1 Editat de Geobz (2016-01-04 13:53)

Subiect: Acvarii ieftine

De vanzare:
Pesti:
-1 mascul+3 femele xifo voalati
-1 cory aeneus albino+2 normali
-15-20 guppy(plus multi pui)
Gratis pt cine vine sa ii ia.

Acvarii:
-Acvariu 80x40x40 128litri,sticla 8mm pret 120 lei
-Acvariu 80x35x38 106litri,sticla 6mm pret 80 lei

De preferat in Buzau si imprejurimi.
Pentru intrebari si contact nu ezitati sa sunati: 0762937076

Re: Acvarii ieftine

Salut. Poze cu acvariile se poate?

Re: Acvarii ieftine

sa-ti fie rusine. eu i-am donat acvariu saptamana trecuta si acuma il vinde. asta inseamana sa fi roman

invatam zi de zi cate ceva.....

4

Re: Acvarii ieftine

Să fie trecut pe listă neagră tepar și banat

Re: Acvarii ieftine

ce tare !!!! sa iei din donatie si apoi sa vinzi !!!! afacere super  :apl  :apl  :apl  :apl

Re: Acvarii ieftine

Daca mai ai ceva sa.i donezi sa.l anunti...nu cred ca s.ar supara!!!;))...

7

Re: Acvarii ieftine

Exact asta inseamna sa fii roman...nu avem nici o rusine..suntem o natie de oportunisti.Am donat acum ceva timp cca 50 de guppy iar un individ caruia i am donat a inceput sa ma sune dupa o saptamana ca mai vrea.Nici un pic de rusine !

8 Editat de alex19bv (2016-01-03 02:40)

Re: Acvarii ieftine

Frate nu ne este rusine de aia suntem o adunatura de javre si ne mancam intre noi nu suntem uniti deschidem piata in curtea noastra cu marfa vecinului

9 Editat de xgrec (2016-01-03 11:19)

Re: Acvarii ieftine

Cred ca ar trebui ceruta si parerea vanzatorului in legatura cu produsele vandute, dupa care il puteti cataloga.
Abia apoi ar trebui sa cereti banarea lui.
Acum vreun an ma certam cu un coleg forumist care cersea pesti si diverse, dar vindea aici pestii primiti de la cineva de pe alt forum. Samsareala e in floare pe acvariidevis.ro, din pacate  sad

10 Editat de Geobz (2016-01-04 14:20)

Re: Acvarii ieftine

Baieti,pana sa sariti cu gura si sa muscati de parte posterioara,ganditi.
Nu fac nici o bisnita,si pentru cultura ta generala cosmyn13,ar fi bine sa cauti in dictionar bine bine sa vezi ce inseamna tepar.
Si ca sa lamurim problema,am acvariul de vreo luna,nu am reusit sa ii fac capac,asa ca le dau pe ambele la un pret derizoriu sa imi iau unu pana in 50 de litri cu capac.
Le-as da si la schimb,da` n-am cui.
Vorba lui xgrec,pana sa aruncati cu piatra,intrebati si analizati.

L.E. : Si ca sa fie teapa,ar fi trebuit sa imi fac un alt user,sa vand acvariile la 200 de lei buc si sa sparg banii pe undeva.Nu sa le dau pe te miri ce ca sa imi iau unu mai mic.Mare bisnitar mai sunt,nu?
Si eu mai stiu un lucru de cand lumea:daca dai ceva cuiva,nu mai ridici pretentii asupra lui.Si de acolo inainte,tine de el ce face in continuare.
Si haideti sa facem o analogie:vrei sa ma ajuti,asa ca imi dai un acvariu.Nu are nimic in el,e doar sticla.Eu nu reusesc sa il echipez,asa ca il dau la schimb pe unu mai mic si cu de toate in el sau il vand si il iau pe asta mic(e acelasi lucru,doar modul in care il iau e diferit).Dar pe tine te deranjeaza ca l-am vandut si nu l-am dat la schimb,chiar daca in ambele situatii rezultatul era acelasi.Cine are o moralitate mai indoielnica dintre noi doi(si aici ma refer la toti cei care v-ati bagat aiurea ca musca)?
Din tot circul asta,eu am ajuns la concluzia ca majoritatea care doneaza nu o fac ca vor sa ajute,o fac pt a le creste respectul de sine.
Eu cand am donat nu am facut scandal ca persoana in cauza a vandut accesoriile dupa o perioada de timp sau cand si-a inmultit crevetii donati de mine si acum ii vinde cu 5 lei buc.Si de ce nu am facut scandal?Pentru ca nu a gresit cu nimic omu,atat timp cat donatia mea il ajuta intr-un fel sau altul.

11

Re: Acvarii ieftine

alex19bv A scris:

Frate nu ne este rusine de aia suntem o adunatura de javre si ne mancam intre noi nu suntem uniti deschidem piata in curtea noastra cu marfa vecinului

Daca tu te consideri javra si,din cate vad,esti multumit cu statutul asta,e problema ta.Dar cand vorbesti de altii si ma incluzi si pe mine,se impute treaba si incepe sa miroasa a "alex"  :apl

12

Re: Acvarii ieftine

mrsmrs1986 A scris:

Daca mai ai ceva sa.i donezi sa.l anunti...nu cred ca s.ar supara!!!;))...

Ti-a mai amintit cineva de proverbu` ala,care zicea ca "hotii striga hotii'?

13 Editat de L3on (2016-01-04 17:14)

Re: Acvarii ieftine

COrect era sa scrii ca al donezi...nu ca vrei sa iei bani pe el..chiar si 10 lei daca ceri pe el nu e corect si moral fata de cel care ti la dat  pentru ca aveai nevoie de el...Daca nu mai ai nevoie de el fa si tu o fapta buna si fericeste pe altcineva. Asa oricine poate  sta la panda dupa donatii pe forum si dupa 2 saptamani le pune la vanzare sau le schimba cu altceva...intelegi ce vreau sa spun.

14 Editat de plictisyt_bz (2016-01-04 19:45)

Re: Acvarii ieftine

ma fratilor nesimtirea e mare. cica nu face afacere . Sa ei ceva moca si in nici 2 saptamani sa ceri bani pe acel lucru cum se numeste? . daca are putin bun simt in ultimul ceas il dona. si mananca bors ca il are de o luna
. i l-am dat dupa 15 decembrie.  este o vorba veche : a fi om e lucru mare continuarea o stiti voi. deci inca odata RUSINE, RUSINE SA-TI FIE

invatam zi de zi cate ceva.....

Re: Acvarii ieftine

MA SA STII CA ,CHIAR IMI PARE RAU CA TI L-AM DAT . MAI BINE MA CHINUIAM SA-L IMPACHETEZ SI SA-L TRIMIT CUIVA CARE CHIAR AVEA NEVOIE DE EL. ASA CA LASA SCUZELE. CE FACI TU SE NUMESTE NESIMTIRE. DACA STIAI CA NU-TI TREBUIE NU MAI ZICEAI SA TI-L DAU. ERA ALTCINEVA CARE POATE NU AVEA BANI SA-SI FACA ACVARIU SI CHIAR SE BUCURA DE EL. PRIN DONATIE SE INTELEGE SA FACI O BUCURIE CUIVA. IN CAZUL DE FATA DONATIA MEA A AJUNS IN MAINILE CUI NU TREBUIA

invatam zi de zi cate ceva.....

16

Re: Acvarii ieftine

In weekend trec sa ti-l dau inapoi sa nu traiesti cu regret.

17

Re: Acvarii ieftine

Geobz A scris:
alex19bv A scris:

Frate nu ne este rusine de aia suntem o adunatura de javre si ne mancam intre noi nu suntem uniti deschidem piata in curtea noastra cu marfa vecinului

Daca tu te consideri javra si,din cate vad,esti multumit cu statutul asta,e problema ta.Dar cand vorbesti de altii si ma incluzi si pe mine,se impute treaba si incepe sa miroasa a "alex"  :apl

Ce sa-ti povestesc ai reusit sa scrii poezii si la sfarsit sa bati din palme e o experienta de neuitat pentru tine FELICITARI Eminescu  ^:)^

18

Re: Acvarii ieftine

plictisytbz cind te am batut la cap pt acvariu nu ai fost de acord sa il trimiti la Sibiu. chiar plateam pt el . Si chiar aveam nevoie de el. Dar fapta e consumata. De aici putem invata sa deschidem ochii mai bine cind donam ceva. Apropo au aparut de vanzare si pe alt forum de acvaristica

Re: Acvarii ieftine

nu-l vreau inapoi. da-l cuiva care are nevoie de el.

invatam zi de zi cate ceva.....

Re: Acvarii ieftine

ca sa-l trimiti in tara trebuie sa faci cutie de lemn. e mult prea complicat

invatam zi de zi cate ceva.....