1 Editat de MariusMinu (2015-11-04 14:48)

Subiect: EAPLC

S-au afisat rezulatale  la concursul european de acvaristica organizat in Germania in anul 2014.  Cine are rabdare si interes va gasi si cativa romani in lista pe categorii. O sa revin cu pozitiile ocupate de acvaristii romani (in caz ca nu o face altcineva inainte).
Eu ii felicit pe toti romanii prezenti in acest concurs! :noroc
http://www.gaplc.eu/en/

Re: EAPLC

Romanii participanti si locurile obtinute

Re: EAPLC

:apl

Re: EAPLC

Felicitari si respect pentru toti romanii care au participat la concurs indiferent de rezultatele obtinute. Important este sa promovam si sa facem cunoscuta si peste hotare acvaristica romaneasca care are un mare potential. Numai daca facem o paralela intre fondurile disponibile ale unui acvarist de la noi si unul de afara, o sa realizam ca putem sa-i depasim doar prin talent si pasiune.   :noroc   :apl

Re: EAPLC

bebe panait A scris:

Felicitari si respect pentru toti romanii care au participat la concurs indiferent de rezultatele obtinute. Important este sa promovam si sa facem cunoscuta si peste hotare acvaristica romaneasca care are un mare potential. Numai daca facem o paralela intre fondurile disponibile ale unui acvarist de la noi si unul de afara, o sa realizam ca putem sa-i depasim doar prin talent si pasiune.   :noroc   :apl

Bine gandit, bine vorbit  :noroc  ^:)^

Re: EAPLC

Felicitari si la cat mai multe reusite !!!!
      :apl  :apl  :apl

marian37

Re: EAPLC

Pentru moment n-am reusit nimic (ma refer la toti romanii prezenti acolo)...am fost pe post de sac de box sau spectatori cu drept de participare.  lol Dar va veni si ziua aia, le aratam noi ca s-au pus cu cine nu trebuia... :stupid

Re: EAPLC

Hai bre ca se poate!
Uite asa cum ne vedeti,
I-am f.... in c.. pe nemti!
Uite acus, acus, acus
o sa-i f.... si pe rusi!
lol  lol  lol

9 Editat de floreamarian37 (2014-10-29 20:02)

Re: EAPLC

sefer jesirah A scris:

Hai bre ca se poate!
Uite asa cum ne vedeti,
I-am f.... in c.. pe nemti!
Uite acus, acus, acus
o sa-i f.... si pe rusi!
lol  lol  lol

    lol  lol  lol

Cred ca a fost si este invers.....dar nu conteaza......mergem inainte  !!!!!!!!

marian37

Re: EAPLC

MariusMinu A scris:

Pentru moment n-am reusit nimic (ma refer la toti romanii prezenti acolo)...am fost pe post de sac de box sau spectatori cu drept de participare.  lol Dar va veni si ziua aia, le aratam noi ca s-au pus cu cine nu trebuia... :stupid

Conteaza sa participam constant,sa vedem ce fac altii bine si rezultatele vor veni !!!
   Potential exista !!!!

PS.: Si sa nu ne mai mancam unii pe altii....  :pp

marian37

Re: EAPLC

Spunea cineva ca Romania este cu 20 de ani in urma tarilor civilizate :melc nici la capitolul acvaristica lucrurile nu stau altfel.

Re: EAPLC

Campionul europei este si campionul lumii...setarea de mai jos a facut legea anul asta...Cu asa setari prezente in concurs, sa nu ne mai miram de ce am iesit asa jos in clasament...

13

Re: EAPLC

E fenomen ce a facut omu' acolo... dupa cum am spus si in alt topic, zici ca e pictura smile  ARTIST!

Re: EAPLC

Tocmai puneam la cale de-o pasune, dar se pare ca trebuie sa mai comand piatra lol

Re: EAPLC

A cam trecut vremea pasunilor.....trebuie inventat ceva ce nu a mai facut nimeni se pare....

marian37

16 Editat de MariusMinu (2015-11-04 14:45)

Re: EAPLC

S-au afisat rezultatele de la europene 2015...

La categoria Standard, unde am participat eu, avem asa:


Locul 62: ------  Ionut Gabriel Crismariu
Locul 84: ------  Subsemnatul
Locul 119:-----  Nagy Attila
Locul 158:-----  Jan Marius Marioara
Locul 171:-----  Stefan Prisacariu
Locul 182:-----  Alexandru Caileanu
Locul 205:-----  Adrian Nicolae Iosif


Sper ca n-am omis pe nimeni...

Comparativ cu anul trecut, eu am progresat cu aproape 40 de pozitii, numarul de concurenti fiind cam acelasi (peste 210).