1

Subiect: Probleme acvariu - need help

Salutare,

In aceasta dimineata cand am ajuns acasa am observat acvariul golit pe jumatate si apa pe jos in tota camera, (am un acvariu de 54L 60x30x30) din ce am observat unul dintre colturi a cedat si apa se prelinge usor din el pe la imbinarea celor 2 geamuri.

Imi poate cineva recomanda cum e mai bine sa procedez, sa incerc eu sa il lipesc ? sa merg la cineva de specialitate (aici as fi recunoscator daca avei si recomandari in bucuresti)?

Am rugamintea sa ma ajutati cu un raspuns cat mai rapid intrucat in mommentu de fata pestii mei stau intr-o galeata big_smile


Multumesc,

All human power is a compound of time and patience.

2

Re: Probleme acvariu - need help

Salut!

Eu iti propun sa dezlipesti geamul cu probleme la toate laturile si sa il cureti bine de siliconul vechi, degresezi apoi il lipesti din nou.

Atentie cu pestii din galeata sa aibe o buna oxigenare a apei (temperatura in 10L variaza foarte usor si daca e f mare nu retine bine O2) si cat mai putina mancare. Cred ca daca il faci azi, duminica poti pune apa.

Succes!

3

Re: Probleme acvariu - need help

Merci de informatii, in seara asta ma sa ma ocup de el, pana cum pestii sunt bine, le-m redus mancarea la jumatate.

All human power is a compound of time and patience.

4

Re: Probleme acvariu - need help

Ai rezolvat pana la urma?
Pestii au supravietuit toti?