1

Subiect: Magazine online si feedback

Ar fi util de postat, cu ce magazine a interactionat fiecare din noi, sau macar o lista cu magazinele online de la noi.
Din cauza situatiei mele, eu nu prea am cumparat online, mi-e mai simplu sa le iau din magazin..

incep eu.

www.pepika.ro -singuri de unde am comandat ceva, nu aveau tot pe stoc cum ziceau, dar pe ansamblu a fost ok.

www.nevertebrate.ro -unul din cele mai bune magazine de la noi ca oferta, las alti colegi sa relateze experienta lor cu acest magazin

shop.magicaquarium.ro - magazin descoperit recent, dar m-a surprins multitudinea de produse oferite, nu cred ca este vreun magazin sa ofere mai multe echipamente, preturi o idee mai mari.. pacat ca nu au plante si live-stock

www.happypets.ro nu am interactionat cu el, nici nu stiu pe cineva sa fi facut

www.acvamax.ro un magazin bun. in iasi cu produse care nu se gasesc in alte parti.

2

Re: Magazine online si feedback

www.nevertebrate.ro sunt de toata isprava!....nu degeaba are rate la banca Dan pentru ca sta la 5 minute de acel magazin! lol

3 Editat de Avatar (2010-05-05 15:56)

Re: Magazine online si feedback

www.nevertebrate.ro naspa magazin tongue:P:P:P:P:P:P:P nu cumparati de la ei...




lasati totul pentru mine

4 Editat de Lucia (2010-05-05 17:06)

Re: Magazine online si feedback

www.aqua-pets.ro

Este o doamna foarte amabila si draguta.
Mie mi s-a parut ca e un vanzator deosebit! .. si va spun si de ce...
Am vrut sa cumpar o pompa de aer care ajunge undeva la cca 300 ron cu toate... si mi-a spus sa ma mai gandesc daca merita.. Totusi nu-i o suma de ici de colea pentru o pompa de aer..
Eu in sinea mea i-am dat nota mare.. fiindca stiti voi ca altul.. in secunda doi o impacheta...

Cat despre preturi.. din punctul meu de vedere sunt OK.

PS. Inca ma mai gandesc... n-am luat-o desi imi place designul...

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

5

Re: Magazine online si feedback

La fel cum a spus si Cosmin http://www.pepika.ro/produse/21-acvaristica/
si ar mai fi http://www.homepets.ro/aquaristic-c-22. … oushmhu194 au preturi ceva mai mari isa au o gama larga de produse, sunt din Pitesti si fac expedieri de colete prin Posta Romana.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

Re: Magazine online si feedback

magicaquarium.ro
reef.ro

Ce parere aveti de astea?

7

Re: Magazine online si feedback

de magic aquarium, foarte buna.. desi am avut ceva probleme de comunicare cu doamna florentina la inceput, care apoi s-au rezolvat, din punctul meu de vedere este magazinul cu care m-am inteles cel mai bine..
ce ma intereseaza pe mine este ca sunt importatorii dennerle in romania, si aduc orice la preturi excelente..

de reef, desi foarte multi il lauda, au un forum intreg dedicat preaslavirii acestui magazin, eu am avut numai experiente neplacute cu el.. daca vrei sa cumperi ceva care nu este de o suma foarte mare nu esti tratat cu aceasi importanta, alteori desi vorbesti cu ei ca vrei sa iei sigur ceva, in cazul meu niste creveti, si apoi am venit de 3 ori in o saptamana, doar ca sa imi spuna ca nu au avut timp sau chef sa ii prinda.
si cea mai nasoala experienta, am cumparat un bec de la ei, pt o lampa pl, nu mergea, l-am schimbat peste o saptamana, tot nu mergea, saptamana urmatoare am venit si am incercat toate becurile de la ei de la magazin si surpriza, nu mergea nici unul.. (lampa era buna ca am testat-o tot la ei..) deci dupa ce ca am cumparat un lucru defect, nu au vrut sa imi returneze banii ci sa imi vanda unul si mai scump..
singurul lucru pentru care mai merita reef era ca au avut gama ADA, la jumate de pret(dar bineinteles ca nimic nu aveau pe stoc), dar acum ca nici nu mai aduc ADA vreodata a picat si asta.

Re: Magazine online si feedback

Vanzarile online aduc atat parti pozitive cat si negative. Asa cum bine stiti cei de la nevertebrate.ro au avut un banner pe forumul nostru, urmand ca in schimbul acestui banner ei sa sponsorizeze o parte din concursul nostru de acvarii. In momentul in care acestia trebuiau sa isi respecte acordul au spus ca nu doresc sa faca aceasta plata invocand diverse motive. Concursul nu se afla in pericol fiinca va fi sustinut de noi in continuare.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

9

Re: Magazine online si feedback

pai vad ca inca mai au bannerul pe site..

Re: Magazine online si feedback

nu o sa mai stea mult acolo

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.