121

Re: Betta HM BF

Da, e femela.

122

Re: Betta HM BF

femelele isi deschid si ele urechiusele? ori e numai apanajul masculilor?:/

Dumnezeu nu joaca zaruri cu noi!

123

Re: Betta HM BF

Da, si femelele se infoaie. smile

124

Re: Betta HM BF

Puii la 2 saptamani...Nici nu zici ca se fac mari si rai. smile
Le dau 3 mese pe zi: microviermi, artemia proaspat eclozata si Hikari first bites.

http://i49.tinypic.com/2czua86.jpg

125

Re: Betta HM BF

Bravo! sa ne ti la curent cu evolutia lor si sa ai grija de ei Robert...pardon Cosmine tongue

126

Re: Betta HM BF

doi trei din aia sunt ai mei asa ca sa va luati gandul ca fac urat.:P:lol::lol::lol:

127

Re: Betta HM BF

pelly67 A scris:

Bravo! sa ne ti la curent cu evolutia lor si sa ai grija de ei Robert...pardon Cosmine tongue

Hahaha, asa o sa fac! wink

coco A scris:

doi trei din aia sunt ai mei asa ca sa va luati gandul ca fac urat.:P:lol::lol::lol:

Doi, trei de colo...doi, trei de dincolo...vezi ca tre sa pregatesti vreo 4-5 garsoniere pentru ei. smile

128

Re: Betta HM BF

cu un dram de noroc pana pe 15 iulie o sa ma angajez. apoi vedeti voi ceea ce poate face banii mai ales in acvaristica si si in pescuit.

129

Re: Betta HM BF

Eh...mai trebuie si timp...si pasiune...si multe, in afara de bani. Si rabdare, mai ales la pescuit! wink

130

Re: Betta HM BF

sa stii ca am de toate in afara de bani. deci pot sa zic ca sunt destul de realizat.

131

Re: Betta HM BF

Las' ca vin si banii! smile

132

Re: Betta HM BF

Puii la 4 saptamani, la o portie de microviermi. smile

133

Re: Betta HM BF

Tot mancaciosii. tongue

134 Editat de allexya (2010-06-05 20:39)

Re: Betta HM BF

vai cum arata, niste guguloi cu ochi, parca sunt mormoloci big_smile sunt asa dulci, nici nu par a fi viitoarele fiare lol deja rivalizeaza cu mucea lui Paul la cat de ochiosi sunt lol

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

135

Re: Betta HM BF

Sunt mormoloci cu burtile pline. smile

136

Re: Betta HM BF

Acesta e bunicul puilor. smile

http://i48.tinypic.com/2q0r81l.jpg

137

Re: Betta HM BF

Valeu...au pedigree ceva?! Ca "mosulica" e bine bine...scoti ceva bani din monta asta la cum arata palmaresul familiei smile

Etiamsi omnes, sed non ego.

138

Re: Betta HM BF

Da, da, au si pedigree! smile) Mosulica ar trebui sa aibe in jur de un an acum.
Daca fac rost de poze si cu strabunicul, dublez preturile. lol:lol::lol:

Acuma serios vorbind...sper ca macar o mica parte din pui sa semene cat de cat cu bunicul lor.

139

Re: Betta HM BF

Iti doresc pentru aia mici, tot ce`ti doresti tu. Oricum se vede de pe acum ca au potential;)

Etiamsi omnes, sed non ego.

140

Re: Betta HM BF

Chiar sunt si eu foarte curioasa, sa vad puiutii mai marisori.. smile
Ar fi extrem de spectaculosi, daca ar semana cu bunicul vreo unul dintre ei...:))

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.