21

Re: Acvariul meu:X

mmmm, merge doar cate o pozica sad

Dumnezeu nu joaca zaruri cu noi!

22

Re: Acvariul meu:X

....bettanii.....

Dumnezeu nu joaca zaruri cu noi!

23

Re: Acvariul meu:X

....masculul "Betty", dupa 3 razboaie, din care unul singur castigat, ultimile doua, KO! Nu mai are voalul intreg si nici la fel de frumos; e pur si simplu ciuruit:|

Dumnezeu nu joaca zaruri cu noi!

24

Re: Acvariul meu:X

...tot "Betty"........

Dumnezeu nu joaca zaruri cu noi!

25

Re: Acvariul meu:X

Nea Titit et CO ( cam ascunsi, dar, ii prind eu:D ))

Dumnezeu nu joaca zaruri cu noi!

26

Re: Acvariul meu:X

pelly67 A scris:

Bine ai venit Simona! Acum ca ai lamurit problema cu Aqua...adica teoria ametirii pestilor fiindca se invart in cerc si sunt debusolati lol, si a carasilor care sunt voalati si le trebuie minim 60 litri lol , a oxigenului din carasul care pluteste prin bucatarie lol ...ce mai face femela betana? tongue

Excelent! Si felicitari! Doamne, pai ce comoara ai tu, pe langa ce "maghernita" posed eu/........ cam ca un trabant pe langa un Mercedes:)) hmmm, sigur nu ai postat sa-mi faci in ciuda?:) (am glumit)

Dumnezeu nu joaca zaruri cu noi!

27

Re: Acvariul meu:X

buna nu este prea mica garsoniera lui nea titi?

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/

28

Re: Acvariul meu:X

miruna A scris:

buna nu este prea mica garsoniera lui nea titi?

Toti au spus ca-i mica sad dar in acest moment chiat n-am o "vila" potrivita pentru el. Nu inteleg totusi un lucru: daca nu se simtea bine, nu dadea semne in acest sens? intreb pentru ca e bine mersi, la fel de frumos, jucaus si mancau ca in prima zi ( bine, a lichidat si plantele, dar punem altele, no ptoblem:)

Dumnezeu nu joaca zaruri cu noi!

29

Re: Acvariul meu:X

fiecare om are caracterul lui asa si cu neamul lui nea titi se pot stresa si pe sistem nervos se pot si inbolnavi lol asa mau invatat si pe mine alti colegi cu mai multa expierenta

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/

30

Re: Acvariul meu:X

Monika A scris:
pelly67 A scris:

Bine ai venit Simona! Acum ca ai lamurit problema cu Aqua...adica teoria ametirii pestilor fiindca se invart in cerc si sunt debusolati lol, si a carasilor care sunt voalati si le trebuie minim 60 litri lol , a oxigenului din carasul care pluteste prin bucatarie lol ...ce mai face femela betana? tongue

Excelent! Si felicitari! Doamne, pai ce comoara ai tu, pe langa ce "maghernita" posed eu/........ cam ca un trabant pe langa un Mercedes:)) hmmm, sigur nu ai postat sa-mi faci in ciuda?:) (am glumit)

Stai linistita, si eu am plecat la drum cu un trabant! ....s-a transformat in mertan dupa multa munca,pasiune si mai ales studiu si consiliere tehnica de la colegii de forum. Despre sfaturile bine mestesugite fi foarte receptiva la ce vei citi de la costi8, narcisb, catag, avatar, bradaqua si multi altii ,de la care vei avea de invatat. Oricum sa fi sigura de un lucru cert, aici nimeni nu iti vrea raul toata lumea te va ajuta dezinteresat, fara a fi penalizata de micile"inadvertente" lingvistice si de specialitate, cam cum se intampla pe alte forumuri de profil! PS. Fi atent la userul AQUA...este cel mai sever dintre toti!

31

Re: Acvariul meu:X

Buna Simona!
Bine ai venit!:)

Pana am descoperit eu .... ti s-au mentionat cam toate.. smile

Numai bine si multa sanatate si bucurii iti doresc!

In schimb militez sus si tare spre a scoate pestii din orice vas rotund ai.....

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

32

Re: Acvariul meu:X

pelly67 A scris:
Monika A scris:
pelly67 A scris:

Bine ai venit Simona! Acum ca ai lamurit problema cu Aqua...adica teoria ametirii pestilor fiindca se invart in cerc si sunt debusolati lol, si a carasilor care sunt voalati si le trebuie minim 60 litri lol , a oxigenului din carasul care pluteste prin bucatarie lol ...ce mai face femela betana? tongue

Excelent! Si felicitari! Doamne, pai ce comoara ai tu, pe langa ce "maghernita" posed eu/........ cam ca un trabant pe langa un Mercedes:)) hmmm, sigur nu ai postat sa-mi faci in ciuda?:) (am glumit)

Stai linistita, si eu am plecat la drum cu un trabant! ....s-a transformat in mertan dupa multa munca,pasiune si mai ales studiu si consiliere tehnica de la colegii de forum. Despre sfaturile bine mestesugite fi foarte receptiva la ce vei citi de la costi8, narcisb, catag, avatar, bradaqua si multi altii ,de la care vei avea de invatat. Oricum sa fi sigura de un lucru cert, aici nimeni nu iti vrea raul toata lumea te va ajuta dezinteresat, fara a fi penalizata de micile"inadvertente" lingvistice si de specialitate, cam cum se intampla pe alte forumuri de profil! PS. Fi atent la userul AQUA...este cel mai sever dintre toti!

Nu mi s-a parut chiar asa...... sever tongue

Dumnezeu nu joaca zaruri cu noi!

33

Re: Acvariul meu:X

Lucia A scris:

Buna Simona!
Bine ai venit!:)

Pana am descoperit eu .... ti s-au mentionat cam toate.. smile

Numai bine si multa sanatate si bucurii iti doresc!

In schimb militez sus si tare spre a scoate pestii din orice vas rotund ai.....

Cam toate, dar despre cum impac bettani, nimic; nu credeam ca e chiar atat de greu ; cinstit, 3 femele am schimbat ( tipul de la magazin, a zis ca pana a placut o femela  masculul lui, a dus 10 acasa!!!! si ca 9 din ele au fost omorate de mascul!! jesus!!

Dumnezeu nu joaca zaruri cu noi!

34 Editat de pasi_une (2010-05-20 22:39)

Re: Acvariul meu:X

Monika A scris:

de fapt ar fi fost mai corect, acvariile mele, dar....
Buna!
Numele meu este Simona ( era deja luat, asa c-am 'ales' Monika, de la Simonica:)
Am un acvariu (bol aprox.20 l) cu guppy, moulinezi, sanitari albi si seful lor, un caras auriu 'imensss" - Titi! (bre nea Titi, dar mare foame ai smile)))
- un alt bol in care tin femela betana (aprox 1 l)
- un mini acvariu special pentru betta, cu pietris, in care sta masculul ( amaratul, a ucis o femela dar l-au caftit alte doua, inclusiv vecina din bolul alaturat; arata ca dupa razboiul din Vietnam sad

*** nu reusesc nicicum sa "aduc" la un loc pentru imperechere betanii; de fiecare data iese cu bataie, si-am urmat cateva sfaturi de aici, d epe site, dar fara rezultat pozitiv; chiar nu stiu ce sa mai fac:(
Mercic anticipat pentru orice sfat viitor

baga te rog id meu in lista ta de mess si vb..
numai daca vrei binenteles smile
pasi_une

35

Re: Acvariul meu:X

pasi_une A scris:

baga te rog id meu in lista ta de mess si vb..
numai daca vrei binenteles smile

Deja te dai la nouvenite ? lol:lol::lol::lol::lol:

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

36

Re: Acvariul meu:X

incerc doar sa ajut..
te rog sa te abti tongue

37

Re: Acvariul meu:X

Buna Simona, am revenit in discutie. Cred ca vom sta cu gura pe tine pana vei schimba bolurile cu ceva mai propriu acvaristicii.
Frumosi betanii, sa ai grija de ei, la articolul asta cred ca iti poate da multe sfaturi profesionale colegul Robertino. hmm

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

38

Re: Acvariul meu:X

Andi66 A scris:
pasi_une A scris:

baga te rog id meu in lista ta de mess si vb..
numai daca vrei binenteles smile

Deja te dai la nouvenite ? lol:lol::lol::lol::lol:

Ei, lasa-l smile ia zi-mi! ce parere ai de bettanii mei? cum iti plac?

Dumnezeu nu joaca zaruri cu noi!

39 Editat de Andi66 (2010-05-20 22:49)

Re: Acvariul meu:X

pasi_une A scris:

incerc doar sa ajut..
te rog sa te abti tongue

Bai nene, dar toti va inflamati asa usor ???
Chiar nu mai stie nimeni de gluma ???
Chiar daca nu-ti place, eu sunt mai glumet...

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

40

Re: Acvariul meu:X

Monika A scris:
Andi66 A scris:
pasi_une A scris:

baga te rog id meu in lista ta de mess si vb..
numai daca vrei binenteles smile

Deja te dai la nouvenite ? lol:lol::lol::lol::lol:

Ei, lasa-l smile ia zi-mi! ce parere ai de bettanii mei? cum iti plac?

Ce sa zic sunt super frumosi, repet, daca vrei sfaturi si indrumari cat se poate de pertinente si profesiniste Robertino este omu' (in materie de Betta, ca su nu se mai interpreteze gresit).

PS: si eu doar ajut.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771