1

Subiect: Cel mare acvariu fals din lume

Un LED ecran 250m de 30m a fost instalat in plafonul unui nou mall de la Beijing. Impresionantul ecran are 7500 de metri patrati din zona vizibila, si vine la un pret de 32 milioane dolari. Este suspendat la 25 de metri in aer, si este de fapt constituit din 5 ecrane combinate.


http://www.timepiece.ro/Stiri-tehnologi … -lume.html

?

Re: Cel mare acvariu fals din lume

mie personal mi se pare de tot.... rahatu sincer... adica... de ce sa dai atata banet k sa te uiti la un peste care stii k nu e acolo, care e fals..... cand cu banii aia poti face ceva mult mult mai frumos, mai de bun gust si mai atractiv... (k pana la urma de asta l-a facut), cum ar fii un acvariu adevarat, chiar daca nu ai in el balene....

Gott mit uns!

3

Re: Cel mare acvariu fals din lume

pigeon> aici este vorba de design....sigur ca tu ca si acvarist il vezi de rahat si iti spun de ce: fiindca l-au numit acvariu fals.....daca-i spuneau cel mai mare ecran cu leduri din lume si prezenta lumea subacvatica.....cred ca priveai altfel lucrurile...

......marketingul este o forma artistica care se bazeaza fff mult pe tehnologie si inovatie in detrimentul naturalului

?

Re: Cel mare acvariu fals din lume

da, amandoi avem dreptate, fiecare are pctul lui de vedere iar in legatura cu TVul, eu miam exprimat opinia.... nu ma judeca tongue

Gott mit uns!

5

Re: Cel mare acvariu fals din lume

Nu zic, ca e frumos sau urat, dar si daca rula altceva acolo tot o irosire de bani era, sincer...putea sa faca o alta atractie de banii aia

Etiamsi omnes, sed non ego.

6

Re: Cel mare acvariu fals din lume

este un mall in Beijing capitala tehnologiei......sunt singurii capabili de asa ceva.....mie-mi place rau de tot ideea

?

7

Re: Cel mare acvariu fals din lume

ideea?! ideea unui ecran Lcd urias, sau treaba cu pestii pe el?

Etiamsi omnes, sed non ego.

8 Editat de kokos (2010-02-15 17:37)

Re: Cel mare acvariu fals din lume

Cezara A scris:

ideea?! ideea unui ecran Lcd urias, sau treaba cu pestii pe el?

ideea unui ecran LED.... iti dai seama ce claritate are si nu putea sa-l scoata in evidenta decat prin imagini din natura..... iar ideea de acvariu are pe langa dinamica, relaxare, contrast si pe aceea de a ingradii, de a limita => doar ei pot realiza asta = ideea limitarii si doar ei o pot face atat de bine incat sa aduca naturalul in "realitate" la astfel de dimensiuni  = dinamica, relaxare & contrast.....


urmareste cele 11 episoade din Planet Earth si vei vedea ce super bestial sunt realizate....si cum te impresioneaza chiar daca te uiti la un simplu LCD.....eu avem impresia ca un pom cade la mine in living atat de cool era realizat..........

?

9

Re: Cel mare acvariu fals din lume

Planet Earth, e cumva vorba de filmul acela scos de Disney, sau acela se numea simplu Earth? Sincer din acela am vazut cateva imagini, secvente si eram wow!!

Etiamsi omnes, sed non ego.

10

Re: Cel mare acvariu fals din lume

Cezara A scris:

Planet Earth, e cumva vorba de filmul acela scos de Disney, sau acela se numea simplu Earth? Sincer din acela am vazut cateva imagini, secvente si eram wow!!

BBC si sunt 11 episoade care trateaza fiecare altceva: Paduri Tropicale, Desert, Ape etc

?

11

Re: Cel mare acvariu fals din lume

Aha, deci e vorba de alta treaba. Oricum sa incerci sa cauti si cel de care zic eu, nu e despre pesti, dar merita vazut. Mai ales daca te ajuta si Tv`ul, plasma, Lcd`ul, etc. Are o claritate in format HD, de zici ca esti acolo. Arata toate ciudateniile lumii, dar ciudatenii frumoase si fascinante;)

Etiamsi omnes, sed non ego.

12

Re: Cel mare acvariu fals din lume

Cezara A scris:

Aha, deci e vorba de alta treaba. Oricum sa incerci sa cauti si cel de care zic eu, nu e despre pesti, dar merita vazut. Mai ales daca te ajuta si Tv`ul, plasma, Lcd`ul, etc. Are o claritate in format HD, de zici ca esti acolo. Arata toate ciudateniile lumii, dar ciudatenii frumoase si fascinante;)

cred ca-l am pe acasa, dar n-am avut timps sa-l vad.....anul trecut de Sf Nicolae am primit de la tatal meu o colectie de 4500 de filme, stiind ca sunt pasionat de cinema.......a muncit saracul sa le adune pe toate......nu-s originale si in cutii cu "poze" etc..... dar cand vreau sa ma uit la ceva imi deschid laptopul si dau search in program de cautare si imediat aflu pe nr de disc se afla......

...am sa-l vizionez si am sa revin cu impresii.....arunca si tu o privire pe Planet Earth n-o sa-ti para rau.....este demential.......

?

13

Re: Cel mare acvariu fals din lume

Zilele astea...promit..sa`l caut pe torent.

Etiamsi omnes, sed non ego.