141

Re: ....din putul gandirii

coco A scris:

fusesei la muncile campului astazi, maine e sarbatoare apoi incepe week-endul. si asa trece viata noastra ca un fum de tigara fara filtru. :smoke

mai Coco ce faci?.....doar cu "se" nu cu doua lol  lol  lol  lol  lol  lol

142 Editat de Andi66 (2010-07-22 23:11)

Re: ....din putul gandirii

Mai Nea Paule si matale acu', esti prea ca la carte....e frumos la munca campului, mai ales pe langa ograda, mai bati un cui, mai schimbi un bec, mai repari o clanta....azi dai cu var, maine pui smoala pe casa, asa cum zise si Sefu' trece repede cat ai trage un fum... :smoke intelesesi ?

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

143

Re: ....din putul gandirii

mai se poate mai nea Andi, cum naiba sa nu înțeleg mai ales când sunt de reparat clanțe!  wink visul meu de-o viata....becurile și clanțele  :sok
:noroc ....pricepuși?

144

Re: ....din putul gandirii

Pricepui, pricepui, toata treaba'i din protap si din rotile din fata.  tongue

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

145

Re: ....din putul gandirii

scuze ca ma bag si eu ca berbecul...da stiam ca treaba aceea cu ochii suna cam asa : Intr-o balta neagra,patru ochi priveste!ce sa fie oare?este doua peste big_smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

146 Editat de bogdivaio (2010-07-23 09:53)

Re: ....din putul gandirii

pe fundul unui lac 4 ochi priveste...ce sa este oare?...este doua peste  lol

Hai ca ma amuzai cu voi de aproape crapai si reinviai concomitent  ^:)^   lol  lol

147

Re: ....din putul gandirii

acesta este cumva un forum de invatare a limbi si litratura olteneasca lol  lol  :stupid  :stupid

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/

148 Editat de merlin21 (2010-09-24 11:13)

Re: ....din putul gandirii

"...parerea mea la plante conteaza cel mai mult lumina dp care vine nisipul..."

"...pm co 2ul se poate echilibra prin reducerea oxigenului
sa ajunga la un echilibru
degeaba bagam co2 daca apa e bine oxigenata se combat .."

"..plantele isi fac singure stocul de co2 plus ca mai vin si pestii care le ajuta cu co2..."
(ia ma co2, ia..  ^:)^ )

149

Re: ....din putul gandirii

lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol Camarade, grea treaba asta cu CO2 lol  lol  lol  lol
si cu nisipul lol  lol  lol  lol  lol
:noroc  :noroc  :noroc  :noroc  :noroc  :noroc

150

Re: ....din putul gandirii

Maaammmmaaaa, greu rau asta cu lumina si nisipul dar si urmatoarea, seamana putin cu:
"...ii bolnav cu toace boalile, cu toace capu', cu capu' cu toace, cu diabetu' cu mai mulce..."

151

Re: ....din putul gandirii

"...nu iti face griji,incalzitorul de la aqua-el nu o sa se arda de la apa ca din asta am si eu si nu a avut nimic..."
:stupid

152 Editat de aqua (2010-10-01 01:42)

Re: ....din putul gandirii

na si tu  lol  lol  lol
mare barfitor greselile tale de ce nu apar aici tongue  :pp
ca nu esti usa de biserica si nici unul dintre noi nu "estem" deci terminati si voi cu asta ca e chiar rautacios  :fcool

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

153

Re: ....din putul gandirii

merlin21 A scris:

"...nu iti face griji,incalzitorul de la aqua-el nu o sa se arda de la apa ca din asta am si eu si nu a avut nimic..."
:stupid

si ce ai postat tu nu are sens ! citeste tot mesajul sa vezi despre ce vorbesc !

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

154 Editat de aqua (2010-10-01 02:17)

Re: ....din putul gandirii

multi incepatori , cand cumpara un acvariu aqua-el,ce le spune despre incalzitor ala,ei pricep ca: nu ai voie sa treci de linia cutare :
ei nu se gandesc ca :ba ! incalzitorul asta e impermeabil si poti sa il bagi si cu fir in apa ca nu are nimic ! si chiar si pe instructiuni scrie la fel ! si eu ii explicam cuiva care era incepator sa puna apa pana sus,ca avea incalzitor aqua-el si am intalnit useri,chiar si eu am avut problema asta cu incalzitorul care se temeau sa puna apa pana sus fiindca le zisase nu stiu ce namac ca "nu trebuie sa intre firul in apa" si de asta am dat replica in PARANTEZE :...nu iti face griji,incalzitorul de la aqua-el nu o sa se arda de la apa ca din asta am si eu sinu a avut nimic..."
sper ca nu mai zici nimic  :pp

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

155 Editat de merlin21 (2010-10-01 03:13)

Re: ....din putul gandirii

sa presupunem ca este ca tine( desi nu stiu cati incepatori gandesc asa) cum naiba sa se arda de la apa?? Era vorba de contradictia termenilor a se arde = foc.. si zi tu, foc de la apa??  :omfg
in fine toti am inceles ce ai zis.. dar ai scos porumbelul asa ca.. era si randul tau
o sti pe aia cu cine se scuza se acuza?  :frogp

156

Re: ....din putul gandirii

"Corabia aia tot acolo e sau mi se pare mie?..."
raspuns:
"O voi scoate, dar intai sa-mi mai iau niste buturugi. La momentul de fata cativa pesti innopteaza acolo. Sa-i las pe afara?"   :apl :scry

157

Re: ....din putul gandirii

merlin21 A scris:

"Corabia aia tot acolo e sau mi se pare mie?..."
raspuns:
"O voi scoate, dar intai sa-mi mai iau niste buturugi. La momentul de fata cativa pesti innopteaza acolo. Sa-i las pe afara?"   :apl :scry

Doamne Dumnezeule!!!!!......nu cred ca mai am splina și ficat....camarade mi-am încărcat bateriile pentru o săptămână! lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol

158

Re: ....din putul gandirii

Pai normal, li se face frig fara corabie.......  lol Probabil incalzirea in acea corabie se face cu panouri radiante in infrarosu si iluminarea cu corpuri care inglobeaza tehnologia LED  :noroc

159 Editat de aqua (2011-01-29 22:02)

Re: ....din putul gandirii

"Accept donatie de o bucata acvariu(in stare buna),  de 50 sau 54 sau 60 litri gol, numai din Bucuresti. Contact pe pm."
topicul este inca activ daca vreti sa dati pe acolo sa radeti un pic....mai mult  lol  lol  lol

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

160

Re: ....din putul gandirii

aqua,mai omule,ce ai postat tu acolo e de plans ,nu de ras.

Voi radeti de mine ca sunt diferit,dar eu rad de voi ca sunteti toti la fel!!!