1 Editat de adibingo (2010-08-03 23:23)

Subiect: catalos

doresc a va anunta ca cel care il cunoste pe un domn anume catalos, sa nu faca nici un fel de tranzactie cu el, este un sarlatan , se lauda ca are prin bucuresti  pet -shopuri eu m-am fript voi aveti grija

RESPECTA CA SA FII RESPECTAT

2

Re: catalos

asa orice poate sa spuna orice despre oricine.
nu ma intelege gresit, dar as vrea sa aduci si dovezi ca asa este.

3 Editat de adibingo (2010-08-03 23:58)

Re: catalos

ca dovada ar trebui sa public o lista cu extractele de cont, sa vada acest domn  ca nevasta dansului nu mi-a trimis nici un leu, dar cum el nici nu are  obrazul sa-mi raspunda la telefon...... ce sa mai zic probabil sunteti cunostiinte

RESPECTA CA SA FII RESPECTAT

4

Re: catalos

bravo.
e prima oara cand aud de userul respectiv. inteleg ca esti frustrat ca ti-o fi dat dat teapa si acum te cred ca doar nu o fi asa frustrat din fire.. dar nu mai face supozitii aiurea.
eu unul m-am convins acum de calitatea ambelor persoane implicate.

5 Editat de adibingo (2010-08-04 15:22)

Re: catalos

prima oara? ai un pm de la mine, in fine nu are rost, respect pentru tine  iar pentru amicul meu.....   o  sa vad ce-i urez eu pana la urma

RESPECTA CA SA FII RESPECTAT

6 Editat de Baracuda (2010-08-09 18:39)

Re: catalos

adibingo A scris:

doresc a va anunta ca cel care il cunoste pe un domn anume catalos, sa nu faca nici un fel de tranzactie cu el, este un sarlatan , se lauda ca are prin bucuresti  pet -shopuri eu m-am fript voi aveti grija

Iti inteleg frustrarea si necazul, asemenea indivizi trebuie sa fie cunoscuti de toti cei care ar putea pati la fel ca tine. In egala masura si merlin are dreptate, forumul fiind un mijloc de informare in masa, exista pericolul aparitiei unor calomnii cu urmari grave, atit pentru cei care le comit, cit si pentru administratorii site-ului. De aceea in astfel de cazuri, este de dorit probarea afirmatiilor cu un minim de dovezi sustenabile. Oricum, este pacat sa se nasca animozitati intre useri, din cauza unor lichele care pateaza peisajul.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

7

Re: catalos

Radu, stai linisitit, animozitati nu vor aparea, am lamurit treaba pe pm.  smile

8

Re: catalos

merlin21 A scris:

Radu, stai linisitit, animozitati nu vor aparea, am lamurit treaba pe pm.  smile

Ma bucur! :apl

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

9

Re: catalos

ce bine ne intelegem nu? :sok

RESPECTA CA SA FII RESPECTAT

10 Editat de irukandji (2010-09-09 18:31)

Re: catalos

Credeti-ma, eu stiu cel putin 2 oameni care au avut probleme cu acel individ ce isi zice "catalos" si isi face afacerile pe un alt forum de acvaristica si pe un site de licitatii si okazii.ROg sa nu fiu luat in nume de rau, dar si eu am avut o problema cu el cu mult timp in urma, nu m-a tzepuit ca nu are cum, e genul de incurca-lume, dar daca ma agit putin, gasesc la arhiva personala chiar si poza... cred ca e aceeasi persoana.

0742410326 catalin Location: Bucuresti, Zona Trapezului   sau 0765878858 sau 0721303848

capac_acvariu@yahoo.com
da, capac din pvc si komatex, rar lampi suspendate

11

Re: catalos

cu dl adibingo se pare ca lucrurile se vor lamuri pe parcurs, chiar astazi pe seara am discutat cu el telefonic si am cazut de comun acord sa lamurim lucrurile in asa fel incat sa nu mai existe disensiuni de nici o parte


(nu m-am dat niciodata cum ca as detine vre-un magazin gen petshop, iar daca cineva a auzit asemenea afirmatie din partea mea il rog sa o faca publica aici si sa mentioneze - proband cu dovezi clare)


cat despre tine irukandji - ai face bine sa probezi ceea ce afirmi - cum ca as fi dorit eu sa iti dau dtale teapa - dar nu am avut cum,  si  mai ales ca as fi un  "incurca lume" si imi fac afacerile pe alt site de acvaristica (hai te rog agita-te putin si cauta in arhiva) si vino cu dovezi clare si fara inflorituri

si daca tot cauti vezi poate reusesti sa gasesti si cateva anunturi de donatii consistente  din partea dtale (nu numai pistia si lintita) - si eventual daca iti permite timpul poate reusesti sa faci si o simpla comparatie intre mine si dta (daca tot cunosti atat de multe despre mine - presupun ca urmaresti si dta cu real interes si alte forumuri de profil)


pt ceilalti cititori  care nu au nici o legatura cu situatiile create - imi cer iertare, cum de asemenea indraznesc sa cer iertare fata de admini/moderatorii acestui site deoarece s-a ajuns la aceasta situatie - aici "pe domeniul lor".

multumesc

catalos

12 Editat de irukandji (2010-11-24 18:16)

Re: catalos

1. Nu judec pe nimeni si deci nu acord prezumtia de nevinovatie, ca e nevoie. Motivele mele pot fi subiective, situatia insa ramane aceeasi.

2.  Am oferit informatii publice, pe care le poate obtine oricine stie de "goagal" (nasol, nu?)

3.  " nu m-a tzepuit ca nu are cum," - ce anume trebuie sa dovedesc in aceasta afirmatie care de fapt e o negatie? Sau ne referim la altceva? Sa dovedesc eu ce de ce sunt nemultumiti altii? E problema lor cum rezolva... Ne scapa totusi ceva? Eu stiu ca nu iese fum daca nu faci focul...

4. Retoric intreb, din 2-3 milioane de oameni din Bucuresti, oare de ce doar cativa sunt pe lista mea cu "Atentie, de evitat pe viitor"??

5. Donez ce vreau si cui vreau! De aia sunt donatii, un act de vointa voluntar, neremunerat si culmea, chiar neconditionat. Faptul ca am donat si altele de care habar n-ai, nu e nici relevant si nici nu tin sa ma laud cu asta!
Cine moare de curiozitate, poate sa ma intrebe in particular si or sa ii confirme oameni care au primit de la mine diverse si nici macar n-au idee cine sunt de fapt- pentru ca nu asta e important intr-o donatie, ci obiectul donatiei.

Motivele mele, atitudinile mele, postarile mele publice sunt lucruri pe care le fac atunci cand consider necesar sa se stie. De multe ori evit sa spun adevarul multora tocmai pt ca nu vreau sa ma interpretze gresit sau sa considere ca vreau sa ii influentez.. Una din etapele evolutiei cognitive socante este negatia. Adevarul supara, ajutorul poate fi interpretat gresit... Daca v-as spune ca apa plata pe care o beti e apa de robinet? (evident ca am dovezi) Daca v-as spune ca ati facut hepatita, gripa sau herpes pt ca ati baut din apa luata de la plafar sau hypermarket, care era sigilata (o sticla pot sa o sigilez si eu cu apa si continut din wc)? Vreti dovezi? Cum naiba dovedesti ca asa ai luat virus ? Ei, va trebui sa ma credeti pe cuvant, n-am timp sa lansez zvonuri, viata e prea scurta...

Domnule @catalos, rezolva-ti problemele cu cei cu care le ai zamislit, cu mine nu ai o problema momentan, asa ca nu iti face! Nu iti donez, nu iti vand, nu iti cumpar... Nu imi mai da mesaje private, din punctul meu de vedere ti-ai pierdut acest drept cu mult timp in urma si iti recunosc in ce postezi comportamentul...

capac_acvariu@yahoo.com
da, capac din pvc si komatex, rar lampi suspendate

13

Re: catalos

Qasimodo A scris:

Multumesc pentru seriozitate

Doua culori ce le ador

Re: catalos

Eu am trimis lui catalos acum aproape un an de zile niste pesti la bucuresti.
Nu am cerut nimic in schimb , doar daca vre-o data il incurca niste moss sa-mi trimita si mie.
Si uite asa la cateva saptamani mi-a trimis  un pachet de moss care valora de 3 ori mai mult dcat pestii pe care ii trimisesem lui, fara sa stau sa il bat la cap si fara ca macar sa am pretentia sa imi trimita neaparat.

15

Re: catalos

Intr-adevar catalos este un super baiat, si pe mine m-a ajutat de cateva ori cu pesti + plante :noroc

16

Re: catalos

nota 10 pentru catalos.
am cumparat penseta 30 cm inox si am colaborat si alta data ireprosabil
recomand in continuare.
http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/ … ess-steel/

Toti iti vor binele, nu-i lasa sa ti-l ia!
telefon 0751 055 202

17

Re: catalos

multumesc

catalos

18

Re: catalos

Buna seara,citind aceste mesaje de mai sus ma simt obligat sa vin si eu cu argumente in favoarea lui ,,catalos,, si anume :acum cateva saptamani am postat un anunt la donatii pentru care am fost si sanctionat pe buna dreptate precum ca primesc donatie de plante.La scurt timp m-a sunat ,,catalos,,si mi-a promis cateva plante.Dupa cateva zile am avut surpriza sa primesc nenumarate plante pentru tot acvariul din care am mai dat si la prieteni in oras.NU MAI ZIC CA A PLATIT EL INSUSI SI TRANSPORTUL(AM RAMAS MASCA LA POSTA).Pe aceasta cale tin sa-i multumesc inca o data.Este un baiat de nota 10+ cum rar gasesti.

19

Re: catalos

Intr-adevar catalos este un super baiat :noroc , si pe mine m-a ajutat de cateva ori cu pesti ^:)^

Diplomatie este sa te gandesti de 2 ori inainte de a nu spune nimic

20

Re: catalos

Am facut un schimb de plante,in urma caruia am primit un pumn de monosolenium,de care sunt foarte multumit.
Linkul trazactiei:http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/16795/donez-sau-schimb-cateva-fire-de-ceratophyllum-demersum/

0732628893