1

Subiect: Nu pot decat sa zic superb!

Poate o sa ajungem si noi asa macar peste vreo 10 ani sa putem sa ne laudam!

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

2

Re: Nu pot decat sa zic superb!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9jNTMAf8KTI&feature=related[/youtube]
Ce spuneti? yikes

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

3

Re: Nu pot decat sa zic superb!

pe placul meu ptr ca eu la un astfel de acvariu plantat visez.am visat ceva timp la unul marin dar m-am grabit cu visul ,mi-am dat seama ca nu eram inca pregatita de aceea acum visez la un astfel de acvariu....super ce sa zic!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

laura-rac

4

Re: Nu pot decat sa zic superb!

Asa e sunt super dar au si cu ce sa recunoastem!poate ca si noi am putea sa aducem un acvariu in stadiul acela chiar si mai bine poate (Romanul are o imaginatie imensa) dar din pacate plante la noi sunt putine iar atunci cand gasesti ceva e la un pret de iti pica fata!Poate o sa ne facem si noi mari odata si oadata lol  lol  lol

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

5 Editat de Schlaffen (2009-04-13 13:25)

Re: Nu pot decat sa zic superb!

Eu nu stiu ce v-a impresionat mai mult de acolo... Daca v-au impresionat acvariile, pot sa spun ca asa ceva se pot face si la noi chiar de maine (se pot reproduce/copia). Daca v-a impresionat spatiul, casa cum este din beton, gri, rece si fara altceva (deoarece se afla in Japonia unde sunt cutremure foarte dese), decat acvarii, atunci asa ceva nu o sa vezi la noi, nici macar acvariu public la un standard ridicat nu avem...

Multi dintre noi sunt la stadiul de "carasius".. pana la aquascaping ceea ce presupune sensibilitatea unui artist, ne mai trebuie o viata, nu 10 ani.. Nu vreau sa supar pe nimeni, dar asta e adevarul..
Amano acolo traieste, acolo respira, acolo mananca in casa-expozitie.

Si Bubu.. daca chiar vrei sa faci asa ceva gasesti si la noi destule plante tip gazon, muschi, etc. Ce e drept este ca ai nevoie de o dorinta de fier.. se fac rost mai greu la noi.. Ideea este sa nu reproduci ceea ce este acolo, ca devii un copiator, nici macar nu ai nevoie de tehnicile folosite, trebuie sa fi original, indraznet si sa ai un echilibru, o armonie in compozitia din acvariu, nimic sa nu iti sara in ochi, nimic sa nu fie strident... sunt prea multe de spus aici, putem discuta zile intregi. Sper ca m-am facut inteles si sper ca nu am deranjat pe nimeni.. am vorbit din experienta mea si pentru ca am vazut oameni talentati si aici.

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

Re: Nu pot decat sa zic superb!

Si felicitari Bubu pentru initiativa... ne trebuie cat mai multe astfel de repere. Usor lumea pricepe care este treaba cu fiecare..

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

7

Re: Nu pot decat sa zic superb!

BuBu A scris:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9jNTMAf8KTI&feature=related[/youtube]
Ce spuneti? yikes

uite ..ceva deosebit!bv bubu..

Re: Nu pot decat sa zic superb!

macar din astfel de exemple putem invata ceva despre amenajarea de acvarii. nu e neaparat sa le si copiem. sunt sigur ca suntem multi cei care avem multe de invatat, inclusiv eu, chiar daca nu ne dam seama initial suntem intr-o continua acumulare de informatii.
   sunt super imaginile.

9 Editat de BuBu (2009-04-14 13:33)

Re: Nu pot decat sa zic superb!

Mersi!Am putea sa le luam ca inspiratie si intr-o zi sa facem ceva mult mai frumos ca acelea!Ambitie sa ai ca in rest totul se rezolva!:D

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

Re: Nu pot decat sa zic superb!

Cata perfectiune in "galeria cu acvarii",este superb,vorba lui bubu.

11

Re: Nu pot decat sa zic superb!

intr-adevar,oamenii aceia stiu sa ia in seama detaliile...super aquascape...

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

12

Re: Nu pot decat sa zic superb!

Sunt extraordinare!!! Banuiesc ca este cu adevarat relaxant sa ai atatea "bucatele" de natura langa tine zilnic. Si cum un acvariu iti aduce relaxare si iti da si o senzatie de liniste interioara, acum sa ne imaginam cum e sa ai atatea, nu doar unul. Superb!

Etiamsi omnes, sed non ego.