81 Editat de pajeroking (2010-08-30 17:59)

Re: alte hobby-uri

Sa imi prezint si eu colectia de modele:
-Admiral Kutznetov(portavion rusesc 1:720)
-Bismarck(se stie , 1:570)
-Admiral  Scheer(vas de razboi nemtesc din primul razboi mondial parca neutral  1:400)
Si piesa de rezistenta(e in cutie nu am asamblat-o inca):Hms Hood  1:350, nici nu prea am unde sa o pun are 75 cm macheta.
Avioanele nu prea imi plac, vapoarele sunt sooper smile

Dar pasionati de modelism feroviar avem pe forum?

P.S.:Toata colectia de machete e a ta Paul? ^:)^

Filmul e o arta, zic unii; e industrie, il contrazic altii.Nici una, nici alta!Vreti neaparat sa stiti ce e? Ei bine, ascultati-ma pe mine! E un mister!    (Jean Luc Godard)

Re: alte hobby-uri

un magazin foarte bun de machete (pt. cei din Bucuresti) este langa kaufland floreasca (str. Calafat nr 65). E a treia strada dupa ce faci stanga de pe barbu vacarescu

Filmul e o arta, zic unii; e industrie, il contrazic altii.Nici una, nici alta!Vreti neaparat sa stiti ce e? Ei bine, ascultati-ma pe mine! E un mister!    (Jean Luc Godard)

83

Re: alte hobby-uri

Absolut toata colecția de machete este a mea ....și numai a mea! lol Fiindcă ești cam singurul care mai este preocupat de asa ceva, sunt tare curios de realizările tale. Pune cât mai multe poze cu machetele tale :sok

84

Re: alte hobby-uri

La HMS Hood vei avea ceva de lucru! Ti-ai găsit de modelat pentru toata iarna! :sok

85 Editat de pajeroking (2010-08-29 19:16)

Re: alte hobby-uri

Sincer nu prea am cum.Aparatul foto e stricat, la telefon nu am cablu de date.mda cam ai dreptate cu hood.Poza care ai postat-o e chiar a machetei mele .O sa fie greu :-  (poate chiar mai greu decat acvaristica lol )

Mai am niste machete de tancuri tot in cutii.Sunt de fapt ale lui tata sunt foarte vechi le-a luat de prin u.r.s.s.Stai sa vad modelele.O sa dureze ceva pana le identific ca scrie in ruseste(e din '82 macheta).Gata am gasit. E ISU 152 rusesc.Are si 2 motorase pt directie si inainte-inapoi banuiesc.Ma cam depasesc chestiile astea. :fbr

Filmul e o arta, zic unii; e industrie, il contrazic altii.Nici una, nici alta!Vreti neaparat sa stiti ce e? Ei bine, ascultati-ma pe mine! E un mister!    (Jean Luc Godard)

86

Re: alte hobby-uri

astazi,pe o zi innorata venisem prin hipermarket,cu scop acvaristic ...vroiam sa iau niste mopan pentru nano.....nu am reusit nimic,preturile erau urate rau neutral
asa ca,tot am venit degeaba,mi-am zis sa ma plimb ,prin hipermarket....si am ajuns la raionul cu jucarii de colectie ! si nu m-am intors acasa cu mana goala  :fbr  :fbr
Ju-87 si UH-1 Huey big_smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

87

Re: alte hobby-uri

si asta contine toata colectia neutral
PS:pelly si eu sunt pasionat de lucruri din astea dar din pacate eu nu am posibilitate neutral
daca ai sti din intamplare vreun magazin de machete prin Craiova ti-as ramane profund recunoscator  :fbr  :fok  :fok

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

88

Re: alte hobby-uri

daca va plac vapoarele: voila! macheta lui CMA CGM CHRISTOPHE COLOMB cel mai mare portcontainer din lume 13 800 containere capacitate. arata ca o cutie de pantofi  big_smile  dar e totusi vapor.

89 Editat de aqua (2010-09-21 00:49)

Re: alte hobby-uri

mie personal nu mi se pare interesant ..adica o macheta e facuta sa incante ochii privtorului ...chiar parca ma baga in dubii macheta ta neutral
de unde o ai ?
puteai sa faci rost de un model mai frumos ca un bismark sau alt vas de razboi....
banuiesc ca daca l-ai cumparat a fost si ieftin...
totusi ai respectul meu ca dumneata macar faci machete tongue

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

90 Editat de aqua (2010-09-23 23:55)

Re: alte hobby-uri

pajeroking A scris:

Mai am niste machete de tancuri tot in cutii.Sunt de fapt ale lui tata sunt foarte vechi le-a luat de prin u.r.s.s.Stai sa vad modelele.O sa dureze ceva pana le identific ca scrie in ruseste(e din '82 macheta).Gata am gasit. E ISU 152 rusesc.Are si 2 motorase pt directie si inainte-inapoi banuiesc.Ma cam depasesc chestiile astea. :fbr

Tu ai o mina de aur acolo ! serios !
machete de tancuri imi doresc de cand eram eu mic !  :fbr  :fbr  !
daca as avea ce ai tu acolo !  :apl  :apl
un lucru de mentionat !
ISU 152 nu e tanc ! este tun autopropulsat  :fbr

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

91

Re: alte hobby-uri

Self-propelled gun.....adică tun auto propulsat, nu tun antitanc :sok

92

Re: alte hobby-uri

pelly67 A scris:

Self-propelled gun.....adică tun auto propulsat, nu tun antitanc :sok

am editat  :sok
totusi eu citisem undeva ca distrugea o gramada de tancuri si asta m-a dus cu gandul ca e anti-tanc ..

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

93 Editat de broschi526 (2010-09-24 00:07)

Re: alte hobby-uri

sa prezint si eu mica mea colectie de machete 1/24 :apl

Grabeste-te incet daca vrei sa intarzii la timp

Re: alte hobby-uri

Audi TT

Grabeste-te incet daca vrei sa intarzii la timp

Re: alte hobby-uri

tongue

Grabeste-te incet daca vrei sa intarzii la timp

Re: alte hobby-uri

F1

Grabeste-te incet daca vrei sa intarzii la timp

Re: alte hobby-uri

Harley

Grabeste-te incet daca vrei sa intarzii la timp

98

Re: alte hobby-uri

IN SFARSIT !
cineva pasionat de micromodele !!!
broschi ce altceva mai ai ?!

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

99

Re: alte hobby-uri

M-ai provocat sa imi arunc si eu in lupta colectia tongue

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

100

Re: alte hobby-uri

Nice, golfu` ala IV, verde pe deasupra face toti banii. Draguta colectie

Etiamsi omnes, sed non ego.