1 Editat de dan.matei26 (2015-03-11 15:57)

Subiect: Acvariu Red Devil Amphilophus labiatus(citrinellum)-Nicaragua Black wa

Acvariu Red Devil Amphilophus labiatus(citrinellum)-Nicaragua Black water setup

https://www.youtube.com/watch?v=DJZ2U61 … e=youtu.be

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

Re: Acvariu Red Devil Amphilophus labiatus(citrinellum)-Nicaragua Black wa

Salut,arata super si stiu ca si tu sti asta tongue Ce nu sti este ca de-a lungul timpului ti-am urmarit topicurile,si dintre toate,ce mi-a placut cel mai mult este : Care crezi ? Cel- sau mai bine zis cele cu piranha tongue Am un 120-50-55 proaspat adus,chiar nedespachetat,si datorita vechilor si noilor amintiri am decis ca voi cumpara 5 piranha,si sper sa evolueze in acelasi"hal"in care au facut-o si ai tai.de ce doar 5? pt ca mai am 2 bala shark cam nedezvoltati,si i-as cam pune impreuna..mi-a placut proiectul tau cu neoni si tot felul,insa nu stiu cum s-a terminat,ai renuntat si te-ai dat pe discusi sad revino la piranha,sti ca vrei asta tongue smile) Eu asta o sa fac,insa mi-e cam teama ca bala sa nu devina hrana..Am de gand sa iau piranha pui,de 3-4 cm,si astfel bala vor avea timp si mai nou LOC unde sa creasca si sa se dezvolte si sincer nu cred ca e imposibil ca 2 bala sharks de 20-25 de cm(sper sa nu creasca nici mai mult nici mai putin big_smile ) sa coabiteze cu 5-6 piranha,tu ne-ai invatat pe toti smile) Adica,neonii aia chiar au avut viata buna acolo.A si sa precizez,vreau sa nu invat piranha pe carne,ci doar...."consistente" de carasi,discusi si alti pesti pretentiosi.Da,vreau sa le pun piranhiilor fustite si rochite,nu ma tenteaza DELOC a da carasei vii,ci poate doar hrana pt testoase.Crezi ca am vreo sansa? P.S.:ce s-a intamplat cu neonii si piranha tai?

Re: Acvariu Red Devil Amphilophus labiatus(citrinellum)-Nicaragua Black wa

Alaltaieri ma uitam la topicul lui ,chiar vroiam sa scriu cateva randuri dar eram prea obosit,acum uitandu-ma pe olx am vazut ca sunt la vanzare.
Sunt curios daca renunta la americani(sper ca nu)  sau poate incearca un alt biotop cu alti americani

Re: Acvariu Red Devil Amphilophus labiatus(citrinellum)-Nicaragua Black wa

fir-ar,ca ....a muncit atat sa aibe acvariul in starea care este,si acum se plictiseste usor de pestii ce ii are sad ar trebui sa tina mai mult la ei tongue sa ii ia pui,sa ii creasca,asa cum a facut cu piranha sau cu scalarii.macar daca renunta la red devils,sa nu renunte la pestii de talie mare.daca se da pe africani,probabil o sa se plictiseasca si mai repede,pt faptul ca el e obisnuit cu pesti mari,nu cred ca africanii ii vor satisface nevoile.As vrea sa inceapa un proiect cu astronotus ceva green terror sau jaguar.Numai sa ii ia de pui,sa le observe caracterul,si sa le creeze el unul propriu,asa cum a facut cu piranha :)Domnule Dan,cu ce ne mai incantati vara asta,haide nu ne speriati lasandu-va de acvaristica     :crap

Re: Acvariu Red Devil Amphilophus labiatus(citrinellum)-Nicaragua Black wa

haideeee,ce mai e nou ?