61

Re: Betta HM BF

Intr-un pahar transparent de 0,5 litri de unica folosinta o sa o pun. De vazut s-au mai vazut zilele astea din acvariile lor. Se infoaie tot cand o vede. smile

62

Re: Betta HM BF

numai sa nu fie prea ''nervos'' si sa o atace. ii pui zgarda pe el. lol:lol::lol:

63

Re: Betta HM BF

De atacat cred ca o va ataca...Totul e sa nu o ciondaneasca prea rau.

64

Re: Betta HM BF

Prima intalnire a celor doi in acvariul de reproducere...ea fiind izolata deocamdata, pana la construirea cuibului de spuma.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=463PzeFRLVw[/youtube]

65

Re: Betta HM BF

eeee. ce se mai infoaie aripile alea pe el. se vede ca e dornic de imperechere. sper ca o sa ii filmezi si cand fac cuibul si cand se imperecheaza.

66

Re: Betta HM BF

Va mai dura ceva timp pana face cuibul...de-abia s-a apucat de el si pare ca nu se grabeste. smile
Pana acum 2 ore nu construise nimic...a fost ocupat sa dea tarcoale paharului in care se afla femela.
Are totusi si o scuza...e la prima depunere masculul, e incepator. smile

67

Re: Betta HM BF

daca e incepator ai putea sa ii lasi vreo ora doua impreuna ca apoi sa ii desparti iarasi poate asa ii deschizi apetitul. lol:lol:

68

Re: Betta HM BF

N-are rost, sigur o bate acum daca o eliberez in acvariu. E turbat! smile
Intai sa fie cuibul gata si pe urma...

69

Re: Betta HM BF

Sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate si bucurii multe, multe alaturi de ei...

Doamne frumosi pot fi...

Foarte frumos si aranjamentul cu muzica,.... cu tot....

Le-ai stiut surprinde foarte bine frumusetea... Felicitari sincere!

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

70

Re: Betta HM BF

Multumesc, Lucia. smile
Din pacate este filmat doar cu un aparat de fotografiat...calitatea video cam lasa de dorit...:|

71

Re: Betta HM BF

sece4u20 A scris:

eeee. ce se mai infoaie aripile alea pe el. se vede ca e dornic de imperechere. sper ca o sa ii filmezi si cand fac cuibul si cand se imperecheaza.

sa postezi dupa 12 noaptea ca se mai uita si copii pe aici!

72

Re: Betta HM BF

robertino A scris:

Multumesc, Lucia. smile
Din pacate este filmat doar cu un aparat de fotografiat...calitatea video cam lasa de dorit...:|

Asta nu-i un impediment.. pana la urma trebuie sa aiba rezolutia mai mica sa poata fi uploadat mai repede... sau vazut ok daca viteza internetului e mai mica.. smile



Mi se pune un nod in gat si mi se face dor de Stelica...  sad

... dar imi trece cand mai vad filmuletul ... smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

73

Re: Betta HM BF

pelly67 A scris:
sece4u20 A scris:

eeee. ce se mai infoaie aripile alea pe el. se vede ca e dornic de imperechere. sper ca o sa ii filmezi si cand fac cuibul si cand se imperecheaza.

sa postezi dupa 12 noaptea ca se mai uita si copii pe aici!

smile Robert a spus ca el noaptea sta sa-i filmeze... smile     wink

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

74

Re: Betta HM BF

haide robertino gaba stiri noi ai des ca stam toti cu sufletul la gura sa vedem ceea ce iese.

75

Re: Betta HM BF

Lucia A scris:
pelly67 A scris:
sece4u20 A scris:

eeee. ce se mai infoaie aripile alea pe el. se vede ca e dornic de imperechere. sper ca o sa ii filmezi si cand fac cuibul si cand se imperecheaza.

sa postezi dupa 12 noaptea ca se mai uita si copii pe aici!

smile Robert a spus ca el noaptea sta sa-i filmeze... smile     wink

Corect...filme despre imperechere numai dupa 12 noaptea...:)
Desi, daca imi aduc bine aminte Teleenciclopedia era sau inca mai este?! la 7 seara. tongue

76

Re: Betta HM BF

Noutati notabile nu prea sunt...ieri masculul nu prea si-a dat interesul sa construiasca cuibul, asa ca azinoapte am eliberat femela in acvariu. Spre surprinderea mea, s-a purtat frumos cu ea, in sensul ca nu a batut-o, ci doar a alergat-o putin...dupa vreo ora, doua s-au bagat amandoi la somn.
Astazi se tot plimba si se ascund unul de celalalt.
Sper ca astazi masculul sa faca cuibul...

77

Re: Betta HM BF

aoleoooo de cand nu am mai vazut teleenciclopedia!!!! acum cu discovery si cu animal planet acel program sa cam demodat.

apoi stii cum sunt femeile robertino, stii ca se lasa mai greu.:lol::lol::lol::lol::lol:

Re: Betta HM BF

robert ma scuzi ca iti poluez topicul dar ma tavalesc de ras si vreau sa va impartasesc.
Am luat o pereche de betta de la Florin si am constatat ca masculul era prea mic. am dat azi o fuga la coralis, am luat un mascul care facea cuib in pahar. la o ora dupa ce i-am dat drumu in acvariu, a facut ditamai cuibul, am dat drumu la femela si aici a fost cea mai tare faza , deci eu o femela mai dornica ca asta nu am fazut nici in filme dealea..... s-a bagat sub cuib si se pune pe o parte parca zbiara (IA MA) deci mor de ras, masculu face cuibu femela langa el pe o parte, nu a dat in ea nu a facut nimic si ea pe o parte zbiara de dorinta.
Inca o data scuze robertino pentru poluare tongue dar chiar vroiam sa va impartasesc asta (eu ma uit la ei si ma tavalesc de ras)

79

Re: Betta HM BF

florine si cum facem sa imi trimiti si mie o pereche?? dar tot de la florin vreau sa stiu ca are calitate. platesc nu este vorba de altceva. ce zici ??


eh nu toate femeile se lasa asa greu , asta e exceptia de la regula lol:lol::lol::lol:

80

Re: Betta HM BF

smile) Nu poluezi, tot despre imperecherea la betta e vorba. smile
Le-am creat o atmosfera mai intima, cu un prosop smile...Este cam mult lumina in camera, plus ca vedeau mereu miscare si nu se simteau in largul lor.
Dupa asta, s-a pus si al meu pe treaba...a facut un cuib cam 3x3 cm si tot lucreaza de zor la el. A devenit putin mai agresiv si cu femela, nu prea o lasa sa se apropie de zona cuibului.