21

Re: Ce echipamente radar are Politia in dotare?

"eu cred ca exagerezi, cum adica de la 100 in sus nu tu controlezi masina.. eu zic ca in orice moment soferul controleaza.. daca cumva se intampla sa nu mai controlezi tu masina, esti pa.. dar asta si la viteze mai mici..
e prima oara cand aud asta cu controlul.."
...de la 100 in sus este jocul hazardului, atat si nimic mai mult! ...o bucata de tabla care se misca !
...am si eu o curiozitate daca nu te superi!..de cati ani ai permis?

22 Editat de merlin21 (2010-04-24 23:39)

Re: Ce echipamente radar are Politia in dotare?

4 ani si 25 de mi.. dar nu vad ce relevanta are, merg cu cu masina de mic de la 2 ani si tata la fel nu e omul care sa mearga incet..
ca sa iti fac pe plac si sa transformam topicul despre mine in tot acest timp am luat doar o amenda de viteza 62km/h la coborarea unui pod..
alte intrebari?
de obicei cand cineva face afirmatii ma astept sa le argumenteze.. nu trantesti afirmatii de genu esti o tabla care se misca si gata.. tabla esti si la 90 si la 50 si poti sa mori si la 30 la ora sau chiar sa stai pe loc..
este ceva ceea ce eu nu stiu legat de pragul de viteza de 100km/h? ma stiu de mic pasionat de masini si poate as fi aflat pana acum, dar daca nu omul cat traieste inavata..
dar daca nu ai nimic concret si doar scri afirmatii de genu si gata, nu te astepta sa le ia lumea de bun doar pt ca le-ai scris si pui semnu exclamarii la sfarsit..

si stai linistit, nu sunt unul de inconstientii dependeti de vitezi si adrenalina sau unul din pustanii care joaca NFS si se cred reisari.. doar ca uneori sunt drumuri pe care se poate, drumuri bune.. libere..si super politia ma impiedica sa merg cum cred eu de cuviinta.

23

Re: Ce echipamente radar are Politia in dotare?

1." esti o tabla care se misca si gata.. tabla esti si la 90 si la 50 si poti sa mori si la 30 la ora sau chiar sa stai pe loc.. ".....unde am facut eu afirmatia asta? daca te-ai confundat cu acea bucata de tabla nu sunt eu de vina!
2. Singura curiozitate care am avut-o era cea legata de permis nimic mai mult, amanuntele.. de la cati ani conduci ,cate amenzi ai luat, cat de pasionat esti de masini,etc. nu ma intereseaza.
3.Semnul exclamarii, numit si semnul mirarii, marcheaza grafic intonatia frazelor si a propozitiilor exclamative sau imperative. Se pune de asemenea dupa interjectiile si vocativele care exprima stari afective si sunt considerate cuvinte(sau parti de fraza) independente. 4.Imi este greu sa te inteleg de ce de fiecare data raspunzi violent?

24

Re: Ce echipamente radar are Politia in dotare?

Uau! pana la urma ce conteaza ,sunt legi care reglementeaza chestia asta ,cu sau fara voia noastra,legi dupa care nu ma dau in vant,dar realizez ca trebuie sa existe asta pentru ca nu poate fi particularizata,legea,pentru diverse conditii speciale si care la un moment dat nu pot fi probate.
Sincer sunt inebunit sa "crosetez" prin oras,mai mult decat la drum lung,mor dupa chestia asta si sunt fericit ca nu toti conducatorii auto inpartasesc aceasta senzatie,ca ar fi dezastru smile Nevasta e disperata,nu intelege unde ma grabesc tot timpul...:)

25

Re: Ce echipamente radar are Politia in dotare?

andy 66 legat de povestea ta trebuia sa-i lasi aerul din toate rotile jos, sa mearga asa pana la o vulcanizare ca daca e femeie si se lauda cu ce face  cred ca o ducea capul sa umble asa cu masina ,a doua oara sa uita de 2 ori unde  sa parcheze

RESPECTA CA SA FII RESPECTAT

26

Re: Ce echipamente radar are Politia in dotare?

adibingo A scris:

andy 66 legat de povestea ta trebuia sa-i lasi aerul din toate rotile jos, sa mearga asa pana la o vulcanizare ca daca e femeie si se lauda cu ce face  cred ca o ducea capul sa umble asa cu masina ,a doua oara sa uita de 2 ori unde  sa parcheze

Cred ca a doua oara oriunde ar parca, va face la fel. Unii sunt ignoranti din prostie, am senzatia ca nici nu si-a dat seama ce a facut.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

27

Re: Ce echipamente radar are Politia in dotare?

Andi66 A scris:
adibingo A scris:

andy 66 legat de povestea ta trebuia sa-i lasi aerul din toate rotile jos, sa mearga asa pana la o vulcanizare ca daca e femeie si se lauda cu ce face  cred ca o ducea capul sa umble asa cu masina ,a doua oara sa uita de 2 ori unde  sa parcheze

Cred ca a doua oara oriunde ar parca, va face la fel. Unii sunt ignoranti din prostie, am senzatia ca nici nu si-a dat seama ce a facut.

Sau pur si simplu isi spun.. :"las ca se descurca ei.."

Vesnica problema cu gasitul locului de parcare... si cand il gasesc ... nu mai conteaza nimic si nimeni... eu sa fiu parcat... voi... iesiti zburand... sau va parcati la 2 kilometrii...

Extraordinar ce oameni...
Poate ca pana la urma daca s-ar da o amenda zdravana pentru asa ceva, s-ar mai ingriji oamenii unde parcheaza... caci adevarul este ca totul se rezuma la bani... acolo ne doare pe toti cel mai tare...

Cum spuneai si tu.. poate fi o forma de sechestrare a unui bun.

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

28

Re: Ce echipamente radar are Politia in dotare?

Si pentru ca suntem tot la categoria parchez unde apuc....
Locul intai cu coronita:

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

29

Re: Ce echipamente radar are Politia in dotare?

Andi66 A scris:

Si pentru ca suntem tot la categoria parchez unde apuc....
Locul intai cu coronita:

Pai.. daca ploua in ziua aceea.. smile Si la noi am mai vazut din cand in cand...

Sau probabil ca era noul carucior oferit de magazin, pentru a pune cumparaturile... smile

Mmm...Ar fi ceva sa putem intra cu masina in magazin... smile lol

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

30

Re: Ce echipamente radar are Politia in dotare?

la hornbach poti tongue
dar nu la pesti..

31

Re: Ce echipamente radar are Politia in dotare?

Lucia A scris:
Andi66 A scris:

Si pentru ca suntem tot la categoria parchez unde apuc....
Locul intai cu coronita:

Pai.. daca ploua in ziua aceea.. smile Si la noi am mai vazut din cand in cand...

Sau probabil ca era noul carucior oferit de magazin, pentru a pune cumparaturile... smile

Mmm...Ar fi ceva sa putem intra cu masina in magazin... smile lol

Da, ar fi minunat...ideea nu e noua - McDrive, ar fi tare sa te duci la HORNBACH la raionul de acvaristica si sa ceri un McPuisor de caras rumeniu, cu garnitura de substrat maro si pietre vulcanice si ca desert niste creveti Red Cherry cu Christmas Moss. Ce zici ?

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

32

Re: Ce echipamente radar are Politia in dotare?

Mustang GT ….  50.000 de euro.

Saltea IKEA … 1000 RON.

Economisire cost transport asigurat de IKEA …  -50 RON.

Sa fii vazut de toata lumea cu salteaua pe Mustang … PRICELESS …

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

33

Re: Ce echipamente radar are Politia in dotare?

Si asta ar fi faza anului....

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

34 Editat de catag (2010-04-26 18:25)

Re: Ce echipamente radar are Politia in dotare?

In sfarsit se aplica ceva si la noi sau doar li s-o sticat masina si ii ajuta, ca acum incep sa nu mai cred in nimic dupa ultima faza, colegii stiu de ce.

35

Re: Ce echipamente radar are Politia in dotare?

baietilor care au ridicat masina politiei le dau 1bere  virtuala dc nu sunt din satu mare, si 1 lada reala dc. au drum incoace

RESPECTA CA SA FII RESPECTAT

36 Editat de Andi66 (2010-04-27 14:48)

Re: Ce echipamente radar are Politia in dotare?

Cum se umfla un cauciuc:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TlFR8LfR74o[/youtube]

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

37

Re: Ce echipamente radar are Politia in dotare?

dar pune una cum se dezumfla unul, ca era la tema ta:lol::lol::lol:

RESPECTA CA SA FII RESPECTAT

38

Re: Ce echipamente radar are Politia in dotare?

adibingo A scris:

dar pune una cum se dezumfla unul, ca era la tema ta:lol::lol::lol:

Am postat pentru soferite...oricum noi baietii nu prea umblam cu deodorante la noi.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

39

Re: Ce echipamente radar are Politia in dotare?

Si pentru ca este ceva legat tot de auto, nu am vrut sa mai deschid alt topic.

Actiune service...este pe bune.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

40

Re: Ce echipamente radar are Politia in dotare?

numai in tara asta vezi asemenea explicatii date cu lux de amanunte.....mai bine scria deratizare motor lol:lol::lol: