21

Re: Acvariul meu

salutare
hop si eu, ma bag si eu aici la voi ca am vazut niste acvari tare interesante . o sa pun poza si cu al meu zilele astea. a si sa nu uit ma numes zola si sunt din cluj napoca
revin cu poze.........

22

Re: Acvariul meu

salut zola.. am vazut ca te prezinti peste tot.. intra mai bine aici:

http://www.acvariidevis.ro/forum/forum/20/prezintate-si-prezintati-acvariul/

Ai sus in dreapta "Subiect nou" apasa acolo si prezinta`ti acvariul detaliat poate cu niste poze.

never say never

23 Editat de Horia (2010-12-09 12:26)

Re: Acvariul meu

kanabyss A scris:

salut zola.. am vazut ca te prezinti peste tot.. intra mai bine aici:

http://www.acvariidevis.ro/forum/forum/20/prezintate-si-prezintati-acvariul/

Ai sus in dreapta "Subiect nou" apasa acolo si prezinta`ti acvariul detaliat poate cu niste poze.

lol  lol  Acelasi lucru i l-am spus si eu  :noroc

Ma bucur ca nu mai esti suparat. Uite vezi acum si tu ii indrumi pe alti cum ai fost si tu indrumat. Stai linistit ca toti avem de invatat e un domeniu mare ACVARISTICA crezi ca cineva stie tot?

Ai un acvariu frumus, se vede ca ti-ai dat interesul si sunt convins ca inca vrei sa il mai ''upgradezi'' totul e sa nu te dai batut si sa te informezi continuu. Forumul e locul unde iti spui parerile, observatiile si apar dezbaterile pe cate un subiect, sti tu ca la scoala cand te asculata profesorul si daca stii ceva trage de tine sa iti dea un cinci daca nu stii nimic nici profesorul nu are cum sa te ajute.
Si inca odata  :apl pentru acvariul tau si pentru dorinta de a invata :noroc

ERRARE HUMANUM EST SED PERSEVERARE DIABOLICUM / A gresi e omenesc, dar a persevera  este diabolic

24

Re: Acvariul meu

Multumesc Horia. Stiu ca mai trebuie "upgradat" mai ales cu plante, dar din pacate in piatra neamt nu prea gasesc plante si trec in fiecare saptamana pe la petshop.. si cum aduce o planta noua cum hop o cumpar.. dar pana la urma o sa fac "plinu", trebuie doar sa am rabdare.

never say never

25

Re: Acvariul meu

kanabyss A scris:

...mai trebuie "upgradat" mai ales cu plante, dar din pacate in piatra neamt nu prea gasesc plante si trec in fiecare saptamana pe la petshop.. si cum aduce o planta noua cum hop o cumpar.. dar pana la urma o sa fac "plinu", trebuie doar sa am rabdare.

Stai linistit ''cu rabdare treci si marea'' iar referitor la plante prin aceeasi problema trec si eu in Galati. Sunt putine exemplare dar scumpeeee big_smile Nu dau preturi ca dau idei lol Eu am vazut ca multi colegi vand pe site, dar majoritatea sunt Bucuresti. Oricum eu momentan nu achizitionez plante pentru ca vreau sa imi mut acvariul, alt setup alte probleme big_smile.
Tie trebuie sa iti placa ce faci sa asculti cate un sfat si o sa vezi rezultate  big_smile  :sok

ERRARE HUMANUM EST SED PERSEVERARE DIABOLICUM / A gresi e omenesc, dar a persevera  este diabolic

26

Re: Acvariul meu

kanabyss A scris:

salut zola.. am vazut ca te prezinti peste tot.. intra mai bine aici:

http://www.acvariidevis.ro/forum/forum/20/prezintate-si-prezintati-acvariul/

Ai sus in dreapta "Subiect nou" apasa acolo si prezinta`ti acvariul detaliat poate cu niste poze.


multam smile

27

Re: Acvariul meu

Strange niste bani, si fa o comanda de la colegii nostri bucuresteni, majoritatea. Sunt cativa foarte seriosi, cu plante ingrijite si deosebite.

Etiamsi omnes, sed non ego.

28

Re: Acvariul meu

Cezara A scris:

Strange niste bani, si fa o comanda de la colegii nostri bucuresteni, majoritatea. Sunt cativa foarte seriosi, cu plante ingrijite si deosebite.

domnisoara cezara, oare numai in bucuresti gasim plante sanatoase? tongue

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

29

Re: Acvariul meu

Am mai facut.. dar nu au ajuns in stare prea buna.. cred ca o sa trag o fuga prin bacau intr-o zi.. am auzit ca sunt mai multe petshop pe acolo.

never say never

30 Editat de bobi (2010-12-09 22:45)

Re: Acvariul meu

E important si cine le trimite, ambaleaza, conditiile de transport. Crede-ma ca eu am cumparat plante DOAR de pe forum si am vindut plante DOAR pe forum. Si nu sunt singurul care a facut asta....Am fost multumit de ceea ce am cumparat si nici colegii carora le-am vindut nu s-au plins. smile

ca sa nu mai vorbim de pretul incomparabil mai mic fata de petshop.

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

31

Re: Acvariul meu

bobi A scris:
Cezara A scris:

Strange niste bani, si fa o comanda de la colegii nostri bucuresteni, majoritatea. Sunt cativa foarte seriosi, cu plante ingrijite si deosebite.

domnisoara cezara, oare numai in bucuresti gasim plante sanatoase? tongue

Am precizat ca majoritar. Asa sunt multi cu acvarii superbe si plante sanatoase, dar nu de vanzare, si cine mi`a venit in momentul cand am scris in cap, erau din bucuresti.

Etiamsi omnes, sed non ego.

32 Editat de kanabyss (2010-12-09 22:47)

Re: Acvariul meu

Da e adevarat depinde si de cum sunt ambalate.

Inca ceva.. as putea tine creveti cu guppy neoni si ramirezi sau o sa fie mancati?

never say never

33

Re: Acvariul meu

depinde ce fel de creveti vrei sa ai.

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

34

Re: Acvariul meu

In general, gen 90% ramirezi vor molfai si scuipa si iar mofai acei creveti pana o sa ramai cu..ce crezi!? niciunul lol  lol nu sunt prea prietenosi ramirezi, eu as zice sa nu incerci, pacat de suflete si de bani.

Etiamsi omnes, sed non ego.

35 Editat de bobi (2010-12-09 23:10)

Re: Acvariul meu

daca baga amano maturi nu cred ca au treaba ramirezii cu ei.

in schimb daca baga pui de red cherry atunci e alta discutie smile

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

36

Re: Acvariul meu

Inseamna ca mai bine stau cuminte neutral

never say never

37

Re: Acvariul meu

eu zic prima data sa te uiti ce acvariu, ce cunostiinte si ce plante are vinzatorul si abia apoi sa cumperi. parerea mea....

amano se vinde la 4-5 cm. merge sigur cu ramirezii

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

38

Re: Acvariul meu

Nu cunosc cat de sensibili sunt la stres, dar uite, ma uit ca am bagat acum 4 zile un botia in acvariu si il innebuneste Rami asta. Da o tura in acvariu, dupa aia il cauta si`l impinge putin. Mai da o tura, dupa iar il cauta sa`l zapaceasca. Cred ca n`o sa aibe zile, si o zic cu parere de rau, ca desi il am de 4 zile mi`e drag. Destul de teritoriali ramirezii, chiar daca nu se lupta in adevaratul sens al cuvantului.

Etiamsi omnes, sed non ego.

39 Editat de kanabyss (2010-12-09 23:22)

Re: Acvariul meu

amano nu prea imi plac.. mai bine nu mai pun deloc creveti.

Ramirezi cu guppy n-au treaba nu? Daca e asa raman la o gasca de guppy una de neoni si o pereche de ramirezi.

never say never

40

Re: Acvariul meu

de frumosi nu-s frumosi, amano, dar sunt cei mai utili creveti in lupta cu algele si la sifonatul substratului.

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"