1 Editat de narcis.b (2010-04-22 02:20)

Subiect: AAC 2010

Acuavida Aquascaping Contest 2010 is now open!
Este deja deschisa inscrierea in concurs.Se poate participa cu maxim 3 bazine la fiecare sectiune.
Inscriere 100% free!
Ultima zi de inscriere 30 mai.
Sectiunile sunt:
   Bazine miniatura 0-60l
   Bazine medii 60-250l
   Bazine mari ,peste 250l

2 Editat de narcis.b (2010-06-22 17:56)

Re: AAC 2010

S-au dat rezultatele concursului AAC ,doar numele participantilor ,e drept in ordinea rezultatelor.Ca de obicei ,serviciul IT al lor lasa de dorit si intarzie cu fotgrafiile.
Ma simt oarecum jenibil pe locul 144... :fcry ...probabil nu au gustat "pata de culoare" rosul macrandei....Promit ca la anul sa fac si sa trimit cel mai tern si monocrom acvariu din all my life  lol In mod sigur nu avem aceeasi "scara a valorilor" acvatice cu domnii din juriu AAC!
Aici  http://www.aac.acuavida.com/aac10_wr.pdf  va puteti cauta numele   :sok wink
Felicitari tuturor romanilor ce au participat :noroc
http://www.aac.acuavida.com/aac10_wr.pdf
Coco! ajuta-ma te rog ca nu se face "link" adresa de mai sus  :-O  Mercy!
aici lista
Am reusit  wink

3

Re: AAC 2010

Narcis felicitări maxime! indiferent de rezultat contează al naibii de tare ca ai participat! De fapt acolo se recunoaște adevărata valoare ,nu?  :sok
PS. Cred ca sunt în asentimentul tuturor când spun ca te vom sprijinii necondiționat....măcar virtual!  ^:)^

4

Re: AAC 2010

Multumesc Paul.Sunt multi acuascaperi romani "grei" de tot care nici nu se regasesc pe liste,ma supara maxim chestia asta,le stiu acvariile,stiu ce pot oamenii...si surpriza ,nimic!
Sigur vom vedea in curand foto de la concurs astfel sa ne orientam prin comparatie cu primele locuri,pana atunci sunt un pic in ceatza!

5

Re: AAC 2010

pot sa ști? poate baga aia niște poze la locurile fruntașe de iți trebuie butelie de oxigen  wink
oricum ai pierdut doar un asalt, te așteaptă altele!
PS. Daca te pot ajuta cu ceva ....... lol  lol  lol

6

Re: AAC 2010

ciudat.. acvariul lui ady nu l-as fi pus inaintea ta.. asta este doar o parere personala..
oricum felicitari!
si eu sunt tare curios de locurile fruntase..

7

Re: AAC 2010

Sa-i.....mut! Poate daca scoteam Macrandra castigam ceva puncte...da m-am trezit tarziu,aproape se terminau inscrierile...si nu aveama ce sa bag in locul ei....vorbisem prin tara de ceva inlocuitor dar nu mai era timp! Asta e ,mi-am luat-o! Asta si pentru ca inital nu am vrut sa particip....

8 Editat de merlin21 (2010-06-22 18:37)

Re: AAC 2010

ar fi pacar sa zici asta cu participarea.. sunt userii pe forumurile noastre care vor sa participe la aga cu valisneria in bazin.. si tu te gandeai sa nu participi..
reputatia asta... :smoke

9

Re: AAC 2010

Mda merlin de multe ori strica...dar cand e nativa...nu ai cum sa o ocolesti  sad
La anu voi incerca si la clasa mare si la cea medie dupa criteriile lor,sa vedem ce o sa iasa! mad

10

Re: AAC 2010

ca venise vorba.. in 2001 parca la categoria small la aga.. era un acvariu plin plin de valisneria si egeria.. si nici un aranjament nimic.. si nu ras nimeni de el..
acum.. eu stiu ca mai exista un forum.. pt cei cu fitze(a se citi ph 5,5-6, belem si cinereum, plante albe, etc) si acolo orgoliile sunt mari, juriul este aspru.. dar pana la urma fiecare participa pt el.. pt a-si vedea rezultatele muncii nu pt lauda poporului.. asa ca eu zic sa continui.. ai tot forumu asta cu tine..
si ca pe orice forum.. si acolo conteaza foarte mult mentalitatea juriului, spre exemplu la noi, acvariul lui adi a fost la noi in concurs langa al meu.. si tu ai fost mult in fata.. acolo a fost invers.. cam prea invers.. sau fata de al lui sergiu.. asa ca eu ma gandesc ca poate au alte gusturi..
la noi se practica mult.. si cred ca mult timp de acum incolo olandezele.. poate lor le place "niigata" style.. ca si mie tongue

11 Editat de Lucia (2010-06-22 23:44)

Re: AAC 2010

Mai Narcis! N-am inteles eu bine? Era ultimul concurs planetar de acvarii? smile
:smoke  Mai gandeste-te! smile
.. sau varsa-ti oful  mad ca la anul... sa-i poti lasa afis... yikes

Eu am incredere ca vei reusi, si am sa ma pot mandri candva ca am interactionat pe un forum, cu castigatorul anului viitor... smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

12

Re: AAC 2010

eu tin si cred ca acvariul trebuie sa incununeze munca noastra si trebuie ca in primul si in primul rand noi sa fim mandrii de el. deci narcis nu fi suparat inarmeaza-te cu rabdare si data viitoare da-le cu co2 sa ameteasca.

13

Re: AAC 2010

Narcis, esti condamnat, doar pentru ca locuiesti in mirifica noastra tara ^:)^ 

dar Allah-u Acbar

14 Editat de narcis.b (2010-06-23 00:28)

Re: AAC 2010

Iata ca se poate vedea galeria 2010
Multumesc pentru cuvintele voastre! In special Luciei care ,are intotdeauna cateva vorbe cu totul, dar cu totul speciale!

15

Re: AAC 2010

Ti se rupe sufletul ....unele sunt de-a dreptul ireale !!!   :scry

16

Re: AAC 2010

Asa e. Imi place la nebunie cel de pe locul 2 de la nano. Iti imaginezi crevetii misunand pe-acolo? smile

17

Re: AAC 2010

Mi-am imaginat nu doar in ala de pe locul 2, ci chiar in mai multe  lol mamma mia