21

Re: Ajutor acvariu ciclide !!!

https://www.youtube.com/watch?v=Vhzv3C6 … e=youtu.be

22

Re: Ajutor acvariu ciclide !!!

Salut! Parerea mea este ca ai asezat pietrele foarte artificial, sa nu mai vorbim cand incep astia sa sape pe sub ele... le vin pe capatana direct!

23

Re: Ajutor acvariu ciclide !!!

Ancistrus A scris:

Salut! Parerea mea este ca ai asezat pietrele foarte artificial, sa nu mai vorbim cand incep astia sa sape pe sub ele... le vin pe capatana direct!

Salut
Am vrut sa le fac si cateva ascunzatori si tunele,nu am vrut pur si simplu sa le pun una peste alta sau una langa alta pentru ca pietrele sunt mici si nu as fi ajuns si pana mai sus,oricum nu am ajuns pentru ca nu am gasit pietre mai mari dar pe viitor daca gasesc ceva care sa fie si asemanator cu backgoundul o sa mai modific.

24 Editat de savfof (2016-02-29 12:38)

Re: Ajutor acvariu ciclide !!!

Cate ore de lumina sa le las?
Momentan am setat priza 10-15,intre 15-16 pauza, 16-21 stingerea.Este prea putina lumina?
In poze iese exagerat de albastra lumina in realitate este mai mult spre alb.

25

Re: Ajutor acvariu ciclide !!!

savfof A scris:

Cate ore de lumina sa le las?
Momentan am setat priza 10-15,intre 15-16 pauza, 16-21 stingerea.Este prea putina lumina?
In poze iese exagerat de albastra lumina in realitate este mai mult spre alb.

Prea putina lumina pentru ce? Pentru pietre?
Tinand cont ca nu ai plante poti sa lasi lumina cat vrei tu...

26 Editat de miloaleko (2016-03-01 01:28)

Re: Ajutor acvariu ciclide !!!

Vad ca ati ales varianta cu ciclide mature. As avea sa va ofer ceva ciclide mature. Daca exista intereses.... 0723612440. In anuntul meu n-am trecut tot ce am de vanzare  :fok

P.S. Imi place ca nu v-ati zgarcit la filtrare.

27

Re: Ajutor acvariu ciclide !!!

george.r A scris:
savfof A scris:

Cate ore de lumina sa le las?
Momentan am setat priza 10-15,intre 15-16 pauza, 16-21 stingerea.Este prea putina lumina?
In poze iese exagerat de albastra lumina in realitate este mai mult spre alb.

Prea putina lumina pentru ce? Pentru pietre?
Tinand cont ca nu ai plante poti sa lasi lumina cat vrei tu...

Da pentru pietre nu as dori sa se bronzeze prea tare.
Nu mai suport inteligenti ironici care se cred atat de superiori incat le este greu sa dea un raspuns ajutator.
"Cat vreau eu?" Eu as vrea sa las lumina aprinsa non-stop pentru ca nu ma satur de privit dar nu cred ca le face bine lucrul asta, d-asta am intrebat cate ore este bine sa las lumina aprinsa.
Multi dintre voi cu astfel de raspunsuri "degeaba" zici ca aveti 5 ani si vreti sa punctati si mai bine faptul ca nu cunosc un lucru,este clar ca nu il cunosc din moment ce intreb,era mai rau daca dadeam sfaturi  cand eu nu aveam habar asa ca va rog sa cititi si iesiti de pe topic daca va incadrati in categoria asta.

28

Re: Ajutor acvariu ciclide !!!

Salut!Pestii nu au pleoape dar trebuie sa se odihneasca.Fa cat mai natural,sa se aprinda lumina treptat dimineata si sase stinga treptat seara.

:crap produce

29

Re: Ajutor acvariu ciclide !!!

emil_in A scris:

Salut!Pestii nu au pleoape dar trebuie sa se odihneasca.Fa cat mai natural,sa se aprinda lumina treptat dimineata si sase stinga treptat seara.

Salut

M-am gandit la chestia asta sa se aprinda si sa se stinga treptat dar nu stiu cum...Banuiesc ca trebuie sa chem un electrician si sa ii explic sau exista ceva chituri deja plug&play?

30

Re: Ajutor acvariu ciclide !!!

cu prize programabile(se aprind 1 sau 2 tuburi iar peste 1,2 ore celelalte,la fel stingerea).

:crap produce

31

Re: Ajutor acvariu ciclide !!!

emil_in A scris:

cu prize programabile(se aprind 1 sau 2 tuburi iar peste 1,2 ore celelalte,la fel stingerea).

Capacul este cu leduri legate in serie.

32

Re: Ajutor acvariu ciclide !!!

pentru leduri am vazut pe net un program de pe smartphone,dar nu cunosc detalii.Oricum e cool,reglezi intensitatea,culoarea,etc.

:crap produce

33 Editat de savfof (2016-03-09 01:09)

Re: Ajutor acvariu ciclide !!!

Doresc urmatoarele specii din poze,exact ca cele ilustrare de preferat minimum 5cm,macar denumirile lor.Daca cineva le are vreau sa fie precum cele din poze si pentru a nu dezvolta discutii nu accept scuze de genul "cand se va face mare va fi ca acela".

34 Editat de savfof (2016-03-09 01:11)

Re: Ajutor acvariu ciclide !!!

...

35

Re: Ajutor acvariu ciclide !!!

Nu pot pune pozele,site de kk...

36

Re: Ajutor acvariu ciclide !!!

...

37

Re: Ajutor acvariu ciclide !!!

...

38

Re: Ajutor acvariu ciclide !!!

...

39

Re: Ajutor acvariu ciclide !!!

...

40

Re: Ajutor acvariu ciclide !!!

...