21

Re: Salutare tuturor!!!

Vali acvariu ca al tau am si eu!uite cu arata cu ceva plante si putina imaginatie!

Re: Salutare tuturor!!!

E intr-adevar deosebit!

23

Re: Salutare tuturor!!!

acvariul ca scula este bunicel, insa spatiul foarte mic avut la dispozitie nu iti da prea multe sanse sa-l aduci la superlativ.

24

Re: Salutare tuturor!!!

Valentin21 A scris:

le plantez,dar nu in acvariul asta pt ca vreau unul mai mare.2 termometre pentru ca am 2,si decat sa-l tin aruncat,mai bine in acvariu,si cu ocazia asta vad si diferentele de temperatura dintr-o parte si de cealalta a acvariului

Oricum cel de-al doilea iti poate folosi la schimbul partial de apa .... la apa din vasul de declorinare..

Decat niciunul... mai bine unul in plus.. smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

25

Re: Salutare tuturor!!!

Uitati aici un articol despre xifo, scris de mine din n articole, si da eu am zis pentru un singur exemplar ca ii trebuie 90l.

http://www.tarantule-romania.ro/forum/v … amp;t=1056

On topic:
Si eu asi zice sa pui plantele in pietris, chiar aca vrei sa le pui in alt acvariu, dar pana le muti sa le mai dezvolti sa ai din ce tunde si sa faci mai multe buchete.

26

Re: Salutare tuturor!!!

catag A scris:

Uitati aici un articol despre xifo, scris de mine din n articole, si da eu am zis pentru un singur exemplar ca ii trebuie 90l.

http://www.tarantule-romania.ro/forum/v … amp;t=1056

On topic:
Si eu asi zice sa pui plantele in pietris, chiar aca vrei sa le pui in alt acvariu, dar pana le muti sa le mai dezvolti sa ai din ce tunde si sa faci mai multe buchete.

Cu tot respectul pentru cele "n articole", dar mi se pare exagerat sa afirmi despre xifo ca "atinge dimensiuni considerabile" si ca ii sunt necesari 90 litri de apa/exemplar. In cazul asta ce sa mai spunem despre Oscar, Arrowana, Aequidens rivulatus, Amphilophus citrinellus, etc.? Cum am cataloga dimensiunile lor si in consecinta spatiul de care au nevoie in acvarii?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

27 Editat de catag (2010-03-19 19:55)

Re: Salutare tuturor!!!

Eu asi zice sa nu te iei dupa o singura sursa. Stiu ca se recomanda a fi tinuti de catre incepatori pentru ca sunt foarte rezistenti dar din pacate nimeni nu le spune acestora in ce conditii trebuie tinute. Daca ai timp si chef poti sa te uiti peste acele lucrari stiintifice de la baza articolului meu (poate care nu este destul de complet, dar in mare zic ca am atins punctele sensibile) care nu sunt facute de mine ci de oameni care au studiat in exclusivitate acel peste.