41

Re: alte hobby-uri

sa va anunt un lucru dragi oameni..acestea nu sunt jucarii..sunt piese de colectie smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: alte hobby-uri

pelly67 A scris:
cristianalexandru A scris:

si dupa cum spuneam dupa-amiaza, c-am asa ceva tre sa contruiesc

Cristi modelul e fain tare, un bombardier sovietic! nu prea te-ai omorat cu montatul,dar ai suficient timp sa-l termini!...banuiesc ca de vina a fost acvariul!

eram mai calm inainte, dar acum de cand v-am cunoscut pe voi si pe acvariidevis, am devenit mai agitat, ma informez, vreau sa fac sa fie bine, sper sa-mi iasa, in 2 luni sper sa reusesc sa-i fac un nou set-up, sa arate ok.

nu-tzi pune mintea cu omul prost, pentru ca e odihnit

43

Re: alte hobby-uri

lol:lol::lol::lol: cum sa fi nervos si mai putin calm decat inainte? ca ai devenit agitat este bine mai ales ca agitatia asta a ta se transpune in studiu! canalizeaza-ti energiile pe mai multe teme si ai sa vezi ce mult vei avea de castigat. bafta in continuare atat in acvaristica cat si in modelism!

44

Re: alte hobby-uri

aqua A scris:

sa va anunt un lucru dragi oameni..acestea nu sunt jucarii..sunt piese de colectie smile

cine a zis ca sunt jucarii?

45

Re: alte hobby-uri

Intradevar..pentru femei, cum zice si hard to please, ar fii o pasiune mai rara. Eu una colectionez servete, nu radeti. Mi`a fost lasata colectia de catre bunica mea, avea cateva sute de exemplare mai speciale, adica aveau diverse desene sau ilustratii. Acum, de cate ori vad si eu unu mai frumos, il adaug, dar nu mai are farmecul de acum 10 ani cand abia gaseai ceva colorat si cu desene.

Etiamsi omnes, sed non ego.

46 Editat de aqua (2010-03-24 23:48)

Re: alte hobby-uri

pelly67 A scris:
aqua A scris:

sa va anunt un lucru dragi oameni..acestea nu sunt jucarii..sunt piese de colectie smile

cine a zis ca sunt jucarii?

pe la pag 2 sunt cativa care zic ca-s jucarii

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

47

Re: alte hobby-uri

ei ...Bogdan a zis asa folosind o parabola! tongue

48

Re: alte hobby-uri

pelly67 A scris:

locul de pastrare!

Paul, considera ca am dat cu palaria de pamint, de s-a crapat asfaltul...:lol: Ma uluiesti, banuiam eu ca esti tipicar, dar cu hobby-ul asta m-ai terminat. Ai rabdare nu gluma! Apropos, in ce zi a saptaminii intretii colectia? Banuiesc ca este la concurenta cu acvariul.:lol:

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

49 Editat de pelly67 (2010-03-26 22:49)

Re: alte hobby-uri

Draga Radule la machete am PAG sambata dimineata! lol ma omoara praful care este omniprezent, desi "barlogul" lupului se bucura de climatizare beton! tongue

50

Re: alte hobby-uri

pelly am vazut la un amic acum ceva ani isi luase de prin germania daca nu ma insel niste chesti interesante. erau niste cutii mici din plexic sau nus tiu ce material ,se inchideau ermetic si se putea scoate  aerul afara cu ajutorul unei pompe electrice inauntru ramanand  vid. el le folosea la vapoare  cu vele si ambarcatiuni din lemn ,nu stiu sa ma exprim sau cum se numeste hobbyul asta pt ca nu le am cu asa ceva.

51

Re: alte hobby-uri

stiu despre ce vorbesti! sunt si la noi pe piata dar se adreseaza segmentului auto in special care se desfasoara pe lungime si mai putin pe latime. la avioane si elicoptere problema o reprezinta aripile si respectiv elicile care cum ai incerca nu reusesti decat sa le introduci in cuburi care de multe ori au latura de peste 300mm, deci este o munca de sisif ,nu sa le faci si mai ales sa le expui. iti trebuie vitrine cu dimensiuni atipice unui apartament normal, sau daca te intelegi cu nevasta sa sacrifici o camera numai pentru asa ceva!....ceea ce nu prea cred! tongue

52

Re: alte hobby-uri

Sa nu mai fac alt post si fiindca tot un hobby este, va provoc pe cele/cei care detin plante mai deosebite sa ne impartasim experientele! wink
Eu am un Bonsai care tocmai mi-a inflorit...
http://s1.postimage.org/KPsVJ.jpghttp://s4.postimage.org/2vGnA.jpghttp://s2.postimage.org/Dmdki.jpg

53 Editat de Andi66 (2010-06-04 20:59)

Re: alte hobby-uri

Foarte frumos "meseriasule", de-a dreptul impresionant....nu ma pot lauda cu asa ceva dar pot sa spun ca detin o colectie de timbre de pe cand aveam 6 ani si inca mai am de aranjat, dar trebuie sa mai iau niste clasoare pentru ca in momentul de fata o buna parte din ele stau intr-o cutie de carton sortate in plicuri. Cat despre bonsai, am avut unul identic cu al tau acum vreo 5-6 ani si la fel ca si al tau a inflorit, dar la un moment dat a inceput sa se ofilesca si pana la urma sa uscat. Deabia acum cateva luni am achizitionat un altul, am prins o oferta la Mr. Bricolage si m-am hotarat sa mai incerc odata .... iata si o poza cu el. wink

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

54

Re: alte hobby-uri

Tinerel bonsaiul tau! Cred ca este alta specie dupa tiparul frunzelor. Niciodata nu am gasit cum se numesc exact...decat bonsai tongue

55

Re: alte hobby-uri

Ce plin de surprize esti Paul.. smile
Foarte frumos!

Numai ca, voi o sa incepeti sa va laudati apoi, cu ceea ce aveti si prin acvariu... plante deosebite....

Nu am, dar mi-ar place o planta insectivora...:)
Mai ales acum daca incepe perioada tantarilor.. smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

56

Re: alte hobby-uri

Lucia A scris:

Nu am, dar mi-ar place o planta insectivora...:)
Mai ales acum daca incepe perioada tantarilor.. smile

La mine pisica e responsabila cu insectele lol

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

Re: alte hobby-uri

Daca tot a venit vb., bonsai am avut si eu unu ce l-am crescut 4 ani, apoi am avut o perioada a vietii in care nu i-am mai acordat atentia necesara si s-a suparat pe mine.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: alte hobby-uri

acum arata asa

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

59

Re: alte hobby-uri

Arata bine si asa!

60

Re: alte hobby-uri

acvariidevis A scris:

acum arata asa

Sa sti ca regret ca nu l-am pastrat pe al meu dupa ce sa uscat...

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771