Re: Lucia si Caraseii ei va saluta!

OOOOOO,lume noua  :kiss  :hug
Asteptam si noutati!!!

62

Re: Lucia si Caraseii ei va saluta!

Va multumesc frumos pentru interes!

Noutatile vor veni, dar de-abia dupa saptamana viitoare. smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

63

Re: Lucia si Caraseii ei va saluta!

Am sa las fotografiile sa vorbeasca in locul meu.

Allexya, Georgica si Jim iti transmit pupici de la Oradea. :kiss

Acvariul meu nu este foarte mult schimbat.
Am incercat cu lotus, valisneria, sagitaria, pistia ... dar nu am reusit sa le tin:(. Dar nu din cauza caraseilor, fiindca ei nu s-au atins de ele. Ba melcii, ba substratul, ba temperatura ba lumina.. Deh.. n-au intrat zilele in sac. am sa mai incerc.. smile

Iar acum... Georgica si prietenii lui... smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

64

Re: Lucia si Caraseii ei va saluta!

Foarte simpatici "the fishes"  :apl 


P.S.Te-ai intors si nu dai nici un semn?!...rusinica  :fcry

65

Re: Lucia si Caraseii ei va saluta!

...more pics...

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

66

Re: Lucia si Caraseii ei va saluta!

bogdivaio A scris:

Foarte simpatici "the fishes"  :apl 


P.S.Te-ai intors si nu dai nici un semn?!...rusinica  :fcry


Nu ai fost pe forum cand am intrat eu... sad am crezut ca esti plecat.

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

67

Re: Lucia si Caraseii ei va saluta!

Foarte frumosi maimuţoii tai :apl. Vad ca la Anubias chiar ii place la tine, face si floricele big_smile

68

Re: Lucia si Caraseii ei va saluta!

Ancistrus A scris:

Foarte frumosi maimuţoii tai :apl. Vad ca la Anubias chiar ii place la tine, face si floricele big_smile

Multumesc frumos!

Ai un spirit de observatie foarte ascutit! smile

Mi-s dragi tare anubiasii si nu voi intelege de ce altor specii de plante nu le convin aceeasi parametrii. Am pus si JBL 7 Balls la radacini, am incercat si Ferropol saptamanal... dar nu am reusit.
Pe cand anubiasii ii hranesc.. cand imi aduc aminte, si infloresc si in conditiile astea.
Nu-mi ramane decat sa mai incerc.

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

69

Re: Lucia si Caraseii ei va saluta!

Desi il hraneam cu mana de anul trecut din august... pe data de 10.05.2012... Mimi Mimolino ... a plecat dupa 3 ani si 4 luni petrecuti cu mine... Sper sa fie intr-un loc mai bun...

Si fiindca viata nu este usoara sau simpla ...
dupa ce a scapat de dropsy, si imi dadea semne sa-l duc inapoi acasa din acvariul spital... Georgica s-a dus langa Mimi pe data de 14.05...

Inca nu pot accepta faptul ca acvariul meu este incomplet..

In postarea de mai sus apar la un moment dat impreuna in cateva fotografii...

Mimi a fost Waikin singurul fara coada voalata, iar Georgica este cel adoptat.

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

70 Editat de bogdivaio (2012-05-16 14:04)

Re: Lucia si Caraseii ei va saluta!

Imi pare rau pentru little fishes. sad
Dar capul sus, trebuie sa mergi mai departe si sa nu renunti!  :hug

Re: Lucia si Caraseii ei va saluta!

Pierderea este mare intradevar dar nu te poti consola decat cumparand alti pesti . Sorry...

72

Re: Lucia si Caraseii ei va saluta!

Va multumesc frumos pentru gandurile bune!

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

Re: Lucia si Caraseii ei va saluta!

sau Lucia te poti consola impartindu-ti dragostea ta egal intre cei pe care-i mai ai si bucurandu-te de timpul in care i-ai avut pe cei doi!

Fii barbata "Zoe"!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

74

Re: Lucia si Caraseii ei va saluta!

Bine-nteles ca bobitele astea 3 ce mi-au ramas vor fi rasfatate. smile

Numai ca.... dupa atatia ani de studiu... sa incerc sa invat cat mai mult despre ei, pentru ei.... am cam ramas fara obiectul de activitate sa zic asa...
Ma pregateam in vara asta sa incerc cu un prieten medic veterinar, sa incercam operatia de introducere de aer in vezica inotatoare. Speram sa-l pot face sa se ridice ... Azi este abia o saptamana de cand nu mai trebuie sa-l ajut pe Mimi sa se ridice, sa-i dau mancare, sa-l supraveghez... 

Pentru Siri si Jim nu mi-am facut probleme niciodata.
Ei sunt niste luptatori. Ii trantesc si pe pomacei de pe bobita de mancare...
Ei sunt un fel de baieti de cartier care se descurca in orice situatie..
Nemo este usor mai fragil, dar mi-a dovedit ca are vointa si descurca bine in lupta pentru hrana cu fratii lui.

Cred ca timpul vindeca orice... doar ca puterea obisnuintei este mare.
Inca ii caut, si-i astept sa apara dintre anubiasi. Mai ales Georgica gradinarul. El dormea la umbra florii de anubias...

Multumesc frumos pentru sustinere!

Oricum.. nu ma voi opri din cautat raspunsuri, si o sa incerc sa acumulez cat de mult pot ca sa pot sa-i ajut la nevoie.

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

Re: Lucia si Caraseii ei va saluta!

Foarte frumosi carasei . Cei mai frumosi vazuti de mine

Ape limpezi , pesti sanatosi si toate cele bune !