41

Re: De inceput si lipsa de spatiu

maimutica A scris:
Andi66 A scris:

Felicitari!!!  :apl
O evolutie frumoasa, acvariul arata din ce in ce mai bine.
Tine-o tot asa si sa auzim numai de bine.  :noroc

PS: Paule cred ca, colegul a vrut sa asocieze iconurile altfel:  :noroc  si pe urma  :stupid

Mersi Andi, poate iti vad si eu live acvariul(daca iti amintesti muncesc pe langa Hyperion), deoarece este ceva deosebit.

Oricand cu placere!  :noroc

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

42

Re: De inceput si lipsa de spatiu

Orice peste pe care l-am bagat in acvariu a fost atacat de scalari (chiar alti scalari mai mici), inafara de sanitari. Daca ai reusit sa ti si neoni si scalari e foarte bine.
Cam ce temperatura ai in acvariu? Cum ai facut sa arate plantele asa bine? Ale mele s-au umplut de alge si le-am aruncat azi (cred ca aveau alge de cand le-am cumparat) si mi-am pus artificiale (am incercat sa caut unele cat mai reale).

43

Re: De inceput si lipsa de spatiu

laur98 A scris:

Orice peste pe care l-am bagat in acvariu a fost atacat de scalari (chiar alti scalari mai mici), inafara de sanitari. Daca ai reusit sa ti si neoni si scalari e foarte bine.
Cam ce temperatura ai in acvariu? Cum ai facut sa arate plantele asa bine? Ale mele s-au umplut de alge si le-am aruncat azi (cred ca aveau alge de cand le-am cumparat) si mi-am pus artificiale (am incercat sa caut unele cat mai reale).

Citind si invatand de la colegii nostri, lucru pe care bag de seama ca nu prea il faci.

Re: De inceput si lipsa de spatiu

bravo maimutico,imi place acvariul tau.

Voi radeti de mine ca sunt diferit,dar eu rad de voi ca sunteti toti la fel!!!

45

Re: De inceput si lipsa de spatiu

se vede pasiunea, felicitari si ''la mai mare ''  tongue

Multi vad, putini cunosc !

46

Re: De inceput si lipsa de spatiu

cand o sa am casa mea :pls  :pls

47

Re: De inceput si lipsa de spatiu

cativa locatari, care nu prea stau la poze smile

48

Re: De inceput si lipsa de spatiu

Imi plac mult scalarii tai big_smile

49

Re: De inceput si lipsa de spatiu

laur98 A scris:

Imi plac mult scalarii tai big_smile

mersi, daca o sa ai loc in acvariu peste vreo luna, s-ar putea sati dau vreo 3-4

50

Re: De inceput si lipsa de spatiu

Cory trilineatus, foarte frumosi, cati ai cumparat?

51 Editat de laur98 (2011-04-11 01:33)

Re: De inceput si lipsa de spatiu

mersi, daca o sa ai loc in acvariu peste vreo luna, s-ar putea sati dau vreo 3-4

am deja 6 scalarii. cand vor ajunge la maturitate voi vedea daca mai bag sau mai scot din ei.

52

Re: De inceput si lipsa de spatiu

Ancistrus A scris:

Cory trilineatus, foarte frumosi, cati ai cumparat?

doar 4, mai am 6 panda

53 Editat de maimutica (2012-01-14 00:42)

Re: De inceput si lipsa de spatiu

Au depus scalarii in acvariu si puii au reusit sa iasa de o zi, si inca sunt intregi [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=p37t6T7dO7w&feature=youtu.be[/youtube]

54

Re: De inceput si lipsa de spatiu

Un filmulet de milioane, felicitari :apl

55

Re: De inceput si lipsa de spatiu

Ancistrus A scris:

Un filmulet de milioane, felicitari :apl

mersi, crezi ca o sa reziste vreun pui ?

56

Re: De inceput si lipsa de spatiu

La cat de plantat este acvariul, si daca neonii sunt bine hraniti (vezi poza la ce ma refer)... sunt destule sanse sa scape destui pui... mai ales ca parintii sunt de exceptie, adica au grija de pui :fok

57

Re: De inceput si lipsa de spatiu

Special nu am mai ciuntit plantele, cand am vazut ca rezista icrele smile

58

Re: De inceput si lipsa de spatiu

super acvariu, :fok sper sa poata ajunge si al meu intr-un viitor apropiat la nivelul acvariului tau,eu inca nu am incercat sa pun plante...