Subiect: Compatibilitate Pesti!

Salutare! Sunt la inceput de drum! Si am o nedumerire in priviinta speciilor de pesti!
Acvariul meu este de 50 l si am in componenta urmatorii pesti:
2 sanitari (Corydoras Aerus) - pana acum nimic de suspectat (isi fac treaba, nu-i supara nimeni...mananca, curata etc )
2 Xhifo - 1 mascul si o Femela - de la o vreme femela il fugareste pe mascul (nu tot mereu) si ori ia crescut burtica la femela, ori a crescut ea cu totul si nu imi dau seama (nu se cearta cu nimeni sunt vioi, mananca etc)
2 Goupy - doua femele (una mai mare si una mai mica), am avut si 3 masculi , doi albastri si unul rosu cu albastru, dar in 3 saptamani am observat ca au ramas fara cozi si una din femele a pierit ca am avut 3. M-am suparat pe ei si am scos masculii din acvariu.
2 gouramy pitici - Nu stiu daca au ce cauta aici din punct de vedere al compatibilitatii pestilor, dar observ ca nu se cearta cu ceilalti pesti si doar intre ei. Am un mascul mai maricel si inca unul care de la magazin mi-a spus ca e femela dar eu tind sa cred ca tot mascul e.
Masculul mare il alearga pe masculul mai mic intr-una si cel mic de frica se ascunde in spate la filtru. Cum iese iar il alearga ....pana la urma cel stresat o sa piara. Nu stiu ce sa le fac.
4 Neoni frumosi, pasnici care nu au probleme, isi vad de apa lor.

Calitatea apei este buna
Am filtru cu oxigenare , plantele sunt artificiale si ca mancare le dau diversificat, cand granule, cand fulgi , clik granule.

Am amai avut o pereche de Gardnieri ( femela a murit dupa doua saptamani, masculul dupa alta saptamana cred ca de singuratate)
Ce specii de pesti pot sa mai combin, fara sa se certe sa isi rupa cozile etc, ?
As vrea sa mai i-au pesti zebra, Platy...sau dati-mi o idee!
Multumesc!