chiar daca ti se pare chimica, decat albastrul de metilen.

Re: problema

Deci sa inteleg ca decat sa pun albastru de metil mai bine pun sare(in cantitate acceptabilă)....schimburi de apa....șifonat substratul....mâncare putina(cat sa mănânce în 3-4.min).....filtrul circulă bine apa si o filtrează....am inteles bn???....ce ar mai trebui sa fac?

Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.